SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem ze skośnymi brzucha?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1059

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

20

Waga

99

Wzrost

193

Cel treningowy

Aktualnie masa.

Staż treningowy na siłowni

Powiedzmy, że leci drugi ro.

Uprawiane inne sporty

Aktualnie nic.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Siema, mam chyba problem ze skośnymi. Mianowicie, mam sylwetkę typu klepsydra. Okolice brzucha mam zdecydowanie szersze niż część, gdzie zaczynają się żebra prawdziwe. Potrzebuję porady, na co mam zwrócić większą uwagę przy treningu, żeby to optycznie zniwelować. Zwiększenie muskulatury ogólnej dla mnie jest logiczne, chodzi mi o to, czy czegoś nie przeoczyłem. Aktualnie jestem na masi, ważę 99kg przy 193cm wzrostu, w pasie mam 89 cm, w klatce ok. 115cm, w biodrach 106cm.


Możliwe, że to słabe zębate przednie, ale jedynym sposobem na ich ćwiczenie to jest dociskanie, które jest elementem standardowych wyciskań, które oczywiście robię, dlatego też nie widzę sensu rozmieniać się na drobne, co sądzicie o tym fancie?

Przez przypadek nie dokończyłem ankiety

Zmieniony przez - Santiago92 w dniu 2012-07-23 20:45:07
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Skup się także na najszerszych grzbietu aby optycznie poszerzyć górę. To może być taka budowa miednicy/szkieletu [czyli mało się da zrobić] lub spora ilość tkanki tłuszczowej albo mięsień tak rozrośnięty, ty to musisz ocenić.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2012-07-23 21:00:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Motyle u mnie zaczynają się dość wysoko, ponadto wydaje mi się, że ich mocne rozbudowanie może zwiększyć nieporządany przeze mnie efekt (co oczywiście nie znaczy, że przestane je trenować), szeroka miednice mam to fakt, wydaje mi się, że mam także wysokie biodra, przez co skośne są dość wysoko usytuowane. Tłuszczy chyba aż tak wiele nie mam, nie mam też tendencji do tycia w jakichkolwiek miejscach, z natury jestem chudy. Dla mnie to dość ciężka sprawa, ponieważ uważam to za nieestetyczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nie ma tragedii, rozwinięcie mięśni brzucha powinno zniwelować trochę ten efekt. Zębate przednie rozwiną ci się przy wyciskaniu skoro je robisz, na to potrzeba trochę czasu, powinno trochę się wyrównać, taką masz budowę i jej nie zmienisz a tragedii jakiejś nie ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Santiago92

"co sądzicie o tym fancie? "

a pokaż swój plan treningowy ?

Ciągi omijasz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
W całej swojej, powiedzmy karierze, nie omijałem. Od dwóch tyg. ćwiczyłem na FBW w zakresach 15 powtórzeń i 3 seriach, coby się trochę rozruszać, wyglądało to tak:
- wyciskanie sztangi na skosie
- podciąganie na drążku
- wykroki
- wyciskanie z klatki
- pompki w podporze tyłem
- uginanie ramion ze sztangą
Teraz będę chciał się zabrać za split, to plecy będę trenował tak:
- wiosłowanie 10/10/10
- podciąganie 6/6/6
- martwy ciąg 8/8/8
- wiosłowanie sztangielką 12/12/12
- wiosłowanie półsztangą 8/8/8
Wszystko staram się opierać na wolnych ćwiczeniach, ponieważ mam do dyspozycji tylko ławkę, sztangę, sztangielki i drążek.

Jeszcze odnośnie ciągów: akurat w ich wypadku nie bardzo mogę szarżować, ponieważ mam niedomknięcie tylnego łuku S1, także od dość dużego ciężaru, nawet przy przyzwoitej technice, bolą mnie plecy i jest to sytuacja o tyle niekomfortowa, że nie wiem czy to jest ból mocno dotrenowanego mięśnia, czy ból wynikający z kontuzji, której w zasadzie zaleczyć nie mogę, będzie za mną zawsze chodzić.


Zmieniony przez - Santiago92 w dniu 2012-07-23 22:36:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Proponowałbym konkretnego specjalistę znającego temat treningu siłowego .

- wiosłowanie 10/10/10
- podciąganie 6/6/6
- martwy ciąg 8/8/8
- wiosłowanie sztangielką 12/12/12
- wiosłowanie półsztangą 8/8/8

Pachnie tandetą , jednak kiedy idziesz do mechanika niesiesz sam silnik do naprawy ?

Staż treningowy na siłowni: Powiedzmy, że leci drugi ro.

Dawaj tu pełen plan .

Dawaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?

Czy mam rozumieć że do tej pory omijałeś szerokim łukiem ćwiczenia typu MARTWY ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
No przecież napisałem wyraźnie, że ciągi robiłem. Jaką tandetą tam pachnie? Jakie znaczenie ma anegdota z silnikiem? Z pytania o ciągi i wcześniejszych sugestii o najszerszych wywnioskowałem, że chcesz trening pleców.
Przysiadam z 80 w seriach 12-15 (nie mam stojaków, nie moja siłownia, mogę wziąć tyle, ile dam radę zarzucić).
Wyciskam na skosie 70 w seriach po 15.
Martwy ciąg 90 w serii po 15 (tu nie ma więcej obciążenia, tzn jest na tyle szerokie, że na sztangę nie wchodzi).

Plan:
PONIEDZIAŁEK: KLATA + BICEPS + ŁYDKI:
KLATA:
- wyciskanie na ławce poziomej 6/6/6
- wyciskanie na ławce skośnej 8/8/8
- pompki z obciążeniem na plecach 15/15/15
- przenoszenie ciężaru za głowę 10/10/10
- rozpiętki 12/12/12
BICEPS:
- uginanie ze sztangą 8/8/8
- podciąganie podchwytem 6/6/6
- uginanie w oparciu o kolano 12/12/12
- uginanie młotkowe na modlitewniku 15/15/15

WTOREK: PLECY + TRIC + BRZUCH:
PLECY:
- wiosłowanie 10/10/10
- podciąganie 6/6/6
- martwy ciąg 8/8/8
- wiosłowanie sztangielką 12/12/12
- wiosłowanie półsztangą 8/8/8
TRICEPS:
- dipsy 6/6/6
- wyciskanie francuski jednorącz 10/10/10
- pompki w podporze tyłem 15/15/15
- wyciskanie w wąskim chwycie 8/8/8

CZWARTEK: NOGI + ŁYDKI:
NOGI:
- przysiad 12/12/12
- wykroki 10/10/10
- żuraw 10/10/10
- wykroki wsteczne 12/12/12
- wstępowanie 8/8/8

PIĄTEK: BARKI + KAPTURY + BRZUCH:
BARKI:
- wyciskanie z klatki 15/15/15
- unoszenie sztangielek na boki 12/12/12
- unoszenie sztangielek do przodu 10/10/10
- wyciskanie zza karku 15/15/15
- arnoldki 12/12/12
KAPTURY:
- szrugsy 20/20/20
- zarzut 8/8/8
- podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 10/10/10

Na brzuch i łydki robię 6-9 serii ćwiczenia, które przyjdzie mi na myśl w danym momencie.

Chciałem nadmienić, że aktualnie jestem ograniczony sprzętowo, normalnie trenuje na w pełni wyposażonej siłowni. Zakres powtórzeń jest adekwatny do ciężaru, jaki będę używał, wynika on też z tego, że chcę trenować na różnych zakresach powtórzeń, będę robić progresję.

Zmieniony przez - Santiago92 w dniu 2012-07-24 11:53:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Jakie znaczenie ma anegdota z silnikiem?"

spokojnie taką że nie widać całego programu tylko jego wycinek .

Czemu wszyscy siady i ciągi kojarzą z treningiem tylko nóg czy pleców ?

a czemu tandeta ?

wiosłowanie
wiosłowanie
wiosłowanie

?

drążek na 6
martwy na jakiś 8

skąd takie pomysły

proporcja włókien mięśniowych raczej wskazuję że Plecy bardzo dobrze reagują na wysokie zakresy powtórzeń ?

Fajnie ( jeśli chcesz rzeczywiście pomocy ) przedstawić cały plan i nanieść konkretne korekty .

Bo sam treningi poszczególnych grup mięśni brzucha tutaj niewiele pomoże ( choć można by nieco bardziej się skupić na skosach i wykonywać np RUSSIAN TWIST jednak nie poszerzysz tak całości .

SIAD i CIĄG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Twój poziom wytrenowania

"Przysiadam z 80 w seriach 12-15 (nie mam stojaków, nie moja siłownia, mogę wziąć tyle, ile dam radę zarzucić).
Wyciskam na skosie 70 w seriach po 15. "

( wklejam dla siebie)

Co do planu wybrałeś bardzo słabą metodę

1. słabe połączenia partii o wiele lepiej sprawdzają się w systemie SPLIT podziały typu

góra/dół , push/pull , push/pull/leg itd ..

Te skoki zakresów bez sensu w bazowych stosuj RAMPĘ a w izolacjach np 2-3 serie po 12-15 powtórzeń .

"Na brzuch i łydki robię 6-9 serii ćwiczenia, które przyjdzie mi na myśl w danym momencie. "

tu też duży błąd

wykonuj 2-3 ćwiczenia gdzie używasz dodatkowego obciążenia i będziesz mógł utrzymać jak na każdą partię progres ciężarowy np ALLACHY , RUSSIAN TWIST . i wtedy ta wada jeśli można ją tak nazwać powinna ulec korekty ( jednak bym j/w zmienił wszystko od początku )

PYTANIA ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
No wiesz, MC w największej mierze angażuje plecy, stąd też skojarzenia, ta sama sprawa jest z przysiadem z tym, że chodzi o nogi. To jest akurat nie istotne. Skąd pomysł na 6 podciągnięć? Ano dlatego, że dobrych technicznie podciągnięć zrobię właśnie z 6. Drążek jest tak niefortunnie ułożony, że ledwo dłonie na niego wsadzam, hacząc nimi o górną framugę, to też jakiekolwiek ruchy oszukane są niemożliwe. Wiosłowanie to jedno z podstawowych ćwiczeń na plecy, ponadto jak już wspominałem, jestem ograniczony sprzętowo, a wole wykonać kilka wiosłowań więcej, niż kilka ciągów, po których mój krzyż będzie wołać o pomoc, kontuzja jest na tyle ciężka, że nie mogę nawet przez dłuższy czas stać, ponieważ już czuje przeciążenia. Odnośnie włókien: możliwe bo nie sprawdzałem, ale staram się też robić cięższe serie w miarę możliwości. Korektę mogę nanieść, ale póki co nie dostałem żadnych wskazówek, co powinienem zmienić, co odjąć, co dodać, czego więcej, a czego mniej, no nie. Odnośnie brzucha, to wiem, ale jak ktoś obiera priorytet na klatkę czy barki, to ja mogę obrać priorytet właśnie na ten rejon, chociaż sam powątpiewam w tego sens. Siady robię (wysoki zakres powtórzeń), ciągi się staram. Jeżeli przyjąłbym rampę, to w jakich zakresach powtórzeń? 8? 10? A może więcej? Aktualny podział partii mi pasuje. Najczęściej na brzuch wykonuje skręty tułowia ze sztangą i unoszenie nóg w leżeniu, gdzie w górnej fazie kolega kontruje mi pchnięciem nóg w dół. Allahów nie mogę robić, nie mam wyciągu chyba, że nie wiem czegoś o ich wykonaniu. Twisty zastosuję. Osobiście, to poza zamianą ćwiczeń na brzuch, to nie wiem co zmieniać, ilość serii jest raczej odpowiednia, plan nie jest przeładowany, jedyne "ale" to liczba powtórzeń, która i tak w praktyce, na zasadzie prób i błędów, może ulec zmian.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy - dieta, suplementy. POMOC.

Następny temat

Mała pomoc

WHEY premium