SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem ze śniadaniami i źródłem tłuszczy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1182

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1252
Ostatnio wykryto u mnie chorobę zapalenia jelita grubego, przez co muszę stosować się do kilku kluczowych zaleceń takich jak np. przygotowywanie posiłków na parze lub gotowanie i wyeliminowanie smażenia. O ile obiady nie stanowią dla mnie problemu, o tyle śniadania są dosyć kłopotliwe, ponieważ musiałem odstawić do niedawna dwie najczęstsze opcje czyli owsiankę lub jajecznicę (jajka mogę jeść na miękko lub omlet na parze). Oprócz tego nie wiem czym zastąpić źródło tłuszczy, gdyż nie smażę potraw i nie mogę jeść orzechów. Stąd moje pytania, co mogę wybrać na śniadanie i czym dostarczać tłuszcze organizmowi oraz czy na takiej diecie parowanej będę mógł przybrać na masie mięśniowej, ponieważ po wyjściu ze szpitala straciłem kilka kilogramów?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627371
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie ulega wątpliwości, iż należy wyeliminować obecność drażniących i słabo tolerowanych produktów jak i zadbać o odpowiednią obróbkę termiczną. Najczęściej jest to właśnie duszenie i/lub gotowanie (na parze). Fakt tego, że musisz wyeliminować szeroką gamę produktów nie oznacza, iż rozwój masy mięśniowej jest niemożliwy (jest tylko utrudniony). Lipidy możesz czerpać z tłustych ryb ( DHA i EPA ), siemie lniane (zmielone), awokado, oleje jak olej wysokolinolenowy, oliwa z oliwek, rzepakowy (dobrej jakości), żółtka jaj ( na miękko ), masło, olej kokosowy, olej MCT, śmietana etc.. oczywiście odpowiedni stosunek tłuszczy w diecie musi być zachowany - to tylko sugestie z czego je można czerpać. Nie ulega wątpliwości, iż substancje o działaniu przeciwzapalnym jak właśnie omega-3 powinny być obecne w codziennym menu.

Nie znamy stricte Twojego przypadku.
Dietetyk kliniczny mógłby się okazać tutaj dobrym pomysłem.

Niemniej jednak jeśli chcesz się powymieniać opiniami - wypełnij ankietę działu.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-07 11:50:23
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Nie musisz eliminować smażenia. Te zalecenia są dla typowego Kowalskiego, dla którego smażenie oznacza pływający w oleju słonecznikowym kotlet w panierce.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Na czym smażyć?

Następny temat

Redukcja 9 miesięcy - długi zastój..

WHEY premium