SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z zębem mądrości

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10705

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1207
Cześć. Napisze po któtce moją historie.
Ok 4 miesięcy temu ułamał mi sie kawełek szkliwa w PIĄTCE U GÓRZE PO PRAWEJ STRONIE. Po pewnym czasie ząb zaczął boleć więc postanowiłem zawitać do detysty. Lekarz dał znieczulenie powiercił i załatał potem jeszcze siwteliek pojezdzil. Niestety coś mi jeszcze bolało więc powiedziłęm to dla dentysty. Zrobiłem zdjęcie RTG i okazało sie że wyrasta mi ząb mądrości jednak rosnie on nieprawidłowo i wypycha zeba obok czyli 7 w strone 6. Dentysta doradzil aby poczekac kilka dni i zobaczyc co będzie. Jak powiedzial tak zrobiłem po kilku bąloących dniach i nieprzespanych nocach udałem sie na chirurgie szczękową. Bardzo sympatyczne zespól chirurgów powiedzial ze zab trzeba usunąć jdnak zabieg bedzie bardzo skomplikowany bo korzenia są zakręcone w kierunku zdrowej 7. Wezwali jeszcze jakiegos profesora który akurat wykłądał na uczelni że mają pilny przypadek. Doktorek przyjechał i dli znieczulenie i zaczeli dłubać. Wydłuabli, zaszyli młoda starzystka ukradła mi tego zeba i powiedziala ze jak przyjde na zdjęcie szwów to mi odda. Potem poszedłem do domu troche pooglądałem TV wzięłem 2 apapy i poszłem spać. Dzisaj się budze z niewielka opochlizną, ale gdy dotknełem zęba nr 5 który był wcześniej leczony To mało co sie nie posrałem z bólu !!!! I tutaj pytanie CO mam zrobić ?? Czy iść do dentysty żeby usunął nerw ? Czy ból owej 5 moze byc spowodowany tym zabiegiem usunięcie nienarodzonej 8 ? Proszę o profesjonalną wypowiedź i niepisania durnych komentarzy typu "A CZEMU NIE MYŁEŚ " no to pozdro

************************************************************************************************************************
************************************************************************************************************************
************************************************************************************************************************

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24
jak to oglądam to mnie oczy bolą . ???? idż do normalnego dentysty , ubierz się w pół galowo i na fotel...!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1684
Nurofen forte zażywaj. Przecież po takim zabiegu musi Cie boleć. Ja miałęm po podobnej ingerencji dwie dziury w podniebieniu, w które mogłem sobie włożyć kciuk do połowy. Póżniej zaszyli i zasmarowali jakąś niesmaczną maścią. Jak mi minęło znieczulenie to jeszcze spałem w domu, po obudzeniu głowe miałem taką że się przestraszyłem.

Jeżeli ból nie ustąpi po 3-4 dniach idz do lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3487 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31473
jak ZIARO

podobna opinia

- Siema. I jak, masz te zakwasy po wczorajszym wf ? Rozlał ci się kwas mlekowy?

+ No mam. Teraz czekam, aż go wp******i glukoza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1207
No to problem opuchlizny mamy wyjaśniony. Lecz jeszcze strasznie boli mi 5 (piątka) żaden inny ząb obok tylko ta piątka. Mam nadzieje że ból tego zęba przejdzie razem z opuchlizną. No cóż poczekamy zobaczymy. Ziaro masz soga za to że przeżywałeś to co ja

************************************************************************************************************************
************************************************************************************************************************
************************************************************************************************************************

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
jeśli dotknąłeś i boli to moze być to normalna nadwrazliwość
tego nie da sie powiedzieć przez net to trzeba zbadać ...

doraźnie kup sobie pastę sensodyne - moze pomoze (jesli to jest to co mówiłem)

jesli nie do lekarza

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1684
A jeśli nie pomogą leki łykane to spróbuj sobie przyłożyć między zęba a dziąsło lub między dziąsło a policzek pyralgine w tabletkach. A to że Cie zęby, które obok są bola to normalne. Przecież o coś musieli sobie oprzeć dźwignię przy ekstrakcji ósemki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 795 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3434
9 miesiecy temu mialam chirurgicznie usuwana osemke , ktorej korzenie byly splatane z siodemka. Pamietam ze kiedy znieczulenie minelo to nawet ust dotknac nie moglam .Bolalo wszystko , a przez kilka dni jedzenie w postaci plynow, bo na szerokosc kanapki nie umialam ust otworzyc :/
Na Twoim miejscu poczekalabym dluzej niz jeden dzien, bo to za szybko by cokolwiek stwierdzic - to moze byc zwyczajne podraznienie Twojej jamy ustnej i szczeki.
Pamietam tez jedno wypelnianie dentystyczne, gdzie po znieczuleniu (jakies dwie godziny po zabiegu) - myslalam ze dostane zajoba. Kiedy zastrzyk przestal dzialac , bol byl tak okropny , ze bylam gotowa wziac hydrauliczny klucz i sobie wszystkie zeby z miejsca powybijac trudno bylo powiedziec gdzie sie bol umiejscowil - bolalo wszystko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Ja bym Ci lay to dziąsełko podmuchał, pochuchał i by przeszło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 795 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3434
no patrz no, chirurg mial podobne zamiary po wszystkim, ale powiedzialam mu ze nie umawiam sie z facetem , ktory ma krew na okularach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1207
Dzisiaj dzwoni do mnie ten starzysta który asekurował profesora co mi zeba dłubał że jakąłś płytke metalową mi zaszywli w dziąśle Ja wiedziałem od początku ze to nie prawda bo oni tam wszyscy ostro pieerdolnięci są :D , ale dzwnił po to aby powiedziec ze za 10 dni na zjecie szwów
Lay Współczuje Ci tego co musiałaś przeżywać z tym zębem
Twój tekst:
"Bolalo wszystko , a przez kilka dni jedzenie w postaci plynow, bo na szerokosc kanapki nie umialam ust otworzyc :/"
na szerokośc kanapki ?? ja musiałem plasterek pomidora dzelic na 5 części
No ale chyba wszystko dobrze się skończy to prawda opuchlizna jest. Nawet mój własny pies mnie nie poznał i zaczął na mnie szczekać ale już mało mi boli ta piątka (na szczęście)
Co tu dużo gadać SOGI DLA WSZYSTKICH

************************************************************************************************************************
************************************************************************************************************************
************************************************************************************************************************

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 54
Ja miałem zatrutego zeba 8 semke przedwczoraj. Wczoraj zaczą boleć tak że leki nie dawały nic. Byłem u dentystki i wyjeła mi lekarstwo. Dzisiaj spuchłem jak beczka. Inna dentystka przepisała mi antybiotyk i powiedziała że do wyrwania. Wpółczucia w takiej sytuacji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wole - powiększona tarczyca. Piszcie!

Następny temat

Artroskopia, czyszczenie stawu. Kiedy powrót ???

WHEY premium