SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z wyciskaniem leżąc i wyciskaniem żołnierskim

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1175

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5095
Witam.

Mam pewien problem mianowicie mam problem z wyciskaniem płasko i jakimkolwiek unoszenie ciężarów powyżej głowy.
Jestem stosunkowo początkujący i zaczynam na niewielkim ciężarze.
Przy wyciskaniu płasko przy którymś powtórzeniu bierze mnie skurcz, spiecie, paraliż (nie wiem jak to nazwać) najczęściej w ramionach i na środku klatki piersiowej. Nie mogę wtedy kompletnie wypchnac sztangi wyżej, kompletny paraliż. Od czego to może być?

Druga kwestia to wyciskanie zolnierskie, jak i każde wyciskanie ponad głowę. Mam stwierdzone okrągłe plecy, i inne podobne schorzenia. Po siłowni znaczenie poprawiła się moja sylwetka, chodzę wyprostowany. Lecz tych ćwiczeń nie mogę wykonać nawet na pustej sztandze. Ciało się wygina, występuje ból w plecach i brak siły. Jak mogę to poprawić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678

Osoby początkujące mogą mieć negatywne odczucia ze strony układu mięśniowego podczas ćwiczeń. Niestety nasz mięśnie na co dzień nie są przyzwyczajone do treningu oporowego dlatego początkowo możemy odczuwać w nich większe zmęczenie czy skurcze. Jednak taka sytuacja nie będzie trwała długo, ponieważ mięśnie się zaadaptują do wysiłku i negatywne skutki ustąpią.

Mówimy o sytuacji gdy prawidłowo się odżywiamy i odpowiednią ilość czasu poświęcamy na regenerację.

Jeśli chodzi o zakres ruchu w wyciskaniach nad głowę to jest bardzo skomplikowana kwestia, większość z nas ma jakieś dysfunkcje w obrębie barków przez to tak na prawdę nie powinniśmy w ogóle wyciskać nad głowę. Nasze ciało aby złapać środek ciężkości nad głową skompensuje brak mobilności w stawie ramiennym w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, a to prędzej czy później doprowadzi do bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.

Sytuacja jest trudna w przypadku osób ze stwierdzonymi wadami postawy, na przykład plecy okrągłe będą generować też przykurcze w mięśniach piersiowych i brak zakresu ruchu. To sprawa do rozwiązania z fizjoterapeutą, ale najpierw trzeba się pozbyć wady postawy bo ona zawsze będzie przeszkodą w pełnozakresowym wykonaniu ćwiczeń nad głową.

Polecamy również: Zdrowe barki w pięciu krokach




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-09-09 14:24:58

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Jak jesteś początkujący to może się tak dziać bo mięśnie jeszcze nie przystosowane do wysiłku i początkowo będą tak reagować.

A co do wyciskania nad głowę musisz sprawę skonsultować z fizjo żeby Ci powiedział co i jak możesz robić i jaka wada u Ciebie występuje.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5095
Po jakim czasie mogę spodziewać się poprawy? Myślałem też że mogę mieć pospinane mięśnie itp dlatego też to ćwiczenie w pewnej fazie jest dla mnie nie do wykonania. Nadzoruje mnie trener personalny więc wiem że ćwiczenie wykonuje prawidłowo.
Nie mam tego problemu w przypadku innych ćwiczeń, jest to co innego niż zmęczenie mięśniowe.

Co do wyciskania nad głowę, miałem stwierdzone okrągłe plecy, kifoze i lordoze( musiałbym zerknąć w badania) nie są to wady na tyle widoczne jeśli mam koszulkę.
Postawa poprawiła się po chodzeniu na siłownię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Ale sama wada postawy może powodować mocne osłabienie mięśni w obrębie obręczy barkowej czy klatki piersiowej. Kiedy się poprawi nie wiadomo do końca ale po kilku tygodniach treningu powinieneś widzieć wyraźną poprawę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli masz pogłębioną kifozę to nie wykluczałbym również przykurczy w obrębie klatki piersiowej. Powinien obejrzeć Cię specjalista.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gimnastyka artystyczna dla dorosłych od podstaw we Wrocławiu - prowadzą gdzieś takie zajęcia?

Następny temat

Jak zacząć podciąganie ?

WHEY premium