SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z utrata wagi

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2451

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 219
Witam, od jakiegos czasu zmagam sie z wysoka nadwaga. Przy 162cm moja waga osiagnela 89kg. Niespelna 3 tygodnie temu rozpoczelam prace nad soba. Na silowni orzy cwiczeniech na rowerku/bieżni/orbitreku spedzam okolo 1,5h dziennie 5/6 razy w tygodniu spalajac przy tym okolo 600 kalorii przy onterwalach 2:1 (jesli kozna tak to nazwac). Moja dieta to okolo 1500 kalorii (B-30% T-25% W-45%). Niestety ze wzgledu na prace moje posilki sa nieregularne oraz zdarza mi sie jakis pominac, staram sie pic minimum 2l wody dziennie. Niestety moja waga stoi calkowicie w miejscu pomimo mojego zaangazowania. Podpowiedzcie mi prosze co robie nie tak.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
To jeśli nie ty to użytkowniczkę MadameMalkin prosimy o założenie własnego tematu bo się bałagan wkrada a posty usuwam, bo tak się nie da w jednym temacie dwóm osobom się nie da pomóc

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 133 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10960
Obstawiam że za mało kalorii, skoro masz 1500 a zdarz Ci się pominąć posiłki to wtedy ile zjesz w ciągu dnia 1000kcal ? a masz aktywność 6x w tyg po 1,5h. Ewentualnie zrób badania bo może jakieś problemy z tarczycą itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Kręcisz kardio zamiast ćwiczyć siłowo. W tym tkwi problem. Regularnośc posilkow nie ma tu najmniejszego znaczenia. Badania jakies robilas? Tarczyca, hormony plciowe? Wrzuc pełna ankietę i jadłospis - co konkretnie jadasz.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6257 Napisanych postów 75969 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754500
Niestety sylwetki nie zmienisz, jeżeli trenujesz źle i odżywiasz się źle, a przy okazji źle patrzysz na efekty. Miarą ich są obwody ciała, a nie kg. Podstawą są treningi siłowe 2-3 razy w tygodniu i ewentualny dodatek cardio, a nie po 1,5 godziny dziennie cardio. Głodzenie się to prosta droga do problemów zdrowotnych, a nie kształtowania sylwetki. Trzeba tu wprowadzić diametralne zmiany.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Jedz więcej będzie lepiej, jak już wyżej wspomniano, mogą to być problemy z hormonami, załamany metabolizm tak niską podażą kalorii

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wbrew temu co mogłoby się wydawać, zajeżdżanie organizmu godzinnymi cardio może przynieść więcej szkód niż pożytku, zwłaszcza jeśli mamy problemy np: z tarczycą. Bierze się Pani nie z tej strony co trzeba, jak widać bardziej determinuje frustracja w działaniu, stąd też wygląda to jak wygląda. Priorytet to badania (morfologia, panel tarczycowy + w razie potrzeby USG, lipidogram, androgeny, glukoza, CRP..) tylko w zdroworozsądkowy jak i powolny sposób można doprowadzić do trwałej zmiany kompozycji sylwetki jak i poprawy ogólnie pojętego zdrowia metabolicznego. Czasem większa podaż kalorii może wpłynąć korzystnie na metabolizm.

No i kolejna kwestia, bez treningów siłowych ciało ulegnie dekompozycji, tzw. skinny fat, wieszak.
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 858
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6257 Napisanych postów 75969 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754500
Przyczyną jest głodzenie się. Sugeruję zmienić dietę.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 219
Glownie jadam kurczaka, brokuly, serki wiejskie, jakies owsianki, produkty jesli z maki to pelnoziarnistej, ryby, pieczywo pelnoziarniate,
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 858
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Piszesz z dwóch kont?

Przecież dostałaś jasno do zrozumienia co może być przyczyną i dalej się pytasz.
Nie odpowiedziałaś nawet na pytania.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na odchudzanie,rzeźbę i problem z odchudzaniem

Następny temat

Pomoc przy diecie i regularności posiłków

WHEY premium