SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Problem z trawieniem

Wysłana -
Witam! Mam taki problem że przez zbyt jałową dietę mam teraz problemy z trawieniem. Częste gazy, a w toalecie praktycznie tylko rozwiolnienia. Moja "dieta" opierała się praktycznie tylko na ryżu i kurczaku + jakieś warzywa. Kiedyś robiłem już badania wątroby i wszystko jest ok. Więc myślę że to będzie wina jelit. Jak to naprawić, kupić jakieś probiotyki? Co robić?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Jakie suplementy używasz?
Wysłana -
Tylko omega 3 K** i magnez +b6
Wysłana -
Wcześniej kreatyna i cytrulina ale już przestałem bo przez cytruline miałem obciążona wątrobę, teraz z wątrobą jest już ok a kreatyny nie biorę juz
Wysłana -
To zacznij odżywiać się prawidłowo , to akurat najważniejsze na chwile obecna
Wysłana -
Nic więcej? Bo praktycznie co bym nie zjadł to gazy itp
Wysłana -
Takich problemów nie rozwiążesz w ciągu jedengo/dwóch dni. Trzeba stosować diete lekkostrawną, a następnie ją stopniowo rozszerzeć, obserwując czy nowo wprowadzane produkty nie szkodzą. Ewentualnie skonsultować się z lekarzem.
Wysłana -
Właśnie lekarza wolałbym uniknąć, lekkostrawna to znaczy jakie produkty stosować?
Wysłana -
To akurat nie jest mądre podejście. Jak wpiszesz w google "dieta lekkostrawna" na pewno znajdziesz listę produktów. Gotowane bardziej niż surowe i smażone, jeśli chodzi o obróbkę.
Wysłana -
A z probiotykami nic nie próbować?
Wysłana -
Jest moda na probiotyki. Ale ze wszystkim należy zachować umiar. Ewentualnie pokaż jak jesz, może coś się "rzuci w oczy", co może być przyczyną problemów. Ale jeśli ten stan utrzymuje się dłuższy czas, to najbezpieczniej będzie zasięgnąć porady lekarskiej.
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź