SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z siłą!!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4444

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 414
Witam wszystkich. Chciałem zapytać osoby bardziej doświadczone w jaki sposób poprawić siłę. Mam 187 cm wzrostu i ważę 96 kg z czego moim zdaniem 20 to nadmiar tłuszczu. Mam problem z wyciskaniem na klate bo problem zaczyna sie już przy 50 kg!!! Na tym ciężarze pierwszą serie robię normalnie ale później jak dokładam jeszcze 5 kg to już z 2, 3 razy podniosę i koniec a z 60 to może z raz ale nie zawsze. Normalnie wstyd. Ale na inne partie mięśni biorę ciężary z którymi nie mam większego problemu. Myślałem żeby zacząć brać krete z dextrozą na przyrost siły a przy okazji masy. Czy to założenie jest dobre? Czy może ktoś mi doradzić jak tą siłę zwiększyć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 630
Może poprostu zrób sobie małą przerwę i zmiana treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 414
przerwe juz sobie robilem i cwiczenia tez zmieniam..ale problem ten mam w sumie tylko w wyciskaniu na klate bo reszta idzie mi w miare sprawnie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1625 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29127
Może wina poprostu leży w planie treningowym, albo diecie.. Podaj tutaj twój plan, a dieta w dziale odżywianie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3554 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 49349
proponuje trening niemieckich ciężarowców moge ci dać też mój trening dzięki któremu ze 125kg wyciskam 150

- Panie doktorze nie pale, nie pije, nie cpam, nie koksuje, jak dlugo bede zyl?
- a Po co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 630
Ja teraz mam podobnie, w 2 miechy spadło mi na klatke 10kg(ciągle trenowałem oczywiście),a na inne idzie w miare normalnie,teraz zrobie przerwe bo sie można wk***ic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Michal 29:
zapodaj program
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 414
To moj plan:

Poniedzialek:
Klatka -wyciskanie sztangi na lawce lezac, wyciskanie hantli na lawce skosnej do gory, butterfly i rozpietki wszystko 12-10-10-8)

Triceps(wyciskanie francuskie sztangi w siadzie, wyciskanie francuskie sztnagielki jednoracz, prostowanie ramion ze sztangielkami w opadzie, prostowanie ramion na wyciagu wszystko 12-10-10-8)

Ramiona (wyciskanie sztangielek w siadzie, unoszenie sztangielek bokiem w gore, unoszenie ramion w przod ze sztangielkami, podciaganie sztangi do brody i wszystko 12-10-10-8)

Wtorek:
Nogi (prostowanie nog w siadzie, wypychanie ciezaru na suwnicy, przysiady ze sztangielkami, uginanie nog w lezeniu, wszystko 15-12-10-8)

Biceps(uginanie ramion ze sztanga stojac, uginanie ramion namodlitwniku, uginanie ramion stojac z uchwytem mlotkowym, uginanie ramienia ze sztangielka w siadzie z podpora o kolano, wszystko 12-10-10-8)

Grzbiet(wioslowanie ze sztanga, podciaganie konca sztangi w opadzie, przyciaganie linki wyciagu, sciaganie drazka w siadzie za glowe, wszystko 12-10-10-8)

SRODA - wolne

CZWARTEK - cwiczenia z poniedzialku

PIATEK - cwiczenia z wtorku

SOBOTA I NIEDZIELA - odpoczynek

Miedzy dwoma ostatnimi cwiczeniami z kazdego dnia to miedzy seriami robie jeszcze brzuch. A jezli chodzi o diete to nie mam planu dietetycznego ale juz sie powoli za niego zabieram. Ale ograniczam tluszcze, staram sie tez jesc duzo bialka.

Jezeli cos zle robie to powiedzcie co robic i jak robic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 414
Zapomnialem dodac ze oczywiscie przed kazdym treningiem robie sobie rozgrzewke 15 minu na rowerku, potem rozciaganie i dopiero zaczynam cwiczenia z jedna seria rozgrzewkowa. I po kazdej serii zwiekszam ciezar (no poza tym wyciskaniem na lawce)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3554 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 49349
dam ci tylko trening klaty bo mi się nie chce pisać.mam 5 treningów w tygodniu.Codziennie katuje klate takim treningiem(napisze jakimi obciążeniami ja ćwicze):
-wyciskanie na płaskiej 125kg (które wyglądają dość nietypowo ponieważ wyciskasz 3 razy potem odpoczywasz i wyciskasz kolejne 3 razy)
-bierzesz hantle (każda 23kg) i wyciskasz je jak sztangę 10 razy
-albo odpoczywasz albo jak w moim przypadku robisz brzuszki(ja robie 60)
-następnie do sztangi dokładam 42kg i ćwiczenie wygląda następująco:
trzymasz sztangę około 15 sekund w górze najlepiej żeby ci ktoś pomagał bo w tym ćwiczeniu na sztandze musi być więcej niż twój max
I TAK 3 SERIE
potem zmienia się tylko obciążenie i ilość wyciśnięć na płaskiej
z 125kg na 130kg i z 3 wyciśnięć na 2 wyciśnięcia(ale też w systemie 2x2)
I TAK WYGLĄDAJĄ OSTATNIE 3 SERIE
oczywiście pózniej dokładam albo biceps albo plecy i kark na zmianę. Między seriami skakam na skakance 150 razy i odpoczynek od 1 do 2 min.
W PRZYPADKU JAKICHŚ NIEJASNOŚCI NAPISZ A JA POSTARAM SIĘ PROBLEM WYJAŚNIĆ

- Panie doktorze nie pale, nie pije, nie cpam, nie koksuje, jak dlugo bede zyl?
- a Po co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 414
Dzieki chociaz za sam trening na klatke tylko mam pytanie..czy cwiczac klate 4 razy w tygodniu to nie dojdzie do przecwiczenia miesni??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana treningu:)))

Następny temat

biceps + triceps

WHEY premium