SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z redukcja- regres silowy, brak redukcji tluszczu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4311

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 6 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 888
Na redukcji jestem ponad miesiac w pierwszych 2 tygodniach waga spadla z 91 do 89kg podejrzewam ze glownie byl to glikogen i woda, a przez nast 3 tygodnie waga caaly czas utrzymuje sie na poziomie 88,6kg, wymiarami pas i talia tez juz nie spada moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 3300kcal a spozywan 2500kcal, dzwigam o 10% mniejsze ciezary niz miesiac temu, tą moja redukcje oceniam bardzo negatywnie trace miesnie a nie tluszcz, redukcja tluszczu prawie zadne a czesc sily przeminela z wiatrem.. nie chce schodzic nizej z kaloriami poniewaz pewnie strace ciezko wypracowana przez ektomorfika, niewielka mase miesniowa.. Co robic zeby pozbyc sie tkanki tluszczowej bez duzej straty miesni?? Pomozcie..

Moj bf to 13% chce zejsc do 8-10%


Zmieniony przez - Daro774 w dniu 2018-04-25 19:10:34
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 278
By utrzymać mięśnie nie potrzebujesz aż takiej intensywności w czasie tygodnia, jak do budowania. 65% objętości z cyklu masowego powinno wystarczyć w zupełności do utrzymania tego co już wypracowałes. Dlaczego podnosisz mniej na redukcji? Choćby dlatego, że skoro utrzymałes intensywność na takim samym poziomie jak na masie, a jesz 800 kalorii mniej, to naturalne jest, że organizm mając uszczuplone źródła energii będzie odbudowywać się wolniej, a zapasy glikogenu beda mniejsze, co bezposrednio wpływa na spadek siły. Jeśli zaś chodzi o sam rozkład makroskladnikow, podniosłym białko, bo obecnie nawet nie dobijasz do 2.0/kgmc. Wyższe białko pozwoli ci lepiej kontrolować głód, lepiej się regenerować i ograniczyć ubytki w mięśniach. 2.5g/kg masy mięśniowej powinno być odpowiednie. Jeśli zaś chodzi o sam wygląd, to że jesteś mniej "nabity" - "nabicie" wróci jak wrócisz na swoje zero kaloryczne.


Zmieniony przez - kaasjusz w dniu 2018-06-13 13:17:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 0 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 0
a schodziłeś z kalorii powoli, czy od razu sobie wymyśliłes, że będziesz szamał 800 kcal mniej, niż potrzebujesz? ja na redukcji schodziłem stopniowo, może masz metabolizm nierozkręcony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Po pierwsze, spadek siły nie świadczy o spadku masy mięsniowej. Po drugie, napisz jaki masz rozkład makroskładników (wraz z ilością) i ile aktywności fizycznej w ciągu tygodnia.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
mogłeś ponadto przesadzić z intensywnością, szczególnie objętością treningów, i choć spadek siły od razu niekoniecznie musi się utożsamiać za spadkiem mieśni to jest to jednak jakiś mały sygnał alarmujący...
napisz jednak to o co Cię proszono, a i ten trening byś mógł troszkę przybliżyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 6 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 888
Dlugo nie odpisywalem bo myslalem ze wszystko sie unormuje i jednak redukcja tluszczu ruszy. Aktualnie waga 87, miesnie duzo mniejsze niz przed poczatkiem redukcji a tluszczu tyle samo.. 2500 kcal 25% bialko 35%tluszcz 40%ww Aktywnosc to praca 3x okolo 700kcal i 3-4x trening silowy./tydzien
Z masy schodzilem stopniowo na masie bylo 4000kcal, pozniej przez tydzien 3500 2 tydzien 3000 3tydzien 2700 i aktualnie caly czas 2500

Trenig taki sam jak na masie, wtedy efekty byly

powtorzenia okolo 10
Push oraz przod nog:
4x przysiad
4x wl
2x wl skos gora lub dol na zmiane
2x rozpietki
2x wyciskanie na barki oraz 2x odwrotne rozpietki (tyl barku)
4x cwiczenia na triceps wyciag, francuskie itp

Pull i tyl nog:
mc 4x
podciaganie na drazku: 4x
4x wioslowanie
4x uginanie sztangi
3x brzuch

to wszystko 2x w tygodniu nogi cwiczone na kazdym treningu






Zmieniony przez - Daro774 w dniu 2018-05-12 16:53:10

Zmieniony przez - Daro774 w dniu 2018-05-12 16:54:27

Zmieniony przez - Daro774 w dniu 2018-05-12 17:04:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Napisz ile dokładnie masz tych makroskładników, procenty nas nie interesują.


Rozumiem, że co tydzień dokonujesz pomiarów obwodów i wagi ? Tutaj się nic nie zmienia?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 6 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 888
Bialko 150 ww 225 tluszcze 110

Jesli chodzi o wymiary to mierze co tydzien porwonanie z konca masy i aktualnie wygladaja nastepujaco:
waga 91 na 87
Lapa spadla z 41 na 39,5
pas z 87 na 83/84
klata 112 na 108
udo 64 na 61
biodra 100 na 97
To na przestrzeni 7-8 tygodni

Bedac na deficycie staje sie po prostu coraz mniejszy tracac rownoczesnie duzo miesni i troche tluszczu a zalezy mi na utracie tluszczu przy minimalnej utracie miesni

Aktualnie stagnacja i pomiary oraz waga zmieniaja sie minimalnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
W pomiarach nie widze niczego niepokojącego. Zwykla redukcja tluszczu. Niestety z klatki i ramion rowniez spada tkanka tłuszczowa.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 6 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 888
Jak to mozliwe ze np. taki patryk2703 wycial z 95kg do 82 a lapa taka sama? Taka redukcja jaka ja robie nie ma sensu jak tak dalej pojdzie na 4cm z pasa przypada 1,5cm z ramion to przy 78 w pasie do ktorego daze zostanie mi cale 36-37 w rece a ze 140kg na przysiad zostanie 110kg cwicze juz 3 lata i mase miesniowa mam... Pod koniec masy mialem lekko widoczne miesnie brzucha chcialem tylko lekko zredukowac pas a po takiej redukcji jak teraz idzie to zostanie oswiecim. Jestem przekonany ze trace miesnie, moze w inny sposob by zrobic ta redukcje kupic jakies suplementy, moze duzo cardio i wiecej kalorii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
jak masz otłuszczone bicepsy to ten tłuszcz schodzi. Kiedyś fajny wpis konia widziałem, z pasa schodzi to tłuszcz z bicepsa spadają obwody to już każdy myśli że mięśnia lecą.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 6 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 888
Ale sila tez spada wiec niesnie raczej tez.. nie wiem co robic dalej..



Zmieniony przez - Daro774 w dniu 2018-05-14 10:09:00

Zmieniony przez - Daro774 w dniu 2018-05-14 10:11:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening

Następny temat

Opinie na temat takiego planu treningowego.

WHEY premium