SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

Problem z powrotem na siłownię

Wysłana -
Witam. Mam problem z powrotem na siłownię po dłuższej przerwie. Z powodu chondropati stawu udowo-kolanowego byłem zmuszony przerwać treningi na okres ok 6 miesięcy. Jakieś dwa miesiące temu wróciłem na siłownię jednak siła spadła o jakieś 50% praktycznie na każdej parti mięśniowej. Wszystko powoli wraca do normy jednak mam problem z klatką piersiową. Po prawie dwóch miesiącach móje wyciskanie hantalmi na płaskiej kończy się na 16-20kg... Przed przewą było to ok. 35kg. Od dwóch miesięcy nie mogę przekroczyć granicy 20kg i nie mogę dojść dlaczego tak się dzieje. Nie chodzi tu o brak siły. Po 2-3 potórzeniach ciężarem większym niż 20kg czuję dziwne uczucie w klatce, czuję jakbym wczoraj zrobił mega trening klatki i miał zakwasy, a moja przerwa pomiędzy tą samą partią to ok. 5 dni minimum. Miał ktoś może podobne problemy?

Drugim pytaniem jest: czy chondropatia stawu udowo-kolanowego tzw. choroba kinomana wyklucza mnie z zostania trenerem personalnym? Chciałem w tym roku podejść do kursu jednak wiem, że potrzebne jest zaświadczenie od lekarza o sprawności.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Trudo wyczuć z czego wynika problem z wyciskanie klatkowym, a stosujesz poza tym jakieś inne ćwiczenia na klatkę?

Niestety nie wiem czy teraz są wymagane jakieś zaświadczenia od lekarza przy kursie dla trenera personalnego.
Wysłana -
Brama, rozpiętki i wyciskanie na skośnej, we wszystkich ćwiczeniach jest ten sam efekt
Wysłana -
To albo jest tych ćwiczeń za dużo i klata nie wyrabia z regeneracją albo jakiś błąd w technice lub diecie.
We wszystkich ćwiczeniach na daną partię nie może stanąć progres.
Wysłana -
Dziwne, bo na siłownie chodzę juz 5 lat, moze jakieś drobne błędy sa ale zawsze tak ćwiczyłem. Dieta co prawda redukcyjna no ale po takiej przerwie nawet na redukcji jakiś progres powinien sie pojawić.
Wysłana -
Flyfaj
Dziwne, bo na siłownie chodzę juz 5 lat, moze jakieś drobne błędy sa ale zawsze tak ćwiczyłem. Dieta co prawda redukcyjna no ale po takiej przerwie nawet na redukcji jakiś progres powinien sie pojawić.

A spróbuj zrobić na jednym treningu jedno ćwiczenie mniej i zobacz czy mięśnie klatki nie zregenerują się szybciej bo choćby w pierwszym ćwiczeniu powinien być progres powolny ale powinno coś być.
Wysłana -
Z tego, co wiem. na kurs nie jest potrzebne nic z wyjątkiem świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź