SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z powrotem na siłownię

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 995

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 52
Witam. Mam problem z powrotem na siłownię po dłuższej przerwie. Z powodu chondropati stawu udowo-kolanowego byłem zmuszony przerwać treningi na okres ok 6 miesięcy. Jakieś dwa miesiące temu wróciłem na siłownię jednak siła spadła o jakieś 50% praktycznie na każdej parti mięśniowej. Wszystko powoli wraca do normy jednak mam problem z klatką piersiową. Po prawie dwóch miesiącach móje wyciskanie hantalmi na płaskiej kończy się na 16-20kg... Przed przewą było to ok. 35kg. Od dwóch miesięcy nie mogę przekroczyć granicy 20kg i nie mogę dojść dlaczego tak się dzieje. Nie chodzi tu o brak siły. Po 2-3 potórzeniach ciężarem większym niż 20kg czuję dziwne uczucie w klatce, czuję jakbym wczoraj zrobił mega trening klatki i miał zakwasy, a moja przerwa pomiędzy tą samą partią to ok. 5 dni minimum. Miał ktoś może podobne problemy?

Drugim pytaniem jest: czy chondropatia stawu udowo-kolanowego tzw. choroba kinomana wyklucza mnie z zostania trenerem personalnym? Chciałem w tym roku podejść do kursu jednak wiem, że potrzebne jest zaświadczenie od lekarza o sprawności.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6490 Napisanych postów 62282 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777488
Trudo wyczuć z czego wynika problem z wyciskanie klatkowym, a stosujesz poza tym jakieś inne ćwiczenia na klatkę?

Niestety nie wiem czy teraz są wymagane jakieś zaświadczenia od lekarza przy kursie dla trenera personalnego.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 52
Brama, rozpiętki i wyciskanie na skośnej, we wszystkich ćwiczeniach jest ten sam efekt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6490 Napisanych postów 62282 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777488
To albo jest tych ćwiczeń za dużo i klata nie wyrabia z regeneracją albo jakiś błąd w technice lub diecie.
We wszystkich ćwiczeniach na daną partię nie może stanąć progres.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 52
Dziwne, bo na siłownie chodzę juz 5 lat, moze jakieś drobne błędy sa ale zawsze tak ćwiczyłem. Dieta co prawda redukcyjna no ale po takiej przerwie nawet na redukcji jakiś progres powinien sie pojawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6490 Napisanych postów 62282 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777488
Flyfaj
Dziwne, bo na siłownie chodzę juz 5 lat, moze jakieś drobne błędy sa ale zawsze tak ćwiczyłem. Dieta co prawda redukcyjna no ale po takiej przerwie nawet na redukcji jakiś progres powinien sie pojawić.


A spróbuj zrobić na jednym treningu jedno ćwiczenie mniej i zobacz czy mięśnie klatki nie zregenerują się szybciej bo choćby w pierwszym ćwiczeniu powinien być progres powolny ale powinno coś być.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Z tego, co wiem. na kurs nie jest potrzebne nic z wyjątkiem świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana z treningu siłowego na masę

Następny temat

praca fizyczna a trening

WHEY premium