SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z patelnia, moze czas na nową?

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8741

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
Witajcie.. Kupiłem z miesiąc temu może troszkę dłużej patelnię, z Interka jakąś za 20 zl.. Wszystko fajnie, kura się smaży, jajecznica.. Problem pojawia się w momencie smażenia czy to naleśników, czy pankejkow, omletów.. Jak bym nie smażył, jak bym nie grzał, jakich bym składników nie użył, z zewnątrz fajnie się przyrumienią, zaś w środku są surowe.. Mam płytę indukcyjną, wczoraj rozgrzałem patelnię, dałem trochę kokosowego, wszystko super a w środku surowe, smażył na 3..
Pomyślałem, że to wina bardziej patelni, wiec chciałbym przy eksperymentować z czymś nowym, jaką polecicie patelnię? Myślałem nad zakupem jakiegoś tefala, warto, czy da się cos taniej i lepiej?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 93 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 131831
Dobry patent, ja zawsze zsuwałem na talerz i talerzem cyk na patelnie i czasem zdarzało się że spadł trochę obok, albo zsunął się z talerza, upadł na bok i się złamał. To wydaje się prostsze, jedynie trzeba uważać żeby się nie poparzyć. Jutro wypróbuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
nawet i na patelni za 20 zeta powinno być ok, ja miałem tefala, mogę polecić .

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
No to w takim razie zupełnie nie mam pojęcia co mogę robić źle.. Bo troche to demotywuje.. Wraca człowiek o 21 z pracy chce sobie usmażyć pankejki na kolację i okazuje sie ze 1 serek 2 jajka poszły na marne :x
Ostatnio robiłem takie owsiane placki i bylo to samo, z zewnątrz ok w środku tak jak by ugotowana owsiabka..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Jak gróbe pankejki to ta będzie, w środku trochę wilgotne.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
Ja nie mówię o wilgoci tylko o surowość.. Górna część dosłownie sie odklejala od reszty, a w środku nornalnie palcem można było to rozmazac.. Wczoraj próbowałem i cienkie i grube, bez zmian..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Moze złe ciasto robisz, a próbowałeś moze pokrywką przykryć

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
Robiłem z tego przepisu http://m.sfd.pl/Placuszki_z_serka_wiejskiego_by_melo15-t1148716.html
I pod przykryciem i bez przykrycia.. Bez zmian :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
makrosięzgadza Kuchnia Dzika
Ekspert
Szacuny 375 Napisanych postów 423 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13988
jak mam być szczera to codziennie używam patelni za chyba 8 ziko z ikei. używam do momentu aż się teflon zacznie zdrapywać. wywalam i kupuje kolejną. lepszej nie znalazłam. wielkie i nieporęczne patelnie mam jak robię sosy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 93 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 131831
Ja używam patelni do naleśników za 5zł z PTAKa :P Chyba już 2 czy 3 rok ciągnie, a używam jej kilka razy w tygodni, czy to omlety, czy placki czy naleśniki - wszystko wychodzi pięknie Wątpię, żebym jeszcze kiedyś trafił taką dobrą... Jeszcze jedno, używam silikonowych łopatek, bo nawet te drewniane z czasem rysują.

A jaką mąkę dodajesz do tych placków? Generalnie one są takie jakby półpłynne w środku, pierwszy raz się zraziłem, ale teraz dodaje trochę pszennej mąki i są ładnie pulchne. Koniecznie pokrywka i minimalny gaz. Najlepsze chyba wychodzą z miksu owsianej, pszennej i orkiszowej.
Wg mnie dużo lepsze są jak trochę odpoczną, ja układam je w stos, żeby nie stygły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
Sylwio, o ile dobrze pamiętam :D
Do Ikei mam kawał drogi.. Dlatego chciałem kupić raz a porządnie.. Ta co mam, ma 26cm i mi wystarcza.. Ale tak jak mówię, nie wiem czy to wina patelni czy ja robię coś źle.. Może ty wiesz dlaczego z zewnątrz wyglądają na ładne smaczne a w środku surówka :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
Wcześniej mielilem płatki owsiane, teraz kupiłem jaglana z biedry.. Ale to bez znaczenia jakie placki, wszystko smaży się surowe w środku..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Serniczki proteinowe

Wiecej