SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z patelnia, moze czas na nową?

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8791

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
Kupie sobie jak juz pójdę na swoje mieszkanie. Narazie wynajmuje pokój i nie będę komuś urządzać mieszkania, tym bardziej ze znając resztę lokatorów, jak szybko sie tam pojawić tak szybko sie rozsypie :D
Także, jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co się ma..
Czyli najpiej mieć produktu w temp pokojowej? Nie prosto z lodówki?
Co do smażenia, no juz nawet na 3 smazylem wiec to bardzo maly "ogień"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
te mini piekarniczki są ok, sam mam taki za 80 zł bo blachy trochę krzywe, na zapiekaneczke itp spoko nie trzeba wielkiego nagrzewać
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
To ja się przyznam, że mnie nigdy żadne placki z serka wiejskiego nie wyszły. Z twarogu, a i owszem, z wiejskiego - nie wychodziły. Ale tu chyba faktycznie trzeba na małym gazie. Poza tym, Ty wiejski serek blendujesz? Bo coś mi się rzuciło w oczy, że "wrzucam do blendera"

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 415 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18388
Polecam Tefal ja mam od 1.5 roku model enjoy i używam jej prawie codziennie. Na allegro można wyrwać taniej , jak to mówią Francja elegancja. Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
deja vu
To ja się przyznam, że mnie nigdy żadne placki z serka wiejskiego nie wyszły. Z twarogu, a i owszem, z wiejskiego - nie wychodziły. Ale tu chyba faktycznie trzeba na małym gazie. Poza tym, Ty wiejski serek blendujesz? Bo coś mi się rzuciło w oczy, że "wrzucam do blendera"



W przepisie jest zmiksować, nie mam miksera. Białka dodaje do żółtek i łyżka delikatnie mieszam. Ale te placki są nie istotne, tak jaak mówię, nie tylko z tymi się tak dzieje..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
polecam https://www.sfd.pl/[LC]_Serniczek_z_patelni_na_szybko_by_grrubas-t598239.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Polecam patelnie z Ikei, kosztuje bodajże 14 zł i jest naprawdę super ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
Ja nie polecam Tefala, miałem 2 ich patelnie, od obu odpadły rączki po jakimś roku. Jeśli kupowałbym tefala to tylko z jakiejś serii dla "profesjonalistów" z nitowanymi uchwytami.
Teraz mam jakąś patelnię alluflon (to chyba granit), po 2 latach nie widać śladów zużycia), warstwa nieprzywieralna jest z obu stron, więc plusem jest to, że jest czysta i nie przypala się tak jak inne.

Nie polecam również ceramicznych patelni neoflam, straszny syf, bardzo szybko zaczęła przywierać. Sporo kasy na nią straciłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Z tym nieprzywieraniem to bajki jakiejś, kupiłem etraz jakąś niby powłoka kamienna itp a jak rybę wrzuce to się przykleja, bez posmarowania tłuszczykie delikatnie ani rusz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 93 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 131831
No ja generalnie przecieram zawsze albo ręcznikiem posmarowanym tłuszczem albo daję odrobinę kokosowego, tylko tyle żeby była natłuszczona. I tylko na pierwsze placki, omlety itp. W sumie może jakbym jej nie mył to może by nie trzeba było smarować

Odnośnie placków z serka wiejskiego to podkreślam, wolne smażenie, dobry dobór mąki i przykrywka. Nawet dzisiaj rano robiłem.
drekke123 ja blenduje serek wiejski z mąką, ksylitolem i żółtkami- wychodzi dość gęste, ubijam piane i delikatnie mieszam razem. Wrzucam na lekko posmarowana patelnię, jak się zetną od góry przerzucam na drugą stronę. Fotka poglądowa, tuż przed przerzuceniem na drugą stronę. Skoro ścinają się na górze to w środku nie mogą być surowe. Używam palnika gazowego i patelni do naleśników, chociaż na tefalu też robiłem i wychodziły spoko.

Tutaj widać jakie pulchne wychodzą:
https://www.sfd.pl/post-p18371007.html

Ps.
A omleta jak robisz? Może też kwestia mąki?

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Serniczki proteinowe

Następny temat

Pierś z kurczaka z czarną soczewicą

WHEY premium