SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z patelnia, moze czas na nową?

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8784

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 93 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 131831
Jaglana to chyba najgorzej mi wypadała w tych plackach, glutenu brakuje, glutenu
Zrób tak jak pisałem wcześniej, spróbuj raz z samej pszennej, smaż na małym ogniu pod przykryciem, zostaw żeby odpoczęły i będzie dobrze. Jak nie przywierają to patelnia powinna być ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
To już czytałem. Teraz padła kwestia porady was, użytkownikow. Patelni ceramicznych czy tytanowych jest sporo, ale wolę zapytać może ktoś konkretnie poleca jakiś model..

Co do mąki jaglana, w takim razie kupię jakąś pszenna i zrobię test. Ale w takim razie co z omletami z płatkami owsianych? One też bywają surowe w środku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ja mam teflonową z Tefala, z odpinaną rączką, dla mnie bezkonkurencyjna, jedyny minus, że nie ma przykrywki, ale nie ma nic w tym złego kupić inną. Robi się na niej wszystko. Z tłuszczem, czy bez.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Co do mąki, do placków, omletów, ciast i innych wypieków wykorzystuję ryżową, jest bardzo dobra. Fajne naleśniki z nije wychodzą, placki tez. Do placków warto dodać coś mokrego, np. banana, sprawi, że nie będą suche w środku, a miękkie i smaczne Jak chce się posmaku kokosu w wypiekach można dodać łyżkę kokosowej mąki, ale z ilością uważać, bo "pije" dużo wody i może wyjść za suche.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
No wlasnie w tych plackach jest serek wiejski.. No ale moze faktycznie to wina poprostu nieodpowiedniej mąki, dzisiaj sie wybiorę do Tesco. Te różne modele tefala maja jakieś znaczenie, czy to tylko poprostu model? Bo widziałem, ze w tesco tefala trochę mamy Przypominam ze mam indukcje, więc tez nie każda patelnia jednak sie nada..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Tak ja mam z Tesco tefala na indukcje również jest odpowiednia.

Co do serka wiejskiego w plackach - mogą się nie udać np. z powodu zbyt małej ilości mąki, serek jest dość wodnisty, radziłabym z serka zrobić np. babeczki w foremkach sylikonowych, z dodatkiem np. banana/ śliwki suszonej/ orzechów nerkowaca i masła orzechowego. Pycha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
Niestety nie mam piekarnika :D
A ze pracuje do 21 to najszybciej wrzucić wszystko w blender i na patelnię :)
No nic, wybiorę sie dzisiaj do Tesco, zobaczę za patelkami jak i mąka z glutenem :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
makrosięzgadza Kuchnia Dzika
Ekspert
Szacuny 375 Napisanych postów 423 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13988
Kwestia mąki to raz. Za zimne produkty to dwa. Za duzy ogien za wysoka temperatura to trzy. Ja indukcji nienawidze i w zyciu sobie nie zamontuje. Co do piekarnika. Kup sobie taki mini . Koszt max 200zl. Ja mam juz 8 rok taki wielkosci mikrofalu. Mąż kupil by sobie zapiekanki robic za 50 zl w jakims niemieckim dyskoncie agd i nawet karczek w nim pieke.


Zmieniony przez - makrosięzgadza w dniu 2018-02-10 19:31:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
U mnie też mini piekarnik i robie w nim wszystko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Serniczki proteinowe

Następny temat

Pierś z kurczaka z czarną soczewicą

WHEY premium