SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Problem z odcinkiem lędzwiowym

Wysłana -
Witam,
Od ok 2 lat borykam się z okresowym bolem odcinka ledzwiowego kregoslupa z rzutem na prawa noge, kiedy dochodzi do ataku, kuleje na prawa noge, cieżko mi wstawać jak już sie zasiedze. Jakies 2 miesiace temu wykonalem rezonans a tydzien temu odebralem wyniki ( załączam do tematu). Jeszcze nie byłem u lekarza oraz fizjoterapeuty ( niestety i prywatnie trzeba czekac). Proszę o konsultacje odnośnie treningu siłowego, powinienem zaprzesyać ćwiczyć z dużymi obciążeniami czy dalej mogę ppdnosić spore ciężary? Domyślam się, że muszę się zająć się wzmocnienem "core" ktory tak zaniedbywalem. Z góry dziękuje
Pozdrawiam


Zmieniony przez - Smoczek17 w dniu 2018-04-02 15:07:07

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Kwestia treningu siłowego jest indywidualną sprawą i zależne od stanu klinicznego oraz danego okresu oraz treningu samo w sobie nie jest bezwzględnym przeciwskazaniem. Nie leczy się czy daje zaleceń na podstawie samego wyniku badania obrazowego ale widać że są pewne zmiany (zakładam że dość młody) które mogą rzutować na pewne dolegliwości konsultacja ze specjalistą będzie konieczna , jak być może indywidualny plan treningowy i działania prewencyjne ale to już leży w decyzji osoby Cie prowadzącej.
Wysłana -
Ok. Do kogo powinienem sie zwrocic do neurologa czy do ortopedy z takim opisem?
Wysłana -
Są obecnie jakiekolwiek objawy , dolegliwości bólowe ? Jeśli tak to jakie ?
Wysłana -
Aktualnie objawów brak ale wracają okresowo. Cieżko powiedzieć kiedy bo bywawało różnie czasem na drugi dzien pp ciezkim treningu a czasem budzilem sie i nie moglem wstac z lozka a np kilka dni bylem bez treningu. Pytales o wiek, mam 28 lat. Najcześciej ból odcinka lędzwiowego z promieniowaniem do prawego posladka idacy w dol konczyny. Po zasiedzeniu sie mialem problemy ze wstaniem.


Zmieniony przez - Smoczek17 w dniu 2018-04-04 22:39:47
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź