SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Problem z mięśniami

Wysłana -
Witam.
Mam problem, mianowicie lewa strona klaty, a dokładniej jej dolna część różni się od prawej. W realu nie jest to aż tak zauważalne jak na zdjęciu czy filmie. Czym jest to spowodowane? Jak temu zaradzić? Dodam że mam 17lat,a swoje treningi zacząłem 4mieś temu wraz z rozpoczęciem nowego roku. Na starcie klaty wgl nie miałem, totalna deska, być może jeszcze po prostu nie jest dość rozbudowana. W każdym razie proszę o pomoc.

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
To niekoniecznie musi być problem samej klatki piersiowej czy mięśni piersiowych a zaburzonego napięcia w całych jednostkach mięśniowo-powięziowych, widać na zdjęciach że Twój lewy bark jest wyżej niż prawy co bezpośrednio może wpływać na wygląd klatki piersiowej i jej asymetrię.
Wysłana -
Czy dalsze ćwiczenia, nacisk na dolne partie poprawi ogólny wygląd? W opisie zapomniałem dodać, że prawą nogę mam krótszą o 2mm co spowodowało skolioze w górnym odcinku (szyjnym) kręgosłupa.
Wysłana -
2 mm to niewielka różnica a nawet w granicy błędu pomiarowego i nie to akurat ją spowodowało , co do poprawy trzeba skorygować powyższy problem i tego ćwiczeniami się nie zrobi i w tym celu powinieneś udać się do specjalisty
Wysłana -
Poczytałem trochę i mogę powiedzieć, że najprawdopodobniej jest to spowodowane nierownomiernym rozwojem mięśni (lewa strona slabsza). Bark mnie bardzo nie interesuje. Spróbuje jakies ćwiczenia z hantlami, które powinny wyrównać to. W kazdym razie dzięki za pomoc. :)
Wysłana -
Napisał Ci specjalista, co trzeba zrobić, a Ty się upierasz. Ćwicząc nieumiejetnie, na własna rękę, możesz pogłębić dysproporcje, i to nie jest kwestia estetyki, że "bark cie nie interesuje". Jest krzywo, nie zlikwidujesz przyczyny, wysokie prawdopodobieństwo, że sie pogłębi.
Wysłana -
Arek0301
Poczytałem trochę i mogę powiedzieć, że najprawdopodobniej jest to spowodowane nierownomiernym rozwojem mięśni (lewa strona slabsza). Bark mnie bardzo nie interesuje.


po przeczytaniu nie znając się na tym ?
bez przeprowadzenia badania to tego nie idzie stwierdzić, mimo że zajmuje się tym zawodowo
jeśli jest powstała dysfunkcja czynnościowa to Cie w przyszłości zainteresuje czy będziesz chciał czy nie choć problem nie będzie musiał być obecny koniecznie w nim
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź