SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z mięśniami

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1768

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 311
Witam.
Mam problem, mianowicie lewa strona klaty, a dokładniej jej dolna część różni się od prawej. W realu nie jest to aż tak zauważalne jak na zdjęciu czy filmie. Czym jest to spowodowane? Jak temu zaradzić? Dodam że mam 17lat,a swoje treningi zacząłem 4mieś temu wraz z rozpoczęciem nowego roku. Na starcie klaty wgl nie miałem, totalna deska, być może jeszcze po prostu nie jest dość rozbudowana. W każdym razie proszę o pomoc.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To niekoniecznie musi być problem samej klatki piersiowej czy mięśni piersiowych a zaburzonego napięcia w całych jednostkach mięśniowo-powięziowych, widać na zdjęciach że Twój lewy bark jest wyżej niż prawy co bezpośrednio może wpływać na wygląd klatki piersiowej i jej asymetrię.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 311
Czy dalsze ćwiczenia, nacisk na dolne partie poprawi ogólny wygląd? W opisie zapomniałem dodać, że prawą nogę mam krótszą o 2mm co spowodowało skolioze w górnym odcinku (szyjnym) kręgosłupa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
2 mm to niewielka różnica a nawet w granicy błędu pomiarowego i nie to akurat ją spowodowało , co do poprawy trzeba skorygować powyższy problem i tego ćwiczeniami się nie zrobi i w tym celu powinieneś udać się do specjalisty
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 311
Poczytałem trochę i mogę powiedzieć, że najprawdopodobniej jest to spowodowane nierownomiernym rozwojem mięśni (lewa strona slabsza). Bark mnie bardzo nie interesuje. Spróbuje jakies ćwiczenia z hantlami, które powinny wyrównać to. W kazdym razie dzięki za pomoc. :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Napisał Ci specjalista, co trzeba zrobić, a Ty się upierasz. Ćwicząc nieumiejetnie, na własna rękę, możesz pogłębić dysproporcje, i to nie jest kwestia estetyki, że "bark cie nie interesuje". Jest krzywo, nie zlikwidujesz przyczyny, wysokie prawdopodobieństwo, że sie pogłębi.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Arek0301
Poczytałem trochę i mogę powiedzieć, że najprawdopodobniej jest to spowodowane nierownomiernym rozwojem mięśni (lewa strona slabsza). Bark mnie bardzo nie interesuje.


po przeczytaniu nie znając się na tym ?
bez przeprowadzenia badania to tego nie idzie stwierdzić, mimo że zajmuje się tym zawodowo
jeśli jest powstała dysfunkcja czynnościowa to Cie w przyszłości zainteresuje czy będziesz chciał czy nie choć problem nie będzie musiał być obecny koniecznie w nim
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Wiecej