SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z klatką piersiową - pomoc

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 84
Witam, mam pewien problem z klatką piersiową. Podczas treningu klatka pracowała prawidłowo, nie było żadnego problemu. Któregoś razu leżałem przez dłuższy czas w jednej tej samej pozycji i szybko się poderwałem żeby coś podnieść. Poczułem strzyknięcie w mostku, po czym na chwilę zakuło mnie tak że nie mogłem złapać oddechu, było to przez 2 sek. Potem już wszystko wróciło do normy. Na drugi dzień miałem zakwas i po 2-3 dniach przeszedł. Natomiast problem zrobił się taki że w mięśniu zauważyłem ubytek, nie ma prawidłowego spięcia jak w prawej piersi. Nawet w momencie kiedy założę koszulkę widać różnice w proporcji. Zaczyna mnie to niepokoić bo prawą pierś mam ciąglę spiętą, lewej prawie w ogóle nie czuję co mnie już denerwuje, bo powstaje duży dyskomfort. Nie miałem żadnego siniaka, spuchnięcia. Wszystko było w normie, tylko te strzyknięcie i do dzisiaj mi strzyknie jak za długo będę w tej samej pozycji przez dłuższy czas. Byłem u fizjoterapeuty, dostałem jakieś rehabilitacje z igieł, ale igła nie mogła znaleźć tych mięśni które są zapadnięte. Jutro odbieram wynik z RTG i może on coś pokażę. Ale po takiej sytuacji może ktoś będzie coś wiedział, co mam zrobić. Może będzie znał jakiś dobrych fizjoterapeutów z Zielonej Góry - Żagania - Szportawy - Żar - Wrocławia - Legnicy. Wrzucam fotkę która przedstawia moją klatkę piersiową w aktualnej sytuacji.
Dodam jeszcze że poprawną klatkę miałem nawet ważąc 73kg, teraz przytyłem do 78kg. A dysproporcja została.

Czekam na jakąś poradę.

Pozdrawiam.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jeśli miałoby dojść do naderwania przy przyczepie mostkowym piersiowego na co mógłby wskazywać ubytek , to wówczas potrzebne do potwierdzenia tego byłoby badanie USG aczkolwiek natomiast przy takim mechanizmie jak opisujesz oraz lokalizacji jest to dość mało prawdopodobne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 84
Hm.. To dlaczego tak się stało jeżeli nie jest to naderwanie? Bardziej bym powiedział - stan zapalny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1016
Bo zazwyczaj dochodzi do tego w innych okolicznosciach i potrzebna jest duza sila dzialajaca na miesien jak np podczas wyciskania lezac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
I uraz dotyczy głownie przyczepu końcowego przy grzebieniu guzka większego kości ramiennej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 84
Da radę ten przyczep naprawić, by wszystko wróciło do normy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Pierw kwestia diagnostyki i czy jest problem a jeśli tak to jaki , jak wspomniałem wcześniej wątpliwe jest żeby doszło do jego uszkodzenia w takim mechanizmie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 84
Czyli zrobić jeszcze USG tej części klatki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Wybierz się na lekarza na wizytę najlepiej takiego co ma USG w gabinecie żeby jeśli uzna że jest potrzeba wykonać to mógł to zrobić na miejscu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Normy pulsu do oceny w spoczynku, na spacerze, podczas jazdy na rowerze, podczas biegania.

Następny temat

Zarost

WHEY premium