SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Problem z klatką piersiową - pomoc

Wysłana -
Witam, mam pewien problem z klatką piersiową. Podczas treningu klatka pracowała prawidłowo, nie było żadnego problemu. Któregoś razu leżałem przez dłuższy czas w jednej tej samej pozycji i szybko się poderwałem żeby coś podnieść. Poczułem strzyknięcie w mostku, po czym na chwilę zakuło mnie tak że nie mogłem złapać oddechu, było to przez 2 sek. Potem już wszystko wróciło do normy. Na drugi dzień miałem zakwas i po 2-3 dniach przeszedł. Natomiast problem zrobił się taki że w mięśniu zauważyłem ubytek, nie ma prawidłowego spięcia jak w prawej piersi. Nawet w momencie kiedy założę koszulkę widać różnice w proporcji. Zaczyna mnie to niepokoić bo prawą pierś mam ciąglę spiętą, lewej prawie w ogóle nie czuję co mnie już denerwuje, bo powstaje duży dyskomfort. Nie miałem żadnego siniaka, spuchnięcia. Wszystko było w normie, tylko te strzyknięcie i do dzisiaj mi strzyknie jak za długo będę w tej samej pozycji przez dłuższy czas. Byłem u fizjoterapeuty, dostałem jakieś rehabilitacje z igieł, ale igła nie mogła znaleźć tych mięśni które są zapadnięte. Jutro odbieram wynik z RTG i może on coś pokażę. Ale po takiej sytuacji może ktoś będzie coś wiedział, co mam zrobić. Może będzie znał jakiś dobrych fizjoterapeutów z Zielonej Góry - Żagania - Szportawy - Żar - Wrocławia - Legnicy. Wrzucam fotkę która przedstawia moją klatkę piersiową w aktualnej sytuacji.
Dodam jeszcze że poprawną klatkę miałem nawet ważąc 73kg, teraz przytyłem do 78kg. A dysproporcja została.

Czekam na jakąś poradę.

Pozdrawiam.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Jeśli miałoby dojść do naderwania przy przyczepie mostkowym piersiowego na co mógłby wskazywać ubytek , to wówczas potrzebne do potwierdzenia tego byłoby badanie USG aczkolwiek natomiast przy takim mechanizmie jak opisujesz oraz lokalizacji jest to dość mało prawdopodobne.
Wysłana -
Hm.. To dlaczego tak się stało jeżeli nie jest to naderwanie? Bardziej bym powiedział - stan zapalny?
Wysłana -
Bo zazwyczaj dochodzi do tego w innych okolicznosciach i potrzebna jest duza sila dzialajaca na miesien jak np podczas wyciskania lezac
Wysłana -
I uraz dotyczy głownie przyczepu końcowego przy grzebieniu guzka większego kości ramiennej.
Wysłana -
Da radę ten przyczep naprawić, by wszystko wróciło do normy?
Wysłana -
Pierw kwestia diagnostyki i czy jest problem a jeśli tak to jaki , jak wspomniałem wcześniej wątpliwe jest żeby doszło do jego uszkodzenia w takim mechanizmie
Wysłana -
Czyli zrobić jeszcze USG tej części klatki?
Wysłana -
Wybierz się na lekarza na wizytę najlepiej takiego co ma USG w gabinecie żeby jeśli uzna że jest potrzeba wykonać to mógł to zrobić na miejscu
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź