SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z klatką i nogami

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1171

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 532
Cześć,mam taki problem że sprzętu mam dość mało,hantle 2x10 i drążek.Reszta ciała ładnie się rozwija,ale zostaje klatka,pojawiły się mieśnie,ale teraz stanęło,ciężko z progresją bo już dobre kilka miesięcy robię wyciskanie tych 10kg.Ostatnio dodałem do tego rozpiętki i przenoszenie hantla za głowę jako seria łączona.Jednak zastanawiam się czy nie przejść na pompki same,albo jakoś to połączyć? Tak żeby troszkę to ruszyło,bo ciągle tak samo to wygląda.

I nogi,teraz jakiś problem z lewym kolanem,czasem lekko boli,temu ćwiczę bez ciężarów dopóki nie pójdę do lekarza,tylko nie wiem jak,może jakieś rutyny od madbarza? Możecie pomóc? :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
No wiesz 2x10 kg to mało więc się nie dziw że nie efektów, najlepij rozpisz cały plan co robisz i w jakie dni.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
odnośnie klatki. Przejdź na pompki. Raz ze rodzajów pompek jest naprawę sporo i można je sobie na wiele sposobów utrudniać.
A co do kolana. Co znaczy czasem boli?Przy jakich czynnościach?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 532
Byłem dzisiaj u lekarza,dostałem skierowanie na USG kolana i zakaz jakichkolwiek ćwiczeń na nogi (których i tak ostatnio nie robiłem).Zaczęło mnie to boleć przy bieganiu,po kupieniu stabilizatora przeszło i ostatnio znowu,tylko teraz wystarczy że pochodzę więcej i boli,nie jest to mocny ból,lekki ale uciążliwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
a tak w ogóle to jaki jest cel Twych ćwiczeń? masa?
jeśli masa,to jak lekarz ustosunkował sie do rozbudowy góry względem niećwiczenia nóg?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 532
Celem jest wzmocnienie siły,poprawa sprawności ogólnej,poprawa kondycji.Lekarz powiedział że resztę mogę narazie ćwiczyć góre ponieważ wiele się nie zmieni przez ten czas,za tydzień mam USG,po usg do niego idę i wtedy sie dowiem jak ćwiczyć i co,ale według niego będę mógł ćwiczyć nogi,tylko oprócz normalnych ćwiczeń też wzmacniające kolano,ale więcej szczegółów po tym jak obejrzy zdjęcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
ciężko będzie o poprawienie sprawności ogólnej bez sprawnej nogi. Do siły też potrzeba zdrowia oraz ciężaru, a tu ani tego, ani tego. W każdym razie wracając do tematu, na klatkę skup się na pompkach, najlepsze w tym momencie były by:
-dipy(pompki na poręczach)
-pompki z nogami na podwyzszeniu
-pompki na trzech krzesłach.
oczywiscie jeśli robisz już dużo powtórzeń,to możesz ten hantel zastosowac jako dodatkowerobciążenie
wyciskania odpuść,bo za mały masz ciężar by efektywnie korzystać z tego ćwiczenia.

w kwestii nóg,poczekamy na opinię lekarską.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningu w domu - mały upgrade?

Następny temat

Jak trening wybrać w domu nie obciążający kolan?

WHEY premium