SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z klatką

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2689

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 476
Witam. Otóż zgodnie jak z tematem mam problem z klatka.
Po treningu wygląda bardzo fajnie widac te wszystkie treningi ktore zrobiłem przez 3 lata . Natomiast z rana albo w środku dnia jak nie ma pompy to klatka wygląda jakby wogóle nie byla ćwiczona albo tylko troche. Co może być przyczyna ? Z góry dzięki za odpowiedź ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
tez mnie to troszke trapi. z ciekawoscia czekam na wypowiedzi innych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21968
ehehe, panowie, konkrety!!!

jak nie ma pompy to klatka wygląda jakby wogóle nie byla ćwiczona albo tylko troche. Co może być przyczyna?

i co Ty chłopie chcesz usłyszeć? Daj ankietę, najlepiej wrzuć zdjęcie, powiedz jaki masz trening, czy dieta jest trzymana i tp. Żeby pomóc musimy mieć jak najwięcej informacji o Tobie.

Bo jeśli chodzi Ci o to, dlaczego klata (jak i inne partie) wyglądają lepiej po treningu niż bez, to... pomyśl!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 476
otóż tak :
dieta :
rano ok 9 godz 5 bialek jaja + 2 żołtka
11 godz. 250 g twarogu chudego
13. 300 g filetu z piersi kurczaka + troche ryżu Bialego badz bosmati
16 godz Platki z mlekiem chudym (przed treningowy)
18 trening
po treningu weglowodany carb bx + białko 35 g olimpa
21 tuńczyk 130 g
23 szejk bialkowy i spać
białko okolo 250 g na dzien
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 476
w kwesti treningu wyglada on nastepujaco :

Poniedzialek:
Klatka + przedramie + kaptury + brzuch
1.wyciskanie sztangielek 15,14,13,12 + w ostatniej serii po skonczeniu zdejmuje cieżar o polowe i robie okolo 20 powtorzen
2.kaptury 15,14,13,12
3.pompki na poreczach staram sie robic 4 serie po 15
4.brzuszki naprzemian z przedramieniem Przedramie na sciskaczu lub uginanie nachwytem lub podchwytem co trening inne cwiczenie tak samo z brzuchem.
5.Rozpiętki tak samo jak wyciskanie

wtorek robie biceps z tricepsem przedramie i brzuch
przewaznie robie cwiczenia uginanie hantlami na przemian , modlitewnik(sztanga hantle) , wyciąg,
na tricem pompki na lawce w waskim chwycie, uginania wyprosty, wszystkie cwiczenia robię po 15,14,13,12 i w ostatnich seriach zdejmuje ciezach i az do konca.

ogolnie ręce mi sie podobają i nie mam zastrzezen.

czwartek Barki + motyle

1.wysicskania hantlami badz sztanga zza karku przed (mieszam co 2 tygodnie cwiczenia )
2.drazek szoroka nachwytem staram sie na wyciagu po 15 razy w 4 seriach
3.wznosy boczne lub podciaganie sztangi do brody 15,14,13,12
4. Pół sztanga miedzy nogami w opadzie do klatki 15,14,13,12
5. wznosy boczne w opadzie albo odwrotna brama jw

piatek MC + nogi
1. mc 15 x 4
2. przysiady po 15 x 4
3. Wspięcia na palce 25 x 4
4. uginania i wyprosty tez 15 powtorzen x 4

Nogi i doł pleców mam najbardziej rozbudowane ze wszystkich partii pewnie przez to że namiętnie katowałem przysiady itp ;)

Jak trzeba wiecej informacji to napisze.
Prosze was o nie krytykowanie tylko pokazanie błedów z uzasadniem ;) pozdrawiam i dziękuje za wszystki spostrzeżenia i opinie. Kuba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Diete mozna by poprawic-ale od tego inny dzial


https://www.sfd.pl/Odżywianie-f10.html



Wracajac do twojego problemu.Jest to normalne ze podczas pompy-meisien jest lepiej ukrwiony i wiekszy.

Niema na to recepty.Poprstu rozbuduj klatke by wygladala dobrze na "zimno"

Nawet wtedy zobaczysz ze po trenignu wyglada duzo lepiej


Nie skarzyles sie na stagnacje w tej parti-wiec chyba niema co zmienaic trenignu.Choc konieczne jest zmienic kolejnosc cwiczen.
Kaptury zrob po treningu calej klaty-bo zabardzo namieszasz.
Mozesz dodac nawet jakies cw.-noi zmniejszylbym zakres powotrzen-zwiekszajac ciezar jednoczesnie.

pompki na poreczach 10/8/6/6
wyc. hantli skos 10/8/8/6
rozpietki 2x10p

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21968
Przede wszystkim skąd pomysł przeplatania ćwiczeń? Zrób tę klatę porządnie, a nie co chwila dajesz jej odsapnąć! Spróbuj rozpiski Ronniego, możesz poeksperymentować z zaczynaniem od rozpiętek, różnych serii łączonych, może przez jakiś czas rób priorytet na klatę - mnóstwo różnych koncepcji znajdziesz w dziale.

z tym, że do gruntownej poprawy jest cały trening - oprócz wspomnianych "przeplatanek" w ogóle masz tam groch z kapustą! Plecy 2 ćwiczenia, łączone z barkami, MC z nogami, nogi słabo (ja wiem, że rozwinięte i w ogóle), skąd pomysł z takim doborem ilości powtórzeń... Dużo tego! ;)

Proponuję ułożyć trening od podstaw, zapomnieć o udziwnieniach i (chyba?) własnych pomysłach, skoncentrować się na klacie i będzie dobrze!

Dieta też do solidnej przebudowy (dział odżywianie), chłop jak dąb a jesz jak ptaszek! Do tego węgli zero a na low carb mi to nie wygląda! ;)

Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 476
chłopy dzieki za opinie ;) plewer ćwiczenia zmieniam co 2 - 3 tyg a te przeplatanie to wlasnie co 2 - 3 tyg.
W zime robiłem pon nogi
wt. klata+bic
czw. bary+tric
pt. plecy
+ prawie codziennie brzuch z przedramieniem miedzy seriami
teraz chciałem poesperymentować z planem ćwiczeń bo regeneracje mam dobrą.
całą zime miałem masówke jadłem po 6 tys kalorii dziennie i mi zdeczka brzuch urósł ;p dlatego teraz chce małą redukcje zrobić. A z tą klatką to ogólnie pytam i na przyszłość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
jak na twoj wzrost to masz strasznie malo w klacie(zreszta wogole to malo....
moze zle mierzysz?bo ta roznica na pompie tez troche duza-takie roznice sa n w obwodach: spoczynek -wdech....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21968
Ok, słusznie w sumie, bo samara chyba jest? ;) ale ze śniadania węgli nie usuwaj do zera, nawet na redukcji, no i przy takiej obcince koniecznie dbaj o zdrowe tłuszcze. Ale nie mieszajmy działów!

Tak czy inaczej przeplatanie kategorycznie sobie odpuść!!! Tempro treningowe to bardzo ważny element, a nie chodzi tu o przerwy miedzy jakimikolwiek seriami, ale o przerwy między ćwiczeniami na tę samą partię!

Chyba, że w grę wchodzi stosowanie różnych zasad treningowych i celowe przeplatanie, np pod kątem superserii, ale i tak nie ma takiej możliwości żeby miło sens przeplatanie klatki z kapturem i brzuchem!

Eksperymenty z planem są jak najbardziej wskazane, ale może spróbuj trzymać się sprawdzonych koncepcji, a nie samemu kombinuj?

Może np spróbuj treningu z priorytetem, od klasyków po masakry typu Eksperymenty Pumy?

Zmieniony przez - Plewer w dniu 2010-07-01 16:18:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 476
masti. dokładnie w tym też lipa jest. no w zime katowałem ją jak szalony po 3 (trening masowy) cwiczenia typu wyciskanie hantli 10-8-6-4
pompki na poreczach 10-8-6-4 i rozpietki 12-11-10-8

w 2 zestawie było wyciskanie na płaskiej 10-8-6-4
pompki na stołku pod nogami i brama 12-10-8-6

stosowalem wstepne zmeczenie, zdejmowanie ciezaru, pomoc partnera, oszukane.
Jadlem za przeproszeniem jak swinia po 5-6 tys kalorii ryż, makaron,jajka, mięso z woła albo kurczaka no wiecie same kulturystyczne potrawy.(ale nie gó...niane produkty typu cukierki itp)
w tym jakies 280 g dziennie bialka w 4-5 posilkach + szejk bialkowy
na noc
, zgodnie z zasadami żywienia na mase.
do tego kreatyna hyperfusion.

no z rana niekiedy aż zygać sie chce jak patrze w lustro na klatke. natomiast na pompie jest o 3 nieba lepiej. klatka okrągła (jak arniego tylko w mniejszej skali hehe) w każdej płaszczyźnie czuć ze ona jest !!! obwód też sporo wzrasta po ostrym treningu aż chce sie zyc. potem jak pompka opada to szkoda gadac
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan ćwiczeń na masę do oceny

Następny temat

k;atka 2x w tygodniu

WHEY premium