SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Problem z ilością kcal w stosunku do masy ciała

Wysłana -
Witam !

Od dłuższego czasu zgłębiam tajniki zdrowego stylu życia oraz kształtowania sylwetki, jednak od samego początku mam problem z przybieraniem masy ciała.
Mam 22 lata oraz 171 cm wzrostu i obecnie spożywam ok. 2700 kcal ( B:160 T:80 W :325 ) przy wadze zaledwie 60 kg i waga stoi ( przy wadze 59.5 kg spożywałem ok 2000 kcal i dopiero jak podniosłem do 2700 kcal to waga wzrosła o 0,5 kg ).Korzystam wyłącznie z pełnowartościowych produktów.

Jestem ektomorfikiem i zdaję sobie sprawę, że potrzebuję znacznej nadwyżki kalorycznej jednak mam wrażenie że ilość spożywanych kalorii w stosunku do masy ciała jest zbyt duża. Ponadto moja aktywność ogranicza się do 2-3 treningów siłowych i tyle... wszelkiego rodzaju cardio, intensywne spacery nie są obecne. Obecnie nawet nie jestem zatrudniony w żadnej pracy, więc moja aktywność w ciągu dnia jest naprawdę minimalna...

Piszę, ponieważ proszę o radę lub być może ktoś ma/miał podobny problem i podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami. Podejrzewam, że może chodzić o nadczynność tarczycy a w konsekwencji tego dochodzi do przyspieszenia ( i tak już szybkiego ) metabolizmu.
Martwi mnie, że przy takiej wadze spożywam tyle kcal żeby w ogóle utrzymać wagę, to co to będzie przy 75 kg ( moja docelowa waga ). ? wydaje się, że ilość kcal przy docelowej wadze będzie ogromna...

Dajcie znać co o tym myślicie
Pozdrawiam serdecznie

Zmieniony przez - RobiN47 w dniu 2018-06-03 22:09:42
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
A ta tarczyca jest przebadana że wiesz że masz nadczynność ?
Jak nie jesteś z pożywienia więcej wycisnąć bo np już i tak ledwo wpychasz w siebie może dorzucić jakiś gainer.
Wysłana -
To tylko moja teoria, na którą właściwie dzisiaj wpadłem a w przyszłym tygodniu wybieram się po skierowanie na badania.
Nawet nie chodzi o problem przejedzenia bo jeśli się zepnę to zjem powiedzmy 3000 kcal ale jeść tyle przy takiej wadze i minimalnej aktywności...

Zmieniony przez - RobiN47 w dniu 2018-06-03 22:18:56
Wysłana -
daj jutro wieczorem zrzut co zjadłeś w ciagu jutrzejszego dnia
http://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
Wysłana -
Przyjmujesz zdecydowanie za dużo białka , co przy budowie masy nie jest wskazane . Pozatym jw - wstaw diete
Wysłana -
Najwyraźniej spożywasz zbyt małą ilość kalorii.
Wstaw swoją dietę.

Zacznij lepiej uprawiać aktywność fizyczną jeśli chcesz poprawić swoją sylwetkę.
Wysłana -
Wstawiam jedzenie z dziś. Dzień treningowy ( w dzień nietreningowy obniżam węglowodany a podwyższam tłuszcze )
Ilość kcal i makroskładników nieco różni się z tym co oblicza mi aplikacja Fitatu ale raczej to marginalne zmiany +/- 60 kcal

flex1976 ---> makroskładniki oblicza mi aplikacja, która podlicza także białko pochodzenia typu ryż czy kasza więc niepełnowartościowe i uznałem, że nawet jeśli jest ta nadwyżka protein występuje to w sporej mierze jest to białko niepełnowartościowe więc nie uznałem tego za błąd

dudee ---> kalorie dodaje cały czas. Zaniepokoiło mnie po prostu, że przy wadze 59.5 było 2200 i musiałem podnieść aż do 2700 żeby waga poszła zaledwie o 0.5. A jeśli chodzi aktywność fizyczną to przecież napisałem, że wykonuje 2-3 razy w tygodniu trening siłowy ( system FBW ) natomiast z wszelkich aerobów zrezygnowałem bo waga wtedy już zupełnie nie szła a zdarzało się że spadała

Wysłana -
Nie jest to zbyt wiele kalorii. Znam kobiety jedzące więcej. Nie pozostaje nic innego, jak zwiększać ich ilość.
Wysłana -
Bierzesz pod uwagę zarówno białka roślinne jak i zwierzęce.
Wysłana -
Właściwie nie wspomniałem o tym ale moje obawy wzięły się stąd że kiedyś ważyłem 66 kg i wtedy waga zatrzymała się przy ok 2800, dlatego zdziwiłem się że teraz przy wadze zaledwie 60 kg waga stoi praktycznie przy takich kaloriach gdy byłem te 6 kg cięższy.

Niemniej dziękuję serdecznie za rady. Podnosię ilość kalorii ( postaram się z węglowodanów ) a jednocześnie obniżę podaż białka

Badania o których wspominałem i tak zapewne zrobię bo czemu nie, może przy okazji dowiem się czegoś nowego :)
Wysłana -
Masa ciała nie jest wyznacznikiem efektów. Sugeruję skupić się na obwodach i wyglądzie sylwetki. Nie ma efektów, to kcal należy zwiększać. Tutaj nie ma żadnych niejasności.
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź