SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z ilością kcal w stosunku do masy ciała

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3255

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 502
Witam !

Od dłuższego czasu zgłębiam tajniki zdrowego stylu życia oraz kształtowania sylwetki, jednak od samego początku mam problem z przybieraniem masy ciała.
Mam 22 lata oraz 171 cm wzrostu i obecnie spożywam ok. 2700 kcal ( B:160 T:80 W :325 ) przy wadze zaledwie 60 kg i waga stoi ( przy wadze 59.5 kg spożywałem ok 2000 kcal i dopiero jak podniosłem do 2700 kcal to waga wzrosła o 0,5 kg ).Korzystam wyłącznie z pełnowartościowych produktów.

Jestem ektomorfikiem i zdaję sobie sprawę, że potrzebuję znacznej nadwyżki kalorycznej jednak mam wrażenie że ilość spożywanych kalorii w stosunku do masy ciała jest zbyt duża. Ponadto moja aktywność ogranicza się do 2-3 treningów siłowych i tyle... wszelkiego rodzaju cardio, intensywne spacery nie są obecne. Obecnie nawet nie jestem zatrudniony w żadnej pracy, więc moja aktywność w ciągu dnia jest naprawdę minimalna...

Piszę, ponieważ proszę o radę lub być może ktoś ma/miał podobny problem i podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami. Podejrzewam, że może chodzić o nadczynność tarczycy a w konsekwencji tego dochodzi do przyspieszenia ( i tak już szybkiego ) metabolizmu.
Martwi mnie, że przy takiej wadze spożywam tyle kcal żeby w ogóle utrzymać wagę, to co to będzie przy 75 kg ( moja docelowa waga ). ? wydaje się, że ilość kcal przy docelowej wadze będzie ogromna...

Dajcie znać co o tym myślicie
Pozdrawiam serdecznie


Zmieniony przez - RobiN47 w dniu 2018-06-03 22:09:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
A ta tarczyca jest przebadana że wiesz że masz nadczynność ?
Jak nie jesteś z pożywienia więcej wycisnąć bo np już i tak ledwo wpychasz w siebie może dorzucić jakiś gainer.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 502
To tylko moja teoria, na którą właściwie dzisiaj wpadłem a w przyszłym tygodniu wybieram się po skierowanie na badania.
Nawet nie chodzi o problem przejedzenia bo jeśli się zepnę to zjem powiedzmy 3000 kcal ale jeść tyle przy takiej wadze i minimalnej aktywności...


Zmieniony przez - RobiN47 w dniu 2018-06-03 22:18:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
daj jutro wieczorem zrzut co zjadłeś w ciagu jutrzejszego dnia
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699698
Przyjmujesz zdecydowanie za dużo białka , co przy budowie masy nie jest wskazane . Pozatym jw - wstaw diete
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Najwyraźniej spożywasz zbyt małą ilość kalorii.
Wstaw swoją dietę.

Zacznij lepiej uprawiać aktywność fizyczną jeśli chcesz poprawić swoją sylwetkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 502
Wstawiam jedzenie z dziś. Dzień treningowy ( w dzień nietreningowy obniżam węglowodany a podwyższam tłuszcze )
Ilość kcal i makroskładników nieco różni się z tym co oblicza mi aplikacja Fitatu ale raczej to marginalne zmiany +/- 60 kcal

flex1976 ---> makroskładniki oblicza mi aplikacja, która podlicza także białko pochodzenia typu ryż czy kasza więc niepełnowartościowe i uznałem, że nawet jeśli jest ta nadwyżka protein występuje to w sporej mierze jest to białko niepełnowartościowe więc nie uznałem tego za błąd

dudee ---> kalorie dodaje cały czas. Zaniepokoiło mnie po prostu, że przy wadze 59.5 było 2200 i musiałem podnieść aż do 2700 żeby waga poszła zaledwie o 0.5. A jeśli chodzi aktywność fizyczną to przecież napisałem, że wykonuje 2-3 razy w tygodniu trening siłowy ( system FBW ) natomiast z wszelkich aerobów zrezygnowałem bo waga wtedy już zupełnie nie szła a zdarzało się że spadała

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nie jest to zbyt wiele kalorii. Znam kobiety jedzące więcej. Nie pozostaje nic innego, jak zwiększać ich ilość.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Bierzesz pod uwagę zarówno białka roślinne jak i zwierzęce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 502
Właściwie nie wspomniałem o tym ale moje obawy wzięły się stąd że kiedyś ważyłem 66 kg i wtedy waga zatrzymała się przy ok 2800, dlatego zdziwiłem się że teraz przy wadze zaledwie 60 kg waga stoi praktycznie przy takich kaloriach gdy byłem te 6 kg cięższy.

Niemniej dziękuję serdecznie za rady. Podnosię ilość kalorii ( postaram się z węglowodanów ) a jednocześnie obniżę podaż białka

Badania o których wspominałem i tak zapewne zrobię bo czemu nie, może przy okazji dowiem się czegoś nowego :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Masa ciała nie jest wyznacznikiem efektów. Sugeruję skupić się na obwodach i wyglądzie sylwetki. Nie ma efektów, to kcal należy zwiększać. Tutaj nie ma żadnych niejasności.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile mam jeść kalorii dziennie na mase?

Następny temat

Na co skakanka ?

WHEY premium