SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z dietą.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2223

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez domer z działu Odżywianie i Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 246
Witam. Mam problem z którym raczej nie spotkałem się jeszcze na stronie. Mam 15 lat, 184cm wzrostu, wazę 62,5kg i jestem po 2 miesiącach diety na masę (1 miesiąc na fabrykasily, 2 na potreningu) podczas tych 2 miesięcy przybyły mi 2 kg. Chciałem zakupić dietę po to, żeby mniej więcej zapoznać się jak to ma wyglądać i później samemu już sobie układać. Treningi też jak narazie jeszcze trzymam i robię z potreningu. Czytałem diet dla osób o mojej wadze, tyle ze ich kaloryczność jest w okolicach 2400/2800 kcal, a ja potrzebuje 3200 ze względu na aktywność fizyczną (bieganie, piłka nożna). W tym problem, że makro się zgadza a kalorii jest za mało. Czytałem ze ma być około 1g tłuszczu na 1 g masy ciała a mi wychodzi często nawet około 2g/kg masy. Bardzo łatwo wpada mi tez białko i czasem mogłoby być nawet około 180 g wiec zacząłem ograniczać białko żeby mieścić się w tym 125g co i tak jest bardzo trudne. Załączam przykład z ostatnich dni. I moje pytanie czym najlepiej dobijać te kalorie, Kiedy często wieczorem nie chce już mieć więcej tego tłuszczu a podobno węgle na noc nie są najlepsze. Ostatni posiłek jem na około 2/3 h przed snem.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Wstaw całokształt diety w formie zrzutki z Potreningu.pl a nie jakieś dziadostwo gdzie nie wiadomo nawet, co w końcu zjadłeś na jaki posiłek.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 246
Proszę

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 917 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16004
po co ci aż 6 posiłków skoro jesz tylko 3200 kcal? spokojnie wystarczą 4-5. Nabiał w każdym posiłku to nie najlepszy pomysł. W ogołe nabiał myśle raz dzienie to max czego ci trzeba. Brakuje ci tłuszczy to daj tłuste mięsa np. karkówe wieprarzową, wątrobke, szynke wieprzową itp. Nie ma sensu jeść tylko piersi caly czas. W każdym posiłku bułki, makaron, mąka pszenna, a gdzie zdrowsze mniej przetworzone i bogatsze oidżywczo źródla ww, jak np. kasza gryczana, jaglana/ jećzmiena, ryże, płatki owsiane? Do tego owoców również jest w diecie ewidentnie za duzo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Białko obcinaj, bo 3g/kg to jest za dużo. Podpiszę się pod Patrykiem, kompletnie nie widzę upychania owoców do każdego posiłku. Ogólnie jakoś dziwnie bo na zdjęciu 2-krotnie podbił się tobie obiad, tak jakby jednego posiłku brakuje? Z tymi węglami to jest totalny mit, możesz upychać na wieczór. Jeśli nie czujesz potrzeby to OK. Generalnie dobre 200 g węgli dostarczanych z pszenicy i to w formie raczej najgorszej z możliwych. Bardzo dużo do poprawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 246
A np taki dzień? Dodam że ta dieta jest rozpisana przez specjalistów z potreningu wiec wydawałoby się ze powinna być prawidłowa tak samo jak ta którą dodałem wcześniej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Białka stricte zwierzęcego nie masz tak dużo, ok 150 g, coś chyba słabo pizgasz na siłowni że progres wagowy tak słabo idzie;)
Z czym widzisz tu problem w tej diecie, bo ja żadnego? Chcesz więcej kcal to podbij węgle, daj tłustego mięsa i tyle. Albo napisz na potreningu że potrzebujesz diety na więcej kcal, zmienią Ci parametry, bo chyba tak to działa. Dieta po mojemu smaczna i urozmaicona, tylko jakoś za dużo pieczywa w tej 1 rozpisce, ale to tylko moje zdanie

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 484 Napisanych postów 6372 Wiek 89 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 120575
Masz 15 lat, nie stresuj się. Jeśli chce niech je 6 posiłków, w czym problem?

korzystaj ze wszystkich produktów na jakie masz ochotę, oczywiście racjonalnie - 10 wskazówek zerknij.

Trzeba być cierpliwym, nie rośniesz z dnia na dzień, białko do zredukowania, podbij węgle jak nie pójdzie. Źródła do urozmaicenia, owoce mogą zostać, dodaj ryż/kasze/ziemniaki, bułke jak zjesz też nic Ci nie będzie ale nie powinna ona górować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 246
Czyli podbijać kalorie mam węglami jeżeli mi brakuje tak? A ile g tłuszczy powinienem spożywać? Czyli całkowite zapotrzebowanie na białko mam mieć około 120/130g tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Białko ok. 2 g / kg.m.c. , Tłuszczu 1g /kg.m.c. reszta z węglowodanów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
tak, bialko na poziomie 120-130g
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cheat meal - lody?

Wiecej