SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z bilansowaniem diety - pomożecie?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2288

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 63
Cześć
Mam na imię Lidka i po długim prokrasynowaniu zdrowego odżywiania się podjęłam decyzję, że czas się wziąć za siebie. Mam 38 lat, od kilku lat tańczę, ale raczej hobbystycznie (dancehall i twerk 2-3 razy w tygodniu). Od kilku tygodni zaczęłam też chodzić na muay thai - 3 razy w tygodniu. I już po kilku treningach poczułam się totalnie przetrenowana. Wiek nie ten, stan zdrowia także, postanowiłam zacząć mądrze się odżywiać.

Obecnie ważę 85 kilo przy wzroście 168 cm (mam spokojnie z 20 kilo nadwagi), ale mam też sprzyjającą budowę ciała (duży biust, duże uda, nawet kiedy ważyłam 50 kilo). Jestem dość sprawna fizycznie, ponieważ od 3 lat regularnie tańczę. Ale nigdy nie przejmowałam się dietą. Przez to nigdy nie wahnęłąm wagi bardziej w dół niż 5 kilo. Jeszcze 10 lat temu ważyłam mało (50-55 kilo), ale potem zaczęła się praca, lenistwo i nagle niewiadomo skąd osiągnęłam swoją wagę graniczną. Kilka lat temu, pewnie z 6-7, katowałam się dietami, przez co schudłam 18 kilo w 3 miesiące (za szybko). Ale jak tylko odstawiłam restrykcyjne odżywianie, wszystko wróciło.

Chcę teraz podejść do sprawy świadomie, bo nie zależy mi aż tak bardzo na szybkim efekcie. Nie mam też jakiejś obsesji odchudzenia się. Po prostu chcę się raczej pozbyć efektu przetrenowania i cieszyć się aktywnością fizyczną, a nie czuć się jak na diecie redukcyjnej, z totalnym zmęczeniem, bólami głowy, osłabieniem mięśni itd. Nie chcę też rezygnować z tańca, a już w ogóle - z muay thai.

Przeczytałam kilkanaście wątków odnośnie planowania diety, zainstalowałam sobie aplikację do liczenia kalorii (Fitatu) i niestety trochę poległam. Według rad z Waszego forum powinnam wcinać ok 1,5g białka na kilogram masy ciała. Niestety jestem od lat wegetarianką i niezmiernie trudno mi dojść do takiej dziennej ilości. Pogodziłam się z twarogiem, którego nie lubię, z jajkami, za którymi nie przepadam i chwilowo zapomniałam o pójściu w stronę weganizmu, ale nadal daleko mi do prawie 130g białka dziennie. Poza tym jako wegetarianka zjadam sporo węgli. Jeśli mam się mieścić w limicie powiedzmy 1500 kcal w dni nietreningowe, to totalnie nie potrafię sobie ułożyć planu żywienia.

Lepiej jest, jak ustawiam sobie standardowe ustawienia aplikacji, czyli ok 15% białka w diecie, ale wtedy wychodzi niecały gram na kg, a to podobno zbyt mało (polegam na słowach znajomego, który od lat trenuje muay thai).

Liczę na to, że podpowiecie, w którym kierunku powinnam iść. Nie zakładam jakiegoś szybkiego spadku wagi, więc może te 1500 kcal w dni nietreningowe to za mało? W dni terningowe pozwalam sobie na ok. 2000.

Aha - zdrowotnie dodam, że mam zaleczoną niedoczynność tarczycy, do tego zespół jelita drażliwego, jestem uczulona na żyto, więc nie szaleję z pieczywem.

Z góry dziękuję bardzo za każdą pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14
jeśli z kolei wolisz mniej słodkie to polecam te https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Protein-opis33284.html oczywiście to tylko moja opinia, ktos może mieć odmienne zdanie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Witaj wstaw nam proszę ankietę działową + zrzuty z potreningu.pl (z 2-3 dni, mogą być szacowane na oko) + zdjęcia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
jak wyżej
dodam tylko, że na początek nie ma potrzeby rotowania kcaloriami, mozesz tzymać stały rozkład w dni treningowe i nietreningowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 63
Dzięki. <3 Tak zrobię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 63
ANKIETA 
****DANE PODSTAWOWE*************************************** 
NICK:  Lidka666
WIEK:  38
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 3 lata (taniec), miesięc (muay thai)

****PARAMTERY OBWODÓW************************************* 

WAGA CIAŁA: 85
WZROST: 168
OBWÓD RAMIENIA: 32
OBWÓD ŁYDKI: 37
OBWÓD UDA: 63
OBWÓD BIODER: 112
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 93
OBWÓD TALI 87
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 107

****CEL************************************************* 
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? Przede wszystkim odżywiać się zdrowo, mieć energię do ćwiczeń, w drugiej kolejności schudnąć

****STAN ZDROWIA***************************************** 

CHOROBY PRZEWLEKŁE: niedoczynność tarczycy, astma, zespół jelita drażliwego (postać biegnkowa)
PRZEBYTE KONTUZJE: źle zrośnięta główka kości ramiennej lewej
WADY POSTAWY: skolioza
ALERGIE: żyto, ryby (nie jadam), pomidory
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Nie


Zmieniony przez - lidka666 w dniu 2017-04-27 12:08:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 63
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Antyhistamina, hormony tarczycy, okresowo sterydy na astmę

****PYTANIA DODATKOWE********************************** 

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: BCAA (dni terningowe), ZMA (codziennie)
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) 7 lat temu Ducan, schudłam 18 kilo w 3 miesięce, potem jojo

****DIETA************************************************* 
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE -
Nie jestem dumna z mojego sposobu odżywiania i wiem, że robię mnóstwo błedów. Liczę na Waszą pomoc, żeby to uregulować:




CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Utrzymuję wagę

****SPRZĘT********************************************** 

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: nie lubię ćwiczeń na siłowni I nie chciałabym się do nich muszać zmuszać, chociaż mam Multisport
****TRENING********************************** 

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING – 3 razy w tygodniu Muay Thai po 90 minut, 1-2 razy w tygodniu taniec (danecehall lub twerk)




Zmieniony przez - lidka666 w dniu 2017-04-27 12:13:22

Zmieniony przez - lidka666 w dniu 2017-04-27 12:14:00

Zmieniony przez - lidka666 w dniu 2017-04-27 12:14:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
Dziewczyny Ci pomogą ale na pewno za mało jesz, głodówki po 1300kcal, będziesz musiała więcej jeść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hej, tutaj masz podstawową lekturę dotyczącą diety:
http://kulturystyka.pl/co-jedza-ladies-sfd/
zanim ktoś mądrzejszy tutaj zasugeruje Ci konkretny rozkład BTW, postaraj się pokombinować, jak układać swoje posiłki, żeby w ogóle były w nich te trzy główne elementy (+ warzywa), bo sporo u Ciebie małych i niepełnowartościowych przekąsek. na pewno fajna w tych miskach jest właśnie ilość i różnorodność warzyw - tego się trzymaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 63
Dziękuję za artykuł, czytałam go już wcześniej. Niestety, jako wegetarianka, nie jadam mięs. Z tego artykułu źródłem białka pozostają mi tylko sery i jaja. Wiem, że niezłym źródłem są strączki, ale ja muszę je ograniczać z powodu problemów z jelitami - zaostrzają mi IBS i organizm jeszcze bardziej świruje. Zastanawiam się nad dołożeniem odżywek białkowych, chociaż wolałabym zrobić to w ostateczności, jak już się nie da inaczej.

Dorzucam jeszcze brakujące zdjęcia, sorry za jakość, ale lepiej sama się nie umiem sfotografować:





Zmieniony przez - lidka666 w dniu 2017-04-28 07:53:05

Zmieniony przez - lidka666 w dniu 2017-04-28 07:55:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
No nie jedząc mięsa dość znacznie utrudnia się sobie sprawę. Myślę że odżywka może być w takim układzie pomocna do komponowania posiłków. Nie żeby zaraz stosować ją przy każdej okazji i kilka razy dziennie. Ale w razie potrzeby można tak podkręcać posiłki.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 63
Polecacie jakąś konkretną odżywkę? Wybór jest tak duży, że totalnie nie wiem, na jaką powinnam się zdecydować.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Procent tluszczu w organizmie.

Następny temat

Krem na ujędrnienie biustu

WHEY premium