SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Problem z barkiem

Wysłana -
Otóż od soboty odczuwam dyskomfort w lewym barku(jakby ktoś szpilki wbijał w mój bark).Ból ten dopada mnie nagle kiedy barku są w użyciu np. w 4 serii wyciskania,przy przenoszenie szafy albo przy podciąganiu.Gdyby nie to,że ból ten uniemożliwia mi serie robocze to bym się tym nie zainteresował. Ogólnie to darowałem sobie wszystkie ćwiczenia na barki,bo nie chce za bardzo obciążać ich i zastanawiam się czy nie zrobić sobie przerwy od siłowni.Ból prawdopodobnie powstał przez wznosy,nie wiem co robić i czy lekarz będzie umiał określić konkretnie co mi dolega.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Chciałbym jeszcze dodać,że od całej mojej przygody z siłką mam dziwny ból w nadgarstku kiedy przykładowo odkładam ciężkie hantle albo gdy robię biceps (przykladowo 8 powtorzeń ) i czuje dziwny dyskomfort gdy odkładam hantle tak jakby ktoś ściskał mi nadgarstek.Ciężaru nie chce zmieniać bo nawet gdy robię te 8-12 powt to odczuwam to,więc nie ma mowy o za dużym ciężarze.
Wysłana -
Może być jakiś problem z barkiem przeciążeniowy, często wznosy mogą tak działać ale jak robi się je z dużym ciężarem albo nieprawidłowo technicznie. Podobnie z nadgarstkami może być.

Jeśli po kilu dniach luzu z treningami to trzeba iść do fizjoterapeuty.
Wysłana -
Jeżeli robie 8 powt tym ciężarem to chyba nie jest za duży technike też mam dobrą.Z bickiem to samo atakuje go pod różnymi kątami i dalej czujeczuje to samo.Jak wytlumaczysz bol nadgarstka przy odkladaniu ciezkiej hantli albo przy silowaniu na reke?


Zmieniony przez - Małach1 w dniu 2018-03-06 12:09:29
Wysłana -
Samo siłowanie na rękę może sporo Ci napsuć czy w nadgarstku czy łokciu. Miałem takiego chłopaka co po takim spontanicznym siłowaniu uszkodził coś w łokciu i 3 miesiące z głowy.

Bark to sieć sporo poplątana i często albo przemęczone albo po prostu coś uszkodzone.
Wysłana -
Na moim miejscu poszedlbys do fizjoterapeuty?Dodam,że ból ten pojawia się też nagle np.gdy chce iść spać nie wiem czy jest uszkodzony czy przemęczony,ale gdy się pojawia ból nie moge zrobić ani jednego powt ciężarem,którym wykonuje serie.
Wysłana -
Ja generalnie w takich sytuacjach daje danemu obszarowi odpocząć kilka dni a jeśli ból nadal się utrzymuje to fizjo. Sprawdzi ruchomość w stawie i zawsze coś wychwyci czy może coś nadwyrężone czy może jakiś rotator.
Wysłana -
To lepiej poczekać a jeżeli tak to ile ?
Wysłana -
A rolowanie tego miejsca coś da?


Zmieniony przez - Małach1 w dniu 2018-03-06 13:59:26
Wysłana -
Ok tygodnia maks jak dalej boli to trzeba coś z tym zrobić. Rolowanie nie pomoże jeśli jest jakieś naderwanie czy mocniejszy stan zapalny. O barki trzeba mocno bać bo jak one będą boleć to ciężko z treningiem czegokolwiek. Klaty, barków, grzbietu nie zrobisz zupełnie.
Wysłana -
A mogę robić inne partie a barki ominąć przez ten tydzień?A z tym nadgarstkiem to co mogę zrobić,bo w sumie ten problem jest u mnie od kilku lat.


Zmieniony przez - Małach1 w dniu 2018-03-06 14:11:50
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź