SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Problem z barkiem

Wysłana -
Jeśli nie ma dyskomfortu przy innych partiach to ok ale jak z barkiem jest coś nie tak to powinieneś odczuwać dyskomfort np przy treningu klatki piersiowej czy grzbietu.

Z nadgarstkiem jest tak, że jak miałeś w dzieciństwie jakieś uszkodzenie czy stłuczenie to teraz przy obciążeniu może wyjść.
Robisz uginanie ze sztangą prostą na biceps?
Wysłana -
Robię uginanie hantli z supinacją i uginanie hantli na kolanie,ale ból nadgarstka odczuwam dopiero kiedy odłożę hantle na ziemie po wykonaniu serii.
Wysłana -
Jeśli jakieś ćwiczenia nie powodują doleglwiości bólowych to możesz je robić.
Wysłana -
Małach1
Robię uginanie hantli z supinacją i uginanie hantli na kolanie,ale ból nadgarstka odczuwam dopiero kiedy odłożę hantle na ziemie po wykonaniu serii.

To trudno wyczuć co się tam dzieje, nadgarstki z reguły się odzywają po przebytych kontuzjach lub uszkodzeniach. Ale jak byś dał radę to do fizjo śmiało się przejdź.
Wysłana -
Być może należałoby zmniejszyć obciążenie.
Wysłana -
No teraz to za późno na zmiane,bo ten ból mam już od soboty przy czymkolwiek gdzie barki pracują.
Wysłana -
Jeśli ból nie zniknie ty musisz sie wybrać do specjalisty.
Wysłana -
Małach1
No teraz to za późno na zmiane,bo ten ból mam już od soboty przy czymkolwiek gdzie barki pracują.

Dlatego tutaj sprawa już będzie bardziej przeciążeniowa. Jeśli ból pojawia się we wszystkich ruchach w barku to do lekarza lub fizjo trzeba się przejść.
Wysłana -
Ból pojawia się tylko przy używaniu barku,chociaż przed snem czasem też mnie boli w niektórych pozycjach ,ale ruszać mogę normalnie ręką.
Wysłana -
Małach1
Ból pojawia się tylko przy używaniu barku,chociaż przed snem czasem też mnie boli w niektórych pozycjach ,ale ruszać mogę normalnie ręką.

Ale tak czy inaczej nastąpiło ograniczenie funkcji więc coś jest nie tak. Przy wszystkich podstawowych ćwiczeniach nie powinno być bólu.
Strona 2 z 2
Dodaj odpowiedź