SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z achillesem już drugi rok

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1787

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3132
Witam , gram w piłkę pół amatorsko całe życie , dużo na sztucznej nawierzchni , 2 lata temu zaczęło mi doskwierać kłucie w pięcie , po kilku wizytach u rożnych specjalistów zdiagnozowano zapalenie przyczepu Achillesa , terapia manualna nie przyniosła skutku , zastrzyk ze sterydami , ulga po wróceniu do gry ukłucie w Achillesie i lekkie naciągniecie ,
Fala uderzeniowa terapia manualna przerwa powrót na boisku znowu ból , widoczny guz na Achillesie który się powiększał ),całkowicie odpuszczam granie i sport , udaje się do specjalisty zastrzyk z osocza bog. mija 5 tyg zaczynam rehabilitacje co raz lepiej aż tu nagle podczas podnoszenia nie za wielkiego ciżaru strzał w Achillesie myślałem ze to coś poważnego bo mocny ból 2/3 dni , poszedłem do lekarza ale okazuję się że w sumie to mi się to nie pogorszyło.

Na obecnym Etapie mam taki opis

"w USG grubość ścięgna 9,8 mm. Bez cech przerwania ciągłości obraz analogiczny do tego sprzed miesiąca zalecenie delikatne rehabilitacji kontrola co 2 tygodnie" Wyczuwalne pogrubienie ścięgna 2 cm proksymalnie do guza piętowego. W miejscu poszerzenia widoczny zaburzony echogram na około 1/3 przekroju ścięgna.

Miałem już fale uderzeniowa i inne pierdołki jakies prądy. , Zastrzyk sterydowy po tym zrobiła sie gula . Zastrzyk z osocza, no i cały czas robie protokół Alfredsona... Dodam jeszcze że byłem u jednego ortopedy i stwierdził że to wszystko może przez chorobe Heglunda / Haglunda (?) jakas martwica na końcu pięty.. ale na razie mniejsza z tym moj achilles musi wrócić jakoś do formy.
Jak skutecznie sie za to zabrać? bede rozciagał delikatnie achillesa ale co potem może ktoś miał cos podobnego prosze o odp


Zmieniony przez - kilkor w dniu 2018-01-10 14:01:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Tu problem może być bardziej skomplikowany i związany z zaburzeniem całego napięcia w sekwencji mięśniowo-powięziowej a nie samym tylko Achillesie jak również wpływ segmentów wyżej położonych np. miednicy. Przede wszystkim dobry terapeuta we własnym zakresie rozciąganie i rollowanie ale to też po ustaleniu bo nie na każdym etapie może być zlecone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3132
Czyli udanie się do terapeuty? Jakiego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Do fizjoterapeuty specjalizującego się w terapii manualnej lub do osteopaty, daj znać skąd jesteś może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3132
Kraków / Bielsko Biala
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Wysłałem namiary do dwóch zarówno z Krk jak i BB w wiadomości prywatnej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3132
Witam , ostatnio achilles troszkę mniej boli ale gula dalej sie nie zmniejsza mimo rechabilitowania... zrobiłem rezonsans oto opis:

Kosc pietowa o prawidłowym kształcie w badaniu MR. Ścięgno achillesa w odcinku dystalnym przed przyczepem pogrubiałe obrzęknięte z cechami przewania częsci włókien (ok. 1/4) od strony strzałkowej (na dł. 35mm) , ślad płynu w kaletce Achillesa głebokiej, obraz odp częsciowowemu uszkodzeniu i zmianom zapalnym, Pozostałe sciegna o zachowanej cialgosci ze zwiększona iloscia plynu w pochewkach zwlaszcza FHL - zmiany zapalne lub odczynowe , Nie uwiczniono ciaglosci ATFL w jego lozy widoczny plyn i tkanka tluszczowa , obraz jak po starym całkowitym zerwaniu. Reszta więzadel bez uszkodzeń

Co o tym myślicie? To już chyba nadaje się jedynie pod zabieg operacyjny? Bo szkoda mi wydawać kolejnych pieniędzy na zabiegi ... Jestem bezradny


Zmieniony przez - kilkor w dniu 2018-03-01 15:18:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zmiany mocno pourazowe , wskazuje na uszkodzenie więzadeł jak wygląda kwestia stabilności w stawie ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3132
Nie mam problemów ze stablilnoscią kiedys mialem uszkodzone wiezadla ale w kolanie obyło sie bez operacji . protokół Alfredsona wykonuje praktycznie bez bólu... musze mocno nacisnąc na ścięgno żeby poczuć w nim ból nie jest jakieś obolałe bardzo... Myśli Pan że tutaj zabieg jest wskazany?


Zmieniony przez - kilkor w dniu 2018-03-01 23:25:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3132
up
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jest to zależne od objawów oraz wyniku przeprowadzonego badania klinicznego. Byłeś o któryś z poleconych terapeutów. Jakie jest zdanie lekarza, operacja ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zwichnięcie stawu obojczykowo barkowego 3 stopnia

Następny temat

Chcę być wyższy

WHEY premium