SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z achillesem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 850

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Szybkie pytania bez logowania.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3
Witam! 2,5 tygodnia temu zostałem pobity i zdiagnozowano u mnie złamanie podstawy piszczela (dokładnie nie pamiętam jak to było określone w wypisie że szpitala), nogę unieruchomiono mi szyną gipsową na okres 7dni, po 7 dniach na wizycie kontrolnej lekarz stwierdził że nie mam żadnego złamania tylko mam stłuczenie kostki i lekkie skręcenie i powiedział że na RTG wyszło że miałem złamanie w okolicach kostki nie leczone już jakiś czas temu (maj 2016) i zalecił mi noszenie ortezy. Niestety po 3 dniach noszenia tej ortezy na kostce z zewnętrznej strony mam opuchliznę i bardzo boli mnie ścięgno Achillesa. Bez ortezy normalnie pod domu chodzę a nawet biegam i odczuwam minimalny ból ale po włożeniu ortezy jedynym sposobem na poruszanie się jest kuśtykanie lub chodzenie o kulach, przy próbie biegu ból w kostce i achillesie jest nagły i kłujący co powodu natychmiastowe przykucnięcie a czasami i upadek. Czy jest możliwe że orteza aż tak bardzo uciska mi na ścięgno i kostkę powodując obrzęk i nagły ból który teraz występuje nawet bez ortezy przy zginaniu stopy?
Dzisiaj też zauważyłem, że naciskając obrzęk na kostce czuje silny ból i efekt ukłucia nad piętą po przekątnej od obrzęku kostki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Witam, jeśli nie ma złamania a samo stłuczenie oraz skręcenie to osobiście nie widzę podstaw do noszenia ortezy , jesteś 2,5 tyg w usztywnieniu od powstania urazu. Musi być zachowana prawidłowa ruchomość, elastyczność , odżywienie tkanek co jest wówczas utrudnione i w tym celu dobrze byłoby wybrać się na terapię do fizjoterapeuty.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wysokie TSH i progesteron u naturala

Następny temat

Trening a Ginekomastia

WHEY premium