SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z łopatkami a trening nóg.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 907

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 285 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10905
Witam. Nie jestem pewien czy tutaj wrzucic moje pytanie czy do działu zdrowie. Jak źle to proszę przerzućcie.
Od jakiegoś czasu mam problem z łopatką prawą. Jest ona lekko wystająca i skręcona. Za 2dni ide do fizjoterapeutki i prawdopodobnie będę miał rehabilitację. Doskwiera mi ból, kłucie pod łopatką. Jakiś czas temu byłem już na wizycie u innej fizjoterapeutki i zaleciła mi ćwiczenia żeby lopatka wróciła na swoje miejsce. Niestety zakazała ćwiczyć na siłowni do wyleczenia problemu...może pół roku może rok. Po paru dniach przestałem ćwiczyć na wzmacnianie łopatki i wróciłem na siłownie. Lecz teraz bóle są uciążliwe i muszę zrobić z tym porządek. Domyślam się że ta Pani do której się wybieram podobnie zabroni mi ćwiczeń. Czy waszym zdaniem wyklucza taka łopatka ćwiczeń na nogi? Głównie przysiady. Bo jeżeli góry nie mogę cwiczyć to chodziaż nogi bym sobie trenował. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12036 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
kwestia z czym jest problem i co sie dzieje, ze lopatka zaczyna sie rotowac, przyczyna moze byc np kregoslup, co akurat bedzie wykluczalo jednak siady

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 285 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10905
Właśnie kręgosłup został wykluczony. Miałem rtg. I fizjo.ogladała. to jest raczej od pracy która wykonuję. 10 lat w zawodzie spawacza. Spawam głownie prawą ręką w górze. Moze też być wada postawy bo mam tendencję do garbienia się i sciągania barków w przód.


Zmieniony przez - dziadson1 w dniu 2017-10-18 09:01:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12036 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
czyli problem jest natury czynnościowej, oslabienie mięśni przyłopatkowych jak czworoboczny, rownolegloboczny, jak i zebaty przedni moga przyczyniac sie do zlego ustawienia lopatki. przyda sie rowniez terapia maualna, ktora bedzie miala na celu przywrocenie balansu miesniowego

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 285 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10905
Tak właśnie jak piszesz. Jak Twoim zdaniem? Mogę robić siady? Może jednak da radę również poćwiczyć jakieś górne partie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12036 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
niestety dopoki nie jestem w stanie obejrzyc Twojej sylwetki, nie dam gwarancji czy wykonywanie przysiadow nie zaszkodzi byloby to malo profesjonalne, jakbym on line postawil diagnoize

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 285 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10905
Jasne, rozumiem. Więc czekam co mi powie pani fizjo. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Skonsultuj sie ze specjalistą i on już Ci doradzi. Ale myślę, że na nogi znajdą sie ćwiczenia, które nie nasilą doleglwiości bólowych: chociażby prostowanie siedząc, uginanie podudzi , może wykroki z hantlami.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 285 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10905
Byłem u tej fizjoterapeutki. Masakra. Ona powiedziała całkiem coś innego niż poprzednia. Ta nie widzi problemu z łopatką. Nie stwierdziła rotacji ani tego że wystaje. Zadnych cwiczeń na wzmacnianie mięśni lopatki. Zaleca basen, poprzednia basen odradziła stanowczo. Ćwiczeń nie zakazała, ale budowanie masy u szczupłej osoby to wbrew naturze i nie powinno się jej zdaniem budować masy. Co innego aeroby. Kazała rozciągać łopatki robić planka i ćwiczenia rozciągające z kijem. Jak zapytałem po jakim czasie te bóle mogą zniknąć to stwierdziła, że już w ogóle nie powinny sie pojawić bo mi wszystko ponaciągała i rozluźniła. Dziwne że po jednym zabiegu bóle które trwają parę lat przestaną doskwierać.nie wiem teraz kogo mam słuchać. Zna ktoś dobrego fizjoterapeute ze śląska?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Coś mi się wydaje, że będzie sie trzeba wybrac do jakiegoś mężczyzny Tylko warto znaleźc kogoś zaufanego. Jesteś z dużego miasta?
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 285 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10905
Niedaleko katowic
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyrzeźbienie się

Następny temat

Problem z doborem treningu przy pewnych ograniczeniach

WHEY premium