SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z ławką MS-L002

temat działu:

Biuro Obsługi Klienta

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3930

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez MS-Michal z działu Marbo.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18
W dniu 27.01.2014 na popularnym portalu aukcyjnym zakupiłem ławkę MS-L002 firmy Marbo, następnego dnia otrzymałem od przedstawiciela firmy MARBO-SPORT informację że sprzęt będzie do odbioru za około 10 do 14 dni. Przyznam, że trochę się niepokoiłem bo po upływie 14 dni nie otrzymałem żadnej informacji od sprzedawcy i już miałem się upomnieć o moje zamówienie ale 20.02.2014 otrzymałem informację, że sprzęt jest do odbioru (wybrałem odbiór osobisty). 21.02. 2014 w godzinach popołudniowych udałem się do punktu odbioru, osoba z punktu odbioru pomogła mi we włożeniu pudełka ze sprzętem do auta, przekazała mi również kartę gwarancyjną ale nie otrzymałem paragonu. Przyznam, że byłem trochę podekscytowany i w ogóle nie pomyślałem o paragonie mam nadzieję, że teraz nie będzie to problemem. W dniu odbioru nie miałem czasu rozpakować i skręcić sprzętu więc zaplanowałem to na następny dzień tak się składało, że była to sobota. Sprzęt zapakowany był solidnie wszystkie elementy konstrukcji były spięte ze sobą przy pomocy opasek montażowych tak aby nie mogły się względem siebie przesuwać, a w pudełku nie brakowało żadnych elementów. Tu się zaczyna trochę nieprzyjemnie (przynajmniej dla mnie). Wszystko przebiegało dobrze do momentu montażu siedziska i oparcia pleców. Po założeniu siedziska na element znajdujący się na ramie zauważyłem, że siedzisko nie jest równo zamontowane w stosunku do ramy ławki (zdjęcia poniżej).
Siedzisko
Po zainstalowaniu ramy oparcia problem "niesymetryczności" jeszcze się bardziej się uwidocznił.
Oparcie
Kolejny etap to montaż podpory oparcia i tu zaczęło się naprawdę nieprzyjemnie ponieważ podpora nie wchodzi do uchwytu odpowiadającego za ustawienie oparcia w pozycji poziomej.
Podpora 1
...widok z bliska:
Podpora 2
Kolejny feler sprzętu to ustawienie pozycji skos w dół, moim zdaniem przy tym ustawieniu oparcie pleców powinno się opierać na samym dole a u mnie opiera się na drugim od góry "ząbku" i to w sposób mało pewny i stabilny, który moim zdaniem grozi niebezpieczeństwem podczas wykonywania ćwiczeń. Jak można zauważyć na poniższym zdjęciu powierzchnia kontaktu obu elementów jest minimalna i podczas obciążenia (podczas wykonywania ćwiczeń) można się spodziewać że konstrukcja będzie pracować a materiał odkształci się sprężyście co będzie skutkowało zeskoczeniem podpory oparcia z "ząbka" i tym samym nastąpi gwałtowne obniżenie się oparcia pleców z ciężarem w rękach może zrobić się bardzo nieprzyjemnie. Niestety nie posiadam kątomierza, żeby sprawdzić czy kąt przy skosie w dół jest taki jak deklaruje producent bo wtedy miałbym pewność co do poprawności wykonania tego elementu ławki. Na chwilę obecną w mojej ocenie ławka nie nadaje się do bezpiecznego użytku w pozycji skos w dół. Napiszcie proszę jak sytuacja wygląda w waszych ławkach bo nie chce mi się wierzyć, że wszystko jest ok i tak to przewidział producent sprzętu. Liczę na wasze opinie i proszę o wypowiadanie się posiadaczy ławek MS-L002. Ponieważ rozważam możliwość zgłoszenia reklamacji wasze opinie są mi bardzo potrzebne. Do chwili obecnej nie zamontowałem elementów tapicerowanych stąd brak zdjęć ławki w całości.
Skos w dół







Zmieniony przez - ^Michał^ w dniu 2014-02-23 20:58:18




Zmieniony przez - ^Michał^ w dniu 2014-02-23 20:58:59




Zmieniony przez - ^Michał^ w dniu 2014-02-23 20:59:19




Zmieniony przez - ^Michał^ w dniu 2014-02-23 20:59:41




Zmieniony przez - ^Michał^ w dniu 2014-02-23 21:00:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
Tak jak pisałem na innym forum, zgłoś reklamację przez serwis, ponieważ musi być wymieniona rama ławki.

Blokowanie skosu ujemnego zawsze wspierało się w ten sposób i tu nic nie zmienimy.

Pozdrówki



Zmieniony przez - MS-Michal w dniu 2014-02-24 14:11:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18
Dzięki Michał za odpowiedz, zgodnie z twoimi wskazówkami (inne forum) zabieram się do wysłania maila z reklamacją. Mam nadzieję, że czas oczekiwania na nową ławkę będzie trochę krótszy niż ostatnio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
Wymienimy tylko ramę, bo reszta części jest ok. Ramy mamy na stanie, więc załatwimy to w 48 godzin :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zamówienie numer: 41947

Następny temat

Nieprawidłowa zawartość w przesyłce

WHEY premium