SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z łokcie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1467

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 242
Witam. Mam 17 lat, od 3 lat ćwiczę regularnie na siłowni. Od pół roku mam problem z łokciem, a mianowicie przeskakuję mi ścięgno po wewnętrznej stronie. Przy lekkich ciężarach jest to mniej wyczuwalne i nie boli aż tak bardzo jak przy większych. Najgorzej jest przy różnego rodzaju wyciskaniach francuskich i dipach. Uniemożliwia mi to zupełnie robienie tych ćwiczeń. Byłem z tym kilka razy u rehabilitanta, zalecił jakieś rozciągania nadgarstków i barków. Robiłem wszystko systematycznie przez 2-3 tygodnie lecz nie odczuwam żadnych zmian. Jeśli ktoś wie co z tym zrobić proszę o pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Najpierw do lekarza, zrobić badanie co z tym ścięgnem jest nie tak czy jakis stan zapalny, gdzieś jest nadwyręzone wtedy można myśleć co dalej

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 242
Byłem przed wizytą u rebhabilitanta na prześwietleniu. Wykazało że ze stawem jest wszystko git. Wydaje mi się że to nie jest stan zapalny bo ból pojawia się tylko przy niektórych ćwiczeniach po paru cięższych powtórzeniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
U lekarza również byłeś ? Od kiedy występują dolegliwości ? Fizjoterapeuta przeprowadzał jakąś terapię czy tylko dostałeś zalecenia do domu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 242
U lekarza nie byłem. Dolegliwości występują od mniej więcej pół roku. Na początku przeskakiwanie tego ścięgna nie było aż tak odczuwalne, z czasem jednak musiałem zaprzestać robienia niektórych ćwiczeń właśnie jak dipy i wyciskania francuskie. Ograniczam się aktualnie do ściągania linek/drążka na bramie i wyciskania na płaskiej w wąskim chwycie. Fizjoterapeuta na pierwszej wizycie troche pouciskał, poprzestawiał tak jakby próbował nastawić, nie wiem jak to nazwać. Na następnym treningu było lepiej ale na następnym już tak jak przed wizytą. Na następnej wizycie dostałem 3 ćwiczenia rozciągające barki. Robiłem nic nie dało. Na kolejnej dostałem zestaw ćwiczeń rozciągajacych na nadgarstki ponieważ nie miałem w nich dobrej mobilności. Robię je od jakiegoś czasu, mobilność się polepsza, ale ścięgno dalej przeskakuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Warto więc wybrać się jeszcze do lekarza ortopedy oraz być może będzie potrzebne wykonanie badanie USG.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 242
To w takim razie zaczynam szukać dobrego ortopedy. A jeszcze mam pytanie na trochę inny temat. Czy takie bezbolesne pstrykanie w barkach jest jakąś złą oznaką czy dopóki nie pojawi się ból jest wszystko ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12021 Napisanych postów 160360 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234141
tego typu objawy moga wskazywac na ciasnote w barku, co wymaga po prostu mobilizacji i usprawnienia

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Pistoon
To w takim razie zaczynam szukać dobrego ortopedy. A jeszcze mam pytanie na trochę inny temat. Czy takie bezbolesne pstrykanie w barkach jest jakąś złą oznaką czy dopóki nie pojawi się ból jest wszystko ok?


może świadczyć o nieprawidłowościach jak choćby dysbalans mięśniowo-powięziowy czy problemu w samej strukturze w stawie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Androlog

Następny temat

Słabe rotatory

WHEY premium