SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem usztywniania się w walce.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 782

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 51806
Trenuje judo, zauważyłem u siebie niepokojący objaw: bardzo usztywniam się przed walką. Wczoraj startowałem na zawodach, obejrzałem film ze swoich walk i to była jakaś masakra: stawałem jak kołek, wygrywałem walkę o uchwyt i z tego uchwytu nie byłem w stanie pociągnąć przeciwnika na siebie, tak miałem napięte ręce, jak wchodziłem do podcięć - łamałem biodra...
Może ktoś się zetknął z tym problemem? Czy są jakieś ćwiczenia, pozwalające rozluźnić sie tuż przed walką, może jest coś, co dodane do treningu pozwoli wyeliminować sie nawyk spinania się?
Wszystkich, którzy odeślą mnie do trenerów informuję, ze już u nich byłem i powiedzieli, żebym się rozluźniał przed walką. No to tyle, to ja sam wiem, tylko nie wiem jak.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 112 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1315
Ja nie mam gotowej reguly. Zazwyczas z czasem jak sie przyzwyczajamy do sytacji stresowych z czasem sie rozluzniamy. Tak wiec walcz wiecej i startuj jesli chcesz pokonac swoj strach. Przestan mysleco zwyciestwie bo to tez nakreca.
Pomaga glebokie oddychanie. Jak dla mnie cwiczenia izometryczne czyli nainanie miesni i trzymanie przez pare sekund w takim stanie.
Autosugestia pomaga. Wmawiaj sobie, ze to nic nie znaczy, ze jestes najlepszy. Troche pomoze.
Pocwicz przed. Troche sie rozgrzej.
Zmus sie do smiechu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 51806
Dzięki. Ja dużo startuję, rocznie toczę ponad 20 walk i to nie jest kwestia stresu. Spróbuje izometrii. Pzdr.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co polecacie na stawy?

Następny temat

Zbijanie wagi w turnieju bokserskim

WHEY premium