SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem przy redukcji

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2151

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8097
Witam

Na IF jestem ok 3tyg z tym, że pierwszy tydzień był na próbę i chyba popełniłem błąd ponieważ bo typowej masówce gdzie jadłem ok 3500kcal obciąłem do ok 2200 skutek - brak jakichkolwiek efektów, te same wymiary ta sama waga no ale dobra myślę tydzień to za szybko na oczekiwanie efektów, czekam 2... efekt to samo nic się nie zmienia, w końcu pomyślałem, że może za mało tych kcal i podbijam ostatnio do ok 2500 lecz i to nic nie pomaga ( a dorzuciłem w ostatnim treningu interwały nawet), mija 3 tydzień, a wymiary jak i waga te same... już nie wiem co mam robić, czy jest to wina zbyt małej ilości kcal ( bo wątpię by było ich za dużo ) czy też może źle dobrane makroskładniki w diecie ? ( przykłądowa Suma dobowa: 2414kcal, 169g (28%) białko, 100g (37%) tłuszcze, 212g (35%) węglowodany - DT ). Co radzicie zrobić ?

Moje dane :
wiek 22
wzrost 179
waga 88
obwód pasa ( na wys pępka )92
Trening : 3x w tyg typowo siłowy + 2 x w tyg interwały + 1 w tyg był basen (teraz będa 3x interwały zamiast basenu)

Doczytałem trochę i wnioskuje, że mogłem sobie popsuć w ten sposób metabolizm, w jaki sposób wrócić do normy ?

Zmieniony przez - Don_Tom w dniu 2013-06-10 20:27:49
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8097
Dzięki za rady, teraz się sytuacja poprawi ze snem, stresem, dieta i myślę że zaczną przychodzić dobre efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 959 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30689
Kolejny już raz w tym tygodniu to pisze, zamuliłeś metabolizm zbyt szybkim cięciem kCal, dokładaj kCal aż dojdziesz do zera kalotycznego i pózniej zastanawiaj się co dalej z rozkręconym metabolizmem.

„Nie rodzimy się zwycięzcami ani przegranymi; rodzimy się, żeby dokonywać wyborów.”

http://www.sfd.pl/DjMichol_/_Redukcja__Przeciwności_uczą_pokory_-t920245.html

http://www.sfd.pl/LeanGains_Guide-t948212.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Jak wygląda Twoje IF, ile czasu pościsz / ile jesz?

Wrzuć zrzut z diety do oceny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
a dlaczego od razu tak bardzo obiołeś kalorie. Takie bawienie się podaża kalori ma fatalne skutki później znam to po samym Sobie ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8097
W sumie to nie wiem dlaczego tak postąpiłem... przy pierwszej redukcji na zwykłym systemie żywieniowym poszło bardzo ładnie, a teraz chyba chciałem za eksperymentować i wyszło jak wyszło czyli lipa ale przynajmniej będzie nauka na przyszłość

djmichol tak już wiem właśnie bo doczytałem to co pisałeś tylko później niż założyłem temat, a z tym dokładaniem kcal to rozumiem żeby stopniowo dojść do tych 3000 ? I jak to dokładać ?

faftaq na początku robiłem 18/6 a ostatnio 20/4 , dieta hmm może i ona też kuleje bo staram się jeść mniej więcej tak :



+ warzywa i owoce do tych posiłków staram się dodawać

Aha i mam też dodatkowe pytanie czy na IF mogę wrócić do normalnego metabolizmu ?

Zmieniony przez - Don_Tom w dniu 2013-06-11 10:20:19

Zmieniony przez - Don_Tom w dniu 2013-06-11 13:25:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8097
To jakie sugestie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 110 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 868
Jak dla mnie masz w dupe wegli

Ja od dzis jestem na IF wiec nie powiem Ci czy dziala, ale mam w diecie

B/T/W 2.1/1.3/1.0 200/125/95

ja nawet jak wrzuce sobie areoby 3x60 min to mam i tak tylko 140 wegli :/ pracujesz na budowie ?

Zmieniony przez - pietrasbad w dniu 2013-06-20 21:48:08

I'm doing my best . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
i co z tego że ma 200 węgli to wcale nie jest dużo. Tak samo nie jest powiedziane, że redukcje nie można przeprowadzić na wysokiej podaży węgli. Jest wiele osób, które odnotowywują lepsze rezultaty na wyższej dawce węgli niż na ich obciećiu, Za przykład moe sam ja posłóżyć... Byłem na diecie keto i miałem gorsze rezultaty niż teraz na 200 g WW dziennie i cały czas planuję zwiększać dawkę WW także WW nie są wyznacznikiem tego kto jak może redukować. Trzeba pamiętać, że każdy organizm jest inny i dla każdego z nas inne proporcje mogą się okazać bardziej trafne :) pozdro !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 110 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 868
No to wytlumacz koledze czemu od 3 tygodni nie schudl, skoro wedlug Ciebie je zaj**iscie

I'm doing my best . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
Powodów tego dlaczego jest zastuj, może być b. wiele, ale tak jak kolega pisałe wcześniej był na dużej podaży kcal momentalnie obcioł kcla zmienił makroskładniki i tak skakał tymi kcal popierniczył metabolizm, organizm pewnie dostał szoku i teraz, żeby wskoczyć w odpowiedzni rytm potrzeba czasu a ile tego nie wiadomo czasami zdarza się że odbudowa czegoś takiego może potrfać dłużej niz byśmy tego chcieli... dlatego takie zabawy nie są wskazane, bo później płaci się za to wysoką cenę ;/ Teraz potrzeba czasu oraz zmian Dostał wskazówki co ma robić jeśli dojdzie to wyznaczonego celu wtedy będzie się myśleć co dalej robić...

Zmieniony przez - dziii w dniu 2013-06-20 22:39:04

Zmieniony przez - dziii w dniu 2013-06-20 22:39:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8097
Co do węgli na masie miałem ok 400 więc 200 wydaję mi się w moim przypadku nie aż tak wysoką ilością

Po ostatnim moim poście nikt mi nic nie doradzał więc nie czekając dłużej powróciłem do wcześniejszego systemu żywieniowego, ponieważ doszedłem do wniosku, że w ten sposób będzie mi lepiej sprowadzić mój metabolizm do porządku,bardziej przykładam się do michy, podbiłem kalorie do 2700 i czekam na efekty ( dodatkowo dodałem aeroby po treningu siłowym i 2x w tyg interwały) mam nadzieję, że niedługo coś ruszy, jak nie, to podbije do 2900, chce zejść do ok 82 a później zastosować IF ale bez obcinania kcal żeby znów nie popełnić tego samego błędu, przynajmniej nauczyłem się na własnym błędzie (5 tyg zmarnowane) nauka pozostanie, jak macie jeszcze jakieś rady to piszcie, pozdro

aha i mam jeszcze pytanie na szybkości czy mała ilość snu i stres mogą negatywnie wpływać na redukcje ?

Zmieniony przez - Don_Tom w dniu 2013-06-21 01:17:23
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Crossfit na IF?

Następny temat

Dziennik >>>>> Malebolgia here we go again

WHEY premium