SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem mlodego poczatkujacego

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3431

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 607 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4776
Mam 16 lat i trenuje od 2-3 miesiecy. Cwicze po 12 powtorzen w serii.

Dzisiaj kiedy wrocilem do domu po treningu w pewnym momencie oparlem sie o sciane i poczulem ze cos mi przeskoczylo w lokciu. Kiedy sporzalem na lokiec zauwazylem ze jest troche spuchniety!

Nie pisze tego postu zeby pisac akurat o tej kontuzji (najprawdopodobniej wybiore sie do lekarza) ale zeby zapytac Was czy jest sens cwiczyc w moim wieku kiedy moj uklad kostny nie jest jeszcze rozwiniety i latwo o uszkodzenie go lub o zwyrodnienia? Moze lepiej dac sobie spokoj na np. 2 lata w tym czasie trenowac cos innego? Nie chce byc przyslowiowo "madry po szkodzie" i miec w przyszlosci jakies klopoty zdrowotne. Uwazam ze np. (tak jak niektorzy robia) oszukiwanie smego siebie i mowienie sobie ze nic sie nie stanie od takich cwiczen nie ma sensu!
Bo niektorzy mowia ze nie powinno sie cwiczyc w mlodym wieku ale znowu inni mowia ze prawidlowo wykonywane cwiczenia nie zaszkodza. Jakie jest wasze stanowisko w tej sprawie?

Bardzo licze na Wasze odpowiedzi poniewaz bardzo polubilem cwiczyc, robie duze postepy i nie wiem co robic!

Z gory dziekuje za odpowiedz...

Pozdrowka
lift

Pozdrawiam!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie były to wielkie ciezary, ale dla mlodego zapalenca (miałem ok 16 lat) ktory dopiero co zaczal chodzic na silownie 70 kg na lawce bylo to troche. A brak pasów na nadgarstek i olanie sobie bolu nadgarstka doprowadziło do tego ze przeszedelm operacje lewego nadgarstka a na prawym od tamtej pory musze nosic pas coddziennie. Wniosek jest taki jak cos Cie boli Lift to nie olewaj tego tylko wal do lekarza bo jak se zrypiesz łokiec to sie pozegnasz z treningami na dlugie miesiące.

Pozdrawiam, Balgu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moim zdaniem w tym wieku cwiczenia ci nie zaszkodza poda warunkiem ze nie bedziesz obciazal kregoslupa i przesadzal z ciezarami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
666 D. Mirowski
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2738 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21181
Poczekaj sobie z tym cwiczenie z 1,5 roku. Zapisz sie lepiej na zapasy (przynajmniej narazie) . Da Ci do dobre przygotowanie do silowni. Ja tak zaczynalem .

666

Burneika Sports Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 506 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7933
Spoko, też zacząłem ćwiczyć w Twoim wieku, musisz zwracać szczególną uwagę na prawidłową technike ćwiczeń i tak jak powiedział poprzednik nie przesadzać z ciężarami. Wstrzymaj się jednak jeszcze z ćwiczeniami obciazajacymi kregosłup w sposob najwiekszy, tj. martwy ciąg, przysiady ze sztangą, wiosłowanie sztangą i różnego rodzaju wyciskań nad głowe. Napisz jaki masz trening. I zapamiętaj drogą do dużego umięśnienia nie są suplementy, sterydy a odpowiednia dieta, ona jest najważniejsza.
Pozdrawiam

Big bad_boy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2595 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17718
Spoko stary mozesz cwiczyc! Ja mam 15 lat i cwicze juz ponad 7 miesiecy, i jestem zdrowy i nie mam zadnych skrzywien lub kontuzji. Nie rob przysiadow ze sztanka, tak jak koledzy juz wczesniej powiedzieli, martwego ciagu tez nie powinenes robic ale musisz robic jakies cwiczenie aby wzmocnic prosty grzbietu, bo jak wejdziesz na wieksze ciezary przy wyciskaniu na barki zza lub przed glowy to moga pojawic sie problemy, wiec pamietaj zeby nie olac tego miesnia. A jak narazie to jak wyciskasz na barki to nie z zaduzym obciazeniem. No i najlepjiej na lawce z oparcie a nie na stojaca. Pamietaj o tym a nic ci sie nie stanie, mozesz cwiczyc.

POW * MIA
Bring them home!!!

Farmaceuta - Technik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 607 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4776
Zapomnialem napisac o bardziej szkodliwych cwiczeniach. Nie cwicze martwego, przysiadow, wioslowania, wyciskania zza barkow.
Jesli chodzi o wykonywanie cwiczen to zwracam szczegolna uwage na technike i ciezary mam takie ze np. w 4 serii jakiegos cwiczenia mam sile zrobic 15 powtorzen...
Jesli chodzi o moj trening to nie jest on az taki ciezki. Na razie cwicze u kumpla w piwnicy i jest tam tylko sztanga i hantle wiec robie oglnorozwojowke. Mysle ze nie ma sensu wypisywac go...
Tak powazniej chce zajac sie cwiczeniami w 2 klasie bo chce sie zapisac juz na "normalna" :) silownie.

Co do Twojej propozycji 666 to cwiczylem na poczatku roku BJJ (Brzylisjkie Jiujitsu) i musze przyznac ze to jest zarabista sprawa ale z powodu braku czasu i kontuzji zrezygnowalem...ale moze wroce (zapasy tez sa cool) :)

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi (chociaz mam nadzieje ze ktos jeszcze odpisze ;) ).




Pozdrowka
lift

Pozdrawiam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 607 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4776
aha...Xawier piszesz ze nie masz skrzywienia kregoslupa ani zadnych kontuzji ale chodzi mi rowniez o zwyrodnienia ktore ujawniaja sie pozniej.

Pozdrowka
lift

Pozdrawiam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja mam 15 lat.tak na powarznie tenuje od 2 miesiecy.Trenuj ale uzywaj małych obciąrzeń.

"Nikt nie jest pokonany,dopóki sam nie uzna się za pokonanego "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1364 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5479
Trenuj z glowa!!!!!!

Sloniu

Największe dobro nosi pierwiastki zła i największe zło nosi zarodki dobra.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2595 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17718
Lift bylem u lekrza, nie pamietam dokladnie ale od kregoslupa itp. To powiedzial mi ze nic sie nie stanie! Jezeli bede robil tak jak ja ci napisalem. W mozesz robi 6-9 powtorzen i tez ci nic nie bedzie, ja tak robie. Wazne zebym nie zaniedbywal prostego grzbietu bo jak juz pisalem wtedy moga sie pojawic problemy.

POW * MIA
Bring them home!!!

Farmaceuta - Technik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cwicz, ale rozsadnie nie przeciarzaj organizmu, zaczalem cwiczyc w twoim wieku ze zbyt duzymi ciezarami i po roku mialem nadgarstek do wymiany bo troche sie popsul.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mocny brzuch

Następny temat

LATO W SIŁOWNI ?!

WHEY premium