SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem - uszkodzona wątroba, leukocyty...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 78298

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 101 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 933
Witam, juz pisałem wczesniej, ze mam jakis problem ze zdrowiem lecz nie wiedziałem jaki, obiawy to: ciągłe zmeczenie, sennosc, apatia, brak apetytu i popendu na seksik ;P kłucie/ból w prawym boku (watroba), dowiedzialem się (od Was, na SFD) ze tylko i wyłącznie badania trzeba, bo bez nich ani rusz i zrobiłem.. za rade dziekuje!, jednak wyniki sa niepokojące.

oto z dnia 25.11.05:
======================================
TSH 3,66 (norma)
======================================
bad. ogólne moczu
barwa: zolty
przejrzystosc: klar
odczyn: KW
Ciezar wł: 1,022
białko: NB
cukier: NB
urobilinogen: Norma
ciała ketonowe NB
osad: "nabl pl poj leuk poj wpw"
======================================
glukoza 94mg/dl (norma max110)
MIANO ASO ponad 200 (norma max 150)
OB 1/3
Tymol 3,0 Jedn.Mcl
======================================
Hematokryt 41,5 (M 40-54%)
Hemoglobina 14,8 (M 14-18G/L)
Krw. czerw: 4880 000 (M 4.5-5.5 mln)
Krw. białe: 2600 (norma 4000-10000)
MCHC 356 (norm: 320-380 G/L)
MCV 85 (norm: 80-90 FL)
MCH 30,3 (norm 27-31 pg)
Płytki 166 000
======================================


badania z dn. 30.11.05 (inne lab.)
WBC: 2.8 k/ul
LYM: 1.1 k/ul
GRAN: 1.7 k/ul
RBC: 4.75 M/ul
HGB: 14.1 g/dl
HCT: 39.6 %
MCV: 83. fL
PLT: 210. K/ul

badania z dn. 21.12.05r.
WBC 2.6 103 / mm3
RBC 5.25 106 / mm3
HGB 14.5 g/dl
HCT 43.7 %
MCV 83 um3
MCH 27.7 pg
MCHC 33.3 g/dl
RDW 12.6 %
PLT 211 103 / mm3
MPV 8.8 um3
PCT 0.187 %
PDW 16.8 %
======================================
LYM% 37.8 0.98 l
MON% 9.6 0.25
NEU% 49.5 l 1.29 L
EOS% 2.1 0.05
BAS% 1.0 0.03

ALY% 0.4 0.01
LIC% 0.3 0.01

badania 21.12.2005 (wątrobowe)

ASTL 70 U/L >RR 34 NORMA: 10-34
ALTL 161 U/L >RR 44 NORMA: 10-44

IRON 156 ug/dL NORMA: 50-167

======================================
HBs antygen 0,01 - HBs Ag - ujemny
indeks: < 0,10 - ujemny
>= 0,10 - dodatni

P/ciała anty - HBs <5,0 mIU/ml
indeks: < 8,0 mIU/ml - ujemny
8,0 - 12,0 mIU/ml - wątplity
> 12,0 mIU/ml - dodatni
======================================

To jak narazie wszystkie wyniki, teraz jesli chodzi o mozliwe przyczyny...

Co do okresu gdzies od poczatku roku 2003, do konca 2004 trenowałem na siłowni z uzyciem suplementów masowych (białko, kreatyna, glutamina, glukoza, cała masa rzeczy srednio suple za 300zł miesiecznie zebysie wiedzieli o jakich ilosciach pisze).

od poczatku roku 2005 do lutego 2005 regularnie alkohol (srednio 3piwa/dzien, w weekend do 5-6 bro, lub 0,25wódka, lub jedno wino salezy jaki dzien hehe ) po czym moja forma drastycznie spadła :-/ zatem...

... W okresie luty-marzec 2005r. wziąłem 120 tabs mety (polska jefla) przez 6 tygodni, dawki od 10mg-20mg, mozliwe ze jeden tydzien 25mg /dzień) podczas wszystkiego brałem sylimarol 70 - 1tab - przypadała na 1tab (5mg) metanabolu. poza tym witaminy, tran, dobra dieta, po zakonczeniu cyklu 12 tabs Clomidu (clomiphen-cytriate -grecja) jedna dziennie przez 2 tyg. i to na tyle moich dopingowych doswiadczen...dodam że podaczas cyklu nie piłem alkoholu! /poza tym nic wiecej nie brałem/.

Jednak po cyklu nie byłem zadowolony z wyników, zbytnio i zaczoł sie ponownie alkohol ilosci jak wczesniej sporadycznie większe, objawy złego samopoczucia, kłucia i bólu w prawym boku zaczeły sie zaraz po wakacjach przez które oczywiscie piłem alkohol /poczatek objawów: wrzesien-paź/ ...

Zaczeło to mnie niepokojic wiec wczesniej wymienione badanie poczyniłem, jesli chodzi o odzywianie to przez cały okres, który opisałem było nędzne i mało wartosciowe (nie liczac okresu treningowego, w którym sie mocno mobilizowałem do dobrej diety), poza tym palę papierosy od jakis 3 lat (ok 10szt dziennie; weekendy max 20szt/dzien), zadnych dragów oprócz trawki :D nie brałem nigdy!, w kable nie dawałem hery, acha mam 21 lat; ok ~175 cm wzrostu; ok~68kg waga w tej chwili. Na zadne powazne choroby nie cierpiałem do tej pory...

dołaczam takze wyniki z wypisu szpitalnego z sierpnia 2004r. które sa w normach (przypadkiem tez sa badania krwi):

WBC: 6.8
RBC: 4.69
HGB: 13.7
HCT: 40.6
PLT: 175
OB: 4 mm/h

Aha, proszę Was o NIE pisanie że jest to legendarny juz przykład d****izmu jak sobie spaprac zdrowie, i wiem ze trzebało się wiecej oszczedzac, i przepraszam, ze o tych cyklach pisze, ale to chyba jest istotnejesli chodzi o ustalenie przyczyny. Proszę Was natomiast o pomoc - co z tym teraz zrobić, czy i po jakim czasie z tego mozna sie wylizac, jak zadbac o siebie zeby sie odbudowała watroba, jakie leki, jaki lekarz teraz? Po prostu proszę o pomoc w wyjsciu z choroby.......

--------------------------------------------
Dodatkowo! mniej wazna kwestia, ale chciałbym tez o to zapytac od razu... jesli chodzi o zblizajacy sie Sylwester :)... czy alkohol na ów sylwku w kazdych ilosciach powinienem sobie zupełnie darowac ??? [[oczywiscie od wyników badań juz zero alkoholu zpozywam!]]. Jesli alkohol zupełnie odpada to moze marihuana nie ma złego wpływu przy mojej chorobie?

Proszę kompetentnych ludzi o pomoc! Dzięki z góry.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1225 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6005
pijesz placisz zdrowie tracisz

test is the best!

CU IN HELL!!!

http://www.sfd.pl/temat225886

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BadMad ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 10221 Wiek 1 rok Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44200
No jeśli cykl zrobiłeś w marcu a teraz masz podwyższone enzymy oraz masz objawy które opisałeś(sennośc,apatia itp) moze to świadczyć o tym ze w wątróbce zachodzą niepokojące procesy i tu sie nie ma co zastanawiac tylko zapindalać do lekarza,zrobić usg jamy brzusznej itd. Raczej nie jest tragicznie - aczkolwiek jesteś na dobrej drodze do takiego stanu Sytuację da radę opanować ale musi to zrobić specjalista, przez forum się nie wyleczysz raczej
A co do alko na sylwka - proste- bokser po kilku szlagach zależnie od tego jaki jest wytrzymały przy kolejnym się obali lub tylko bardziej zamroczy/ale obrazowo wytłumaczyłem /,wszystko kwestia indywidualna;)

12 spampostów w suplach i MMA
15 w odżywianiu
dlugo dlugo nic...
DOPING - spampost nr 100 <brawo>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 344 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14809
legendarny przyklad d****izmu !
a jak Ty nie byles jeszce u lekarza to d****izm do kwadratu !

idz jak najpredzej do rodzinnego i on Ci na pewno da skierowanie do specjalisty.

a na razie to kup hepeatil czy sylimarol, zero alkoholu (na Twoim miejscu to nawet w sylwestra bym nie pil), dieta lekkostrawna, bez ostrych przypraw, bez smazenia, z niewielka iloscia tluszczy, bialko tez powinno sie zmniejszyc, natomiast wegle sa wskazane. regularne posilki i wypoczynek.

szbkiego powrotu do zdrowia. pzdr.
1

Iam going to stay young until I die.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 101 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 933
Witam po miesiącu kuracji, w której sie oszczędzałem, zero alko i siłowni ani niczego z nią związanego moje wyniki dzisiejsze: ASTL 37 ALTL 79, czyli jakaś poprawa jest, polecam hepatil 3x1 esentiale 3x1 i methiovit 2x1 + witamina E, B6. Także dzięki za pomoc <OK> pozdrawiam!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57
proszę o kontakt na gg podałabym kontakt do mojej znajomej ale chyba nie wolno także zapraszam gg 9841224

Gabi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BadMad ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 10221 Wiek 1 rok Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44200
a cio ty zabciu jakaś splątana jesteś czy jak
1

12 spampostów w suplach i MMA
15 w odżywianiu
dlugo dlugo nic...
DOPING - spampost nr 100 <brawo>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1
zadzwoń 0/602 367 547 lub 32/230-74-74
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mały problem

Następny temat

Jaka golarka ?

Wiecej