SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem — co dalej z siłownią?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2048

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1670
Witam :)

Płeć : mężczyzna
Wiek : 20
Waga : 75
Wzrost : 175
Obwód klatki : 106
Obwód ramienia : 37
Obwód talii : 82
Obwód uda : 66
Obwód łydki : 40
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 16%
Wyniki siłowe :
- Przysiad - 105 x4
- MC - 122.5 x5
- Wyciskanie na klatkę 87.5 x3
Staż : łącznie koło 2 lat. Często przerwy i powroty.
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu siłownia - Góra Siła, Dół Siła, Push Hyper, Pull Hyper
Odżywianie : Dieta na masę, aktualnie 3550 kcal.
nie mam większych zastrzeżeń, mam tygodnie że nie tykam słodyczy a są takie że pochłaniam ich sporo
Cel : masa i siła
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : podejrzenie przepukliny
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : ZMA, Guarana, Kreatyna Mono, Lecytyna, Tribulus, L-arginina, Karnityna, BCAA, Beta-alanina, D3+K2, kompleks witamin, Ashwagandha.
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : Masa/redukcja

Mój problem jest następujący, wszystko zaczęło się około pół roku temu kiedy to pojawił się częstomocz. Znajdowałem się wtedy za granicą w pracy. Pracowałem przy stawianiu regałów metalowych na magazynach, halach. Praca była naprawdę wycięczajacą i ciężka. Przy mojej wadze która wynosiła 68 kg trzeba było podnosić i przenosić ogromne ciężary. Po powrocie zmartwiony cała sytuacją udałem się do urologa który poczestował mnie antybiotykiem na stan zapalny prostaty. Wybrałem go i przez jakiś czas miałem spokój, później problem powrócił i do tego pojawiły się problemy związane z współżyciem. Urolog do którego się udałem stwierdził ponownie zapalenie prostaty oraz powiększony gruczoł krokowy. Po 3 dniach kuracji antybiotykiem i czopkami poczułem skutki uboczne, mianowicie : bóle głowy, biegunka, krew w stolcu, bóle podbrzusza, osłabienie, zmęczenie.
Zadzwonilem do poleconej Pani Radiolog która kazała wykonać badania krwi z wymazem, PSA i jeszcze jakieś które miały wykazac chora prostatę. Po wykonaniu podanych badań miałem udać się do niej na Usg. Na badaniach krwi oraz z usg wyszło że wszystkie wyniki idealne, prostata zdrowa w 100%. Pani Doktor zasugerowała przepukline odcinka lędźwiowego co absolutnie mnie zszokowalo. Nigdy nie zwracałem uwagi na to ponieważ nie odczuwalem żadnego bólu, zawsze uważałem na plecy, przy rekordach pas. Przypomniałem od razu sobie tą pracę w Niemczech. Może ewentualnie wtedy coś mogło się stać. Sugestia Pani doktor to właśnie przepuklina odcinka lędźwiowego która uciska nerwy układu moczowego i powoduje wszelkie problemy. Otrzymałem skierowanie na Rezonans Magnetyczny, który sugerowała wykonać w Łodzi że względu na niską cenę i krótki czas oczekiwania. Jutro będę starał zapisać się na wyżej wymieniony rezonans i jeśli w ciągu miesiąca zostanie wykonany będę zadowolony.

Stało się to teraz kiedy naprawdę dobrze zaczęło mi się ćwiczyć, poszły kg i siła znacznie. Pojawił się dość duży brzuch który aż tak nie przeszkadza. Priorytet to siła. Planowałem masę do około 83 kg, a teraz mam dylemat. Co zrobić? Podczas oczekiwania na badanie ćwiczyć i trzymać dietę? Odrzucić tylko przysiad, MC i wiosło? A może przesiąść się na kalistenike tylko bez drążka też nie ma to sensu. I co w przypadku jeśli faktycznie okazało by się że mam przepukline? Czy będzie to długa przerwa przez którą w przyszłości ciężko będzie wrócić?

Proszę o podpowiedź co robić. Może wypowie się ktoś kto miał lub ma podobny problem?

Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Ja bym wykonał posiew moczu zarówno w kierunku bakterii, jak i grzybów .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Poczekałabym na rezonans i przestała "robić masę", przy bf 16 i dużym brzuchu - bo nic nie zbudujesz, tylko dalej się otłuścisz.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jakie obecnie występują objawy, sam częstomocz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1670
deja vu
Poczekałabym na rezonans i przestała "robić masę", przy bf 16 i dużym brzuchu - bo nic nie zbudujesz, tylko dalej się otłuścisz.


Bf określony na oko +/-. Nie jest aż taki duży, spogladam na niego przez pryzmat wakacji gdzie bardzo dociąłem go. Poza tym wole być masywniejszy niż przesadnie chudy, z chudnięciem nie mam problemów, waga bez niczego praktycznie leci w dół.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1670
BPL-G
Jakie obecnie występują objawy, sam częstomocz ?


Częstomocz, problemy z erekcją do tego gdy się budzę jestem strasznie połamany, ból dołu pleców, ból stawów.
W ciągu dnia wydaje mi się że może delikatnie te lędźwie ciągną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Czyli zdecydowanie warto wybrać się na wizytę do fizjoterapeuty lub osteopaty, jak chcesz to daj znać skąd jesteś może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zawroty glowy

Następny temat

Piekace,Turbo bolace uda

WHEY premium