SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2824

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11497
Witam!
W wakacje udało mi się stracić kilka kg tłuszczu. Stosowałam dietę niskowęglowodanową(60-80g w). Jadłam sporo zdrowych tłuszczy. Biegałam interwałowo 2 razy w tygodniu + 1-2 razy aeroby na rowerze. Po pewnym czasie miałam problemy ze strony układu hormonalnego(zaburzenia miesiączkowania). Pozwoliłam sobie raz na słodycze, nie jadłam ich ponad rok, przez 5 miesięcy nie mogłam przestać ich jeść. Przybrałam na wadze sporo, jakieś 7kg. Dodam też, że od wakacji prawie w ogóle nie jestem aktywnie fizycznie (trening siłowy raz w tygodniu w ramach wf-u). Zastanawiam się skąd aż taki przyrost wagi. W obwodach nic się prawie nie zmieniło. Dokuczają mi problemy z trawieniem, zaparcia, wzdęcia, gromadzę wodę. Może być to spowodowane szokiem dla organizmu? Teraz z układem hormonalnym jest już wszystko w porządku, przestałam jeść słodycze. Od 2 tygodni zwiększyłam spożycie węglowodanów do 150g. Spadek centymetrów nastąpił, jednak waga nie spada. Zastanawiam się nad siłownią, jednak nieco się krępuję. Niedługo zaczynam biegać i jeździć na rowerze. Nie chcę popełniać kolejnego błędu żywieniowego. Co robić dalej, czekać aż wszystko się unormuję, czy manipulować węglowodanami?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Esther, a ja bym się czepiała, właśnie ze względu na olanie wywiadu. Leki przy pierwszej wizycie jak najbardziej, jeśli wcześniej była robiona diagnostyka i pełen wywiad, tutaj zabrakło przede wszystkim wywiadu - "Lekarz zbytnio mnie nie wypytywał od kiedy zauważyłam objawy i jakie one były" - podstawa wywiadu Nie leczy się wyników, tylko konkretnego pacjenta. Stąd moja uwaga.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
przeczytaj linki z regulaminu na górze strony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Nic się nie dzieje, że waga nie spada
A siłowni nie ma się co krępować.
Jak Obli napisała - przeczytaj regulamin i informacje w nim zawarte.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11497
Wiek : 18
Waga : ok.60 kg
Wzrost : 170
Obwód w biuście(1) : 84 cm
Obwód pod biustem : 69 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 57 cm
Obwód bioder (3): 88 cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 49 cm
Obwód łydki : 30 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : biodra
W którym miejscu najszybciej chudniesz : biodra, górne części ciała
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: bieganie, jazda na rowerze
Co lubisz jeść na śniadanie: jajecznica, owsianka, kanapki
Co lubisz jeść na obiad : ryby, mięso, warzywa, kasze, ryż,
Co jako przekąskę : banan, truskawki, orzechy
Ograniczenia żywieniowe : laktoza
Stan zdrowia: dobry
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Stosowane wcześniej diety : niskowęglowodanowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Reszta danych?

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11497
+ warzywa, tran

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11497
Witam ponownie! Od dwóch tygodni zaczęłam biegać. Z tygodnia na tydzień zwiększam ilość treningów. Chcę dojść do 3 tygodniowo. Biegam ok. 30 minut stałym tempem. Chcę wprowadzić niedługo interwały. Czy mogę je wykonywać w takiej częstotliwości?
Od marca dojdzie siłownia. W końcu się doczekałam klubu 1,5km od mojego domu ;) Już nie będzie miejsca na żadnego wymówki, że za daleko itp.
Czy ten plan treningowy będzie dla mnie odpowiedni?

1. Dla pań, które mogą ćwiczyć na siłowni

Plan treningów siłowych na 8 tygodni:

tydzień 1-2: 2 serie x15 powtórzeń
tydz. 3-4: 2x12
tydz. 5-6: 3x10
tydz. 7-8: 3x8


1. Rozpiętki na maszynie
2. Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej
3. Przyciąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem
4. Wyciskanie sztangielek siedząc
5. Prostowanie tułowia na ławeczce
6. Uginanie ramion ze sztangielkami (naprzemienne)
7. Prostowanie ramion na wyciągu
8. Prostowanie nóg siedząc
9. Uginanie nóg leżąc
10. Przywodziciele na ginekologu
11. Odwodziciele j.w.
12. Wspięcia na palce siedząc

+ Według kalkulatorów moje zapotrzebowanie wynosi 1800-2000 kcal na dobę. Czy dieta 1600 kcal 120B/130W/70T będzie dla mnie odpowiednia na początek? Oczywiście w miarę dodawania treningów, efektów zmienię kaloryczność.
+ Chciałabym się dowiedzieć, czy mogę stosować odżywkę białkową? Często mam problem z dobiciem białka. Wiem, że odżywka nie zastąpi jedzenia.
- Wczoraj wpadło pieczywo pszenne, miałam ostatnią kromkę żytniego ;/ Wiem, że nie powinnam go jeść. Staram się ograniczyć pieczywo na rzecz kasz, ryżu i płatków owsianych. To samo tyczy się nabiału i owoców, bo ostatnio jem te produkty często.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Będzie odpowiedni.
Co do reszty pytań - szklana kula jest w naprawie, zdjęcia i reszta może?
2

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11497
Czy jest taka możliwość, abym wysłała zdjęcia na pv?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Dawaj tutaj, później się skasuje.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11497
Witam, niestety znowu zaczęłam kombinować i przerzuciłam się na dietę niskowęglowodanową, co tydzień/dwa nieco ładowania. Tracę centymetry, ale kilogramy nie za bardzo. Na dodatek często puchnę i gromadzę duże ilości wody... Dzisiaj odebrałam wynik badań krwi i okazało się, że moje TSH wynosi 5,180 może to mieć związek z dietą? Moja waga waha się od 58-62 w zależności od cyklu. Nie chciałabym brać żadnych syntetycznych hormonów. Mogę to jeszcze jakoś naprawić dietą i treningiem?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

agnieszka_ redukcja

Następny temat

Redukcja Isthar-pods.str.38 i 52

Wiecej