SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2829

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Oczywiście, że może mieć związek z dietą. nie raz i nie dwa było w tym dziale pisane, że LC u kobiet ma wpływ na tarczycę.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 268 Napisanych postów 8009 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 115459
Jestem tylko zwykłą użytkowniczka, ale Ci powiem że przy takim TSH to juz lekka niedoczynność. Ja dostałam euthyrox jak miałam TSH na poziomie 4,2.
Nie odczuwasz jakichś objawów niedoczynności?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
To jezeli mozna to dodam swoje. Ja mialam wynik TSH podobny (ciut powyzej 5). Oczywiscie panika. USG zrobione, nic, wzorowo, ft 3 i 4 idealnie......objawow niedoczynnosci zadnych (doslownie ani jednego). Lekarz sam mi odradzil leki i zalecil regularne badania TSH. I nie zamierzam sie na hormony wsadzac. Wole przyjrzec sie diecie i nie dac sie fobii weglowej, ktora wiele kobiet ma (tluszczowej akurat nie mam haha).

Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2014-07-31 16:24:57

Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2014-07-31 16:26:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11498
Hmm, oprócz rozstępów, wahań wagi i gromadzenia wody to raczej żadnych objawów nie mam. Nie jestem senna, mam sporo energii. Nie chcę brać hormonów, chciałabym tego uniknąć. Czy zwiększenie ilości węglowodanów w diecie może pobudzić tarczycę i przywrócić równowagę? Trochę się tym załamałam, że być może sama do tego doprowadziłam przez własną głupotę...

Zmieniony przez - Sweetmuffin w dniu 2014-07-31 23:01:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11498
Dzisiaj odwiedziłam endokrynologa. Lekarz zbytnio mnie nie wypytywał od kiedy zauważyłam objawy i jakie one były. Kiedy zapytałam o kwestię diety niskowęglowodanowej zaprzeczono. Od razu przepisano mi Letrox 50... Sama nie wiem, czy branie syntetycznych hormonów coś da, jeżeli wiem, że przyczyną może być stres, mało snu, niedobór witamin i dieta...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Jeśli na dzień dobry dostałaś leki, to ja bym zmieniła lekarza.
Węgle podbij zdecydowanie.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11498
Rozważam to, jakoś ta Pani mnie nie przekonała. Węglowodany zwiększyłam dwukrotnie. Teraz 170g.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Esther Zdobywczyni PP WBBF
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 4315 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 115601
O zapisanie Letroksu akurat bym się nie czepiała, tak wysokie TSH wskazuje na niedoczynność tarczycy i o ile dieta i styl życia może wpływać na jego podwyższenie, to najczęściej bez łykania hormonów się nie obejdzie.

Z własnego (i nie tylko) doświadczenia radziłabym nie brnąć w diety niskowęglowodanowe ani bardzo niskie kalorie, ponieważ przy tak wysokim TSH będzie to tylko atakowało tarczycę, a spadki będą bardzo małe albo żadne. No i brak energii, fatalny nastrój - nic fajnego. Najpierw zdrowie + odpowiednie żywienie, potem odchudzanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Esther, a ja bym się czepiała, właśnie ze względu na olanie wywiadu. Leki przy pierwszej wizycie jak najbardziej, jeśli wcześniej była robiona diagnostyka i pełen wywiad, tutaj zabrakło przede wszystkim wywiadu - "Lekarz zbytnio mnie nie wypytywał od kiedy zauważyłam objawy i jakie one były" - podstawa wywiadu Nie leczy się wyników, tylko konkretnego pacjenta. Stąd moja uwaga.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

agnieszka_ redukcja

Następny temat

Redukcja Isthar-pods.str.38 i 52

WHEY premium