SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o pomoc w ułożeniu diety masowej 85kg dla ekto

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2477

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

27

Płeć

Męzczyzna

Cel

Masa

Waga

85 (było 91 jeszcze 3 tyg temu ale wypadła hospitalizacja..)

Wzrost

176

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

nie wiem

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca fizyczna i 3x w tyg siłownia

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

-

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

dieta była ale nigdy nie wyliczalem makro starałem sie dostaczyc jak najwiecej białka i około 6gr wegli na kg

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

db

Stosowana lub planowana suplementacja

białko ,omega3,witaminy i minerały
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 484 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19307
Witam prosze was o pomoc w ułozeniu diety masowej ponieważ po hospitalizacji nie mogę przytyć ani kg chciałbym przytyć znów do około 90kg przy tej wadze która mam teraz czyli 84-85kg mam zpotrzebowanie 3300kcl dodam ze nie moge spozywac duzej ilosci błonikka i prowadzic diete ubogoresztkową czyli w takiej ktorej niema nasion czy tez płatkow owsianych,żytnich itp laktoza tez raczej odpada ,jestem raczej rodzajem ektomorfika bardzo cięzko mi przytyc 6kg potrafie robic przez cały rok.. czy ktos moze mi pomóc ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 484 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19307
woda podleciałą na antku a na drugim na wycince miałęm jakies 88kg pozatym tylko 176cm wzrostu wiec tak to wyglada:)
...
Napisał(a)
Usunięty przez lodzianin1 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Tutaj możesz przeczytać o podstawach:
http://potreningu.pl/articles/290/jak-zabrac-sie-za-ukladanie-diety 
Zacznij od policzenia zapotrzebowania kalorycznego
https://www.sfd.pl/-t276436.html 
Jeżeli Twoim celem jest masa to dodajesz Ok 300 kcal
https://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135440.html- Źródła białka w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Zacznij od wyliczenia zapotrzebowania kslorycznego i wrzucenia zdjęcia sylwetki. Później zajmiemy się dalszym etapem.


Zmieniony przez - domer w dniu 2017-10-14 09:40:56

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 484 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19307
jakie zrodła wegli białka i tłuszczy to ja wiem i jak wyliczyc zapotrzebowanie tez wiem ,prosze o rozłozenie jakiejs w miare urozmaioconej diety 300kcl wydaje mi sie ze bedzie mało mam wyliiczone przy tej wadz 3300kcl zeby utrzymac wage czyli 84kg wydaje mi sie zeby ruszyc tak pod 3700-3800kcl wkleje fotki ocencie i moze ktos z was umiałby rozplanowac jakąs sensowna diete
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Nikt Ci nie ułoży tutaj diety. Skoro wszystko wiesz co i jak, to zacznij układać od początku i wklej tutaj a my poprawimy ewentualne błędy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 484 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19307
jak tutaj dodac zdjecie bo jeszcze tego nie robiłem??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 484 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19307
zaraz wrzuce zdjecia moze cos poomoga i plan diety ktorej raczej nie ułoze zbyt sensownie bo np w pracy niemam pomysłu jak podbisc białko lub tłuszcze gdzy jade w trase i musze zjesc powiedzmy kanapki pomiedzy 1 a 3 posiłkiem bo juz o 1- lu 11 rano moge zjesc poełnowartosciowy posiłkek typu ryz i kuraczk czy wołowina i warzywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 484 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19307
moze zdjecia pomoga w ułozeniu czegos sensownego nigdy nie układałem konkretnej diety i nigdy nie wyliczałem makroskładniow moze to był bład ze szło tylko do pewnego momentu i nawet człowiek nie wiedział z jaka kalorycznoscia miałm do czynienia




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 484 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19307
1 posiłek 5 :30
4jajka gotowane lub jajecznina +2 kromki chleba zytniego 70gr kwasy omega
2 posilek 8:30

2kromki zytniego +50gr chudej szynki + banan niestety tutaj tylko taki posiłek wiem ze jest tutaj mało białka i tłuszczy ale niestety jedynie moge podbic to odzywka białkowa tylko na taki posiłek moge sobie pozwolic bo jestem kierowca i nie bardzo jak mam zjesc
3posiłek 10:30-11

100gr ryzu polanego łyzka stołowa oliwy z oliwek i 200 gr wołowiny lub kurczaka 70 gr fasolki szparagowej albo brokuł pomiedzy 11 a 14 godzina zazwyczaj przgryze cos jest to albo owoc albo niestety kromka chleba z łososiem albo szynka

14:00 -250 gr ziemniakow +surowka z kapusty pekinskiej mieso roznie albo wołowe albo mieso z szynki lub piers z kurczaka 200gr

TRENING 16:00 ktory trwa około 1,5h po czym wypjam wpc i jem banana

4-18:00
100gr ryzu +łososc 100gr lub 100gr piersi

5_21 :00
tunczyk w wodzie 100gr lub jajecznica z 3 -4 jajaek +kromka zytniego chleba 35gr


tak wygladałą moja dieta oczywiscie czasem podczas dnia wleciał czasem jakis kawałęk sernika czy cos słodkiego nie wiem co tutaj poprawic jak to dokładnie przeliczyc wiec prosze was doswiadocznych w temacie diety o pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
ALe dietę wrzucamy w takiej formie https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html podana przez Ciebie jest po prostu nieczytelna.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy cykl, czyli dieta

Wiecej