SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o pomoc końcówka redukcji a problem z dietą

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1728

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1904
Witam , uprzejmie proszę o pomoc.

Wstęp redukuje się z przerwami na regenerację od kwietnia 2008. W tym czasie zrzuciłem 30 kilo obecnie ważę 75 kilo przy 182 , mam lipo a poziom bf jeszcze nie ten.

Wstaje o 12
1.12:30 - 90 gr pełnoziarnistego , 4 jaja, warzywa(pomidory, papryka, pekińska , rzodkiewka) , 3 cienkie plasterki sera żółtego odtłuszczonego (13% hit z ryk), łyżka mała oliwy .
2.16:30 50 gr ryżu(jem tricolo od uncle bens mieszanka czerwonego , dzikiego i parabolicznego , kaszyj ęczmiennej lub gryczanej , makaronu z mąki orkiszowej , 150 gr tuńczyka bądź 200gr piersi , warzywa ok 200gr
3. 20:30 jw
4. 24:30 200 gr półtłustego białego
5. 4:30 50 gr odżywki białkowej
Spać idę o 5

BTW ok B= ok 2,5 T ok 0,72 W 1,5-1,6 KCAL ok 1800.Nie wliczając warzyw i sałatek. Licząc zapotrzebowanie w dzienniku posiłków przy mojej dość niskiej aktywności (praca siedząca 8 godz) wychodzi mi 2100 (coś mało chyba)

I teraz pytania aktywność dość niska, końcówka redukcji boję się trochę zwiększać kaloryczność aczkolwiek mam chyba stanowczo za mało tłuszczu w diecie i chyba niedobory w diecie . Potrzebuję porady : chcę się dociąć do końca zejść do takiego bfu by zniknęło mi lipo i resztka oponki.


1.Czy zrezygnować z tego sera rano czy może być ?
2. Brakuje mi tłuszczy chyba myślałem nad lnianym bądź z pestek jednak boje się dodatkowych kcal więc pytanie obciąć węgle tzn chleb rano do 60 gr i dorzucić tłuszczy do posiłku nr 2 i 3 w postaci lnianego lub z pestek lub np dorzucić kilkanaście orzechów np migdałów do śniadania a łyżkę oliwy przerzucić do posiłku nr 2. Węgli mam też dość mało , może nie ciąć węgli i dorzucić tłuszczy ?, Jadę już tak kilka miesięcy , żałuje , że wcześniej diety tu nie wrzuciłem. Wcześniej(przed kwietniem 2008 jadłem jeden posiłek dziennie wieczorem (fast food) więc taka ilość jedzenia to i tak było dla mnie bardzo dużo.
3. A może zamiast tłuszczy kupić omege3 gold a diete zostawić taką jaką jest do końca redukcji ?Często w miarę jem ryby
4. Wiem , że mam za mało kalorii , ale jadę na tej diecie dość długo i efekty są super waga spada i boję się modyfikować - jednak kwestia palenia mięśni - ostatnio mnie kolega z forum oświecił , że palę mięśnie . Warto dorzucić chrom , wapń , jakiś kompleks witaminowy(jem dużo warzywa , omege3 a jeżeli tak to co priorytetowo ? Z góry dzięki





Zmieniony przez - Stefan82 w dniu 2009-05-04 23:36:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 283 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1852
Nie jestem specjalista od diet, i tutaj nie pomogę. Mimo to wydaje mi się że dodanie do diety więcej kalorii może spowodować niechciany efekt lekkiego utycia, jednak to w większości płyny itp co powinno z czasem się unormować. Tak więc bardzo się nie przejmuj.

Polecam kupić omege3, oraz ZMA, BCAA. Powinno uchronić cię to w pewnym stopniu przed katabolizmem ( Niepożądanym skutkiem utraty siły i masy mięśniowej ).

Pozdrawiam :).

Zmieniony przez - Arwin w dniu 2009-05-04 23:46:21

Pozdrawiam Arwin.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1904
Ok dzięki, dodam jeszcze , że co 2 dni ćwiczę brzuch robię sobie pompki nie moge sobie obecnie z różnych względów niestety pozwolić na siłownię. Stosuję również tighta extreme - może ma to wpływ na suple prozdrowotne, które powinienem dorzucić. Bcaa mam w odżywce białkowej czy jest sens jeszcze dodatkowo dokupić?

Zmieniony przez - Stefan82 w dniu 2009-05-04 23:49:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 283 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1852
Istnieje wiele "domowych sposobów" pozwalających zrzucić zbędne kg, może to nie to samo co siłownia, ale zawsze coś osiągniesz :). Jeżeli chodzi o suplementacje myślę że ZMA i BCAA nie powinny się gryźć z tightem, Omega3 tym bardziej. Jednak proponuje poczekać na poradę od bardziej doświadczonych kolegów z forum, ponieważ nie jestem w 100% pewien.

Jeżeli BCAA masz już w odżywce białkowej, nie musisz kupować.

Zmieniony przez - Arwin w dniu 2009-05-05 00:00:10

Pozdrawiam Arwin.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
Arwin wyjdź z takimi poradami.
Ogarnij podstawy, wiesz co to BCAA w ogóle?
aha i zmień avatar.

co do tematu
przy suplementacji spalaczem minerały magnez/wapń wrzuć koniecznie,
o3 dziennego zapotrzebowania na tłuszcze nie pokryjesz, zbilansuj je wg proporcji, a będziesz wiedział jakich brak Ci w diecie - takie dobierz.
zmieniłbym jednak trening na bardziej intensywny - biegi, siłownia, bez tego estetycznej sylwetki nie osiągniesz, a i nim zajdziesz do właściwego bf, pewnie i tak z nikłej ilości mięśni nic nie zostanie.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1904
Ok dzięki , dorzucam minerały , mam jeszcze pytanie zwiększenie kalorii np o 100-150 (dodając kilkanaście gram tłuszczy nienasyconych) pomimo deficytu kalorycznego może spowodować zatrzymanie spadku wagi? Rozumiem , że organizm musi się stopniowo przyzwyczaić do zwiększonej podaży kalorii (nawet tak małej)? dobrze rozumuję?

ad tego sera żółtego (generalnie odradzanego na redukcji ) jeżeli bilans jest na minusie czy taki odtłuszczony ser można od biedy jeść na śniadanie na redukcji w małych dawkach typu 30 gram? To tak z ciekawości, wywalam i wrzucam tłuszcz, domyślam się , że odpowiedź będzie, że można , alem ciekawy. Czy taki żółty 13% to duże zło.

Odnośnie soli - używam jej tylko do jajecznicy rano czy przy dość sporawym bfie nie stosując jej w innych posiłkach wywalenie jej ma sens?

I ostatnie pytanko : jestem bardzo sumienny co do diety , poza okresem regeneracji np w tym momencie od 3 tygodni nie było cheat meala podobno taki cheat meal jest wręcz wskazany ? jeżeli tak jak często? i co powinno być takim cheat mealem(kebab, pączek, baton - czekolada, posiłek w KFC czy bardziej owoc opakowanie orzeszków, jogurt owocowy .)

Pozdrawiam


Zmieniony przez - Stefan82 w dniu 2009-05-05 02:34:12

Zmieniony przez - Stefan82 w dniu 2009-05-05 02:38:24

Zmieniony przez - Stefan82 w dniu 2009-05-05 02:57:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Z sera żółtego zrezygnuj. Jeśli się zatrzymałeś z tłuszczem, to potrzebujesz doraźnych środków. Chleb pełnoziarnisty wywal i dodaj zamiast niego płatki owsiane. Dodaj tłuszczy: orzechy włoskie, tran lub olej lniany. Tak jak Koniu napisał, o3 to za mało. Przyjmij 1,0-1,2g na KMC. Jeśli będziesz na za dużym deficycie to co z tego, jak potem będziesz miał efekt jojo. Z soli też zrezygnować możesz, na pewno to nie zaszkodzi, a może pomóc. Obserwuj organizm jak na to zareaguje. Co do niezdrowych posiłków to ja co sobotę na obiad jem jakieś śmieci typu pizza, gyros, KFC i jest ok. Tylko też nie opychać się tym bez opamiętania, że potem nie możesz się ruszać.

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1904
Ok dziękuje Panowie , wywalam ser , kupuje minerały o których wspominaliście , jeszcze jedna kwestia takie zwiększenie tłuszczu to będzie bomba kaloryczna czy mogę ciąć węgle przy obecnej podaży 1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1904
Więc muszę podnieść tłuszcze ,nie chcę nagle podnosić kaloryczności , białka nie chce zmniejszać więc czy mogę to zrobić kosztem cięcia węgli bo tylko to mi zostaje ? czy tych węgli już i tak mam bardzo mało?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oliwa z oliwek. Po co to ?

WHEY premium