SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o pomoc - spalenie tłuszczu.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5076

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 408
Witam,

chciałbym zasięgnąć Waszej rady na temat spalenia tkanki tłuszczowej, ewentualnie szansach na zamienę jej na masę mięśniową. Ogólnie chodzi głównie o poprawę sylwetki i utratę zbędnych kilogramów tłuszczu.


Sprawa wygląda następująco. Ogólnie nie wyglądam grubo, niektórzy mówią wręcz, że jestem za chudy, ale w rzeczywistości jest to spowodowane zupełnie czym innym. Wegług mnie mam po prostu za dużo tłuszczu, a za mało tkanki mięśniowej i postanowiłem to zmienić. Od dawna denerwowały mnie fałdy tłuszczu na brzuchu i prowadziły do pewnego dyskomfortu psychicznego. Stwierdziłem, że czas to zmienić.


Jak napisałem w ankiecie, całkiem niedawno nie zwracałem uwagi na to co jem i w jakich ilościach, więc zdarzało się sięgnąć po popularne fast-foody, nadprogramowe kanapki (o niesprecyzowanej wartości odżywczej) czy słodycze. Moja dieta wyglądała nieciekawie, była nieusystematyzowana i nieprezyzyjna. Obecnie zamierzam zmienić nawyki życieniowe i sposób życia, w ramach pozwalającego mi na to czasu.

Postaram opisać się główne zmiany jakie poczyniłem w sposobie codziennego odżywiania:
1. Odrzuciłem całkowicie białe pieczywo na rzecz głównie pełnoziarnistego pieczywa WASA oraz czasami spożywanego ciemnego chleba lub grachamek.
2. Zminimalizowałem ilość masła (niestety nie jestem w stanie wyeliminować go całkowicie z codziennych posiłków).
3. Od dawna jedyny rodzaj mięsa, który jadłem to piersi z kurczaka. Ostatnio zdecydowałem się dodać do tego ryby.
4. Nie ruszam żadnych fast-foodów typu hamburgery, hotdogi, pizze itp.
5. Ograniczyłem do minimum słodycze - stwierdziłem, że ciasto raz na jakiś czas i cząstka czekolady jednak mi nie zaszkodzą.

Ponadto przed przedstawieniem diety i prośbą o jej poprawę, pragnę zaznaczyć, że piję tylko "dobre", orginalne herbaty (zieloną, czerwoną, białą itd. zależnie od humoru i zapotrzebowania - służę pomocą przy doborze jeżeli komuś będzie to potrzebne), oczywiście nie używając ani grama cukru (tak ze wzglądów smakowych jak i zdrowotnych). W szkole pije jedynie niegazowaną wodę mineralną, w domu tylko wysokozmineralizowaną (niegazowaną).

Moja aktualna dieta (którą powoli wprowadzam w życie, czekając na ocenę z Waszej strony) wygląda następująco:
----- śniadanie (godzina 7:10)
a) 3 kromki chleba pełnoziarnistego WASA (dalej będę mówił po prostu "chleba") z masłem
b) na chleb kładę (jeden z wymienionych produktów, raczej nie lubię łączyć smaków, które do siebie nie pasują): po plasterku sera żółtego / ser Ostrovia lub inny tego typu / wędlina (indyk lub inne podobne)
c) czasami zdarza się zamienić taki posiłek na parówki
d) szklanka herbaty

----- drugie śniadanie (około 10:40, czasami później)
a) kromka czarnego pieczywa lub grahamka z wędliną lub serem

-----> opcjonalny posiłek gdy jestem dłużej w szkole około godziny 15
a) serek Belriso lub inny temu podobny

----- obiad (po powrocie do domu - godzina zależy od dnia)
a) tutaj cięzko sprecyzować co jem, ale mogę określić mniej więcej jakich zasad przestrzegam:
- jem tylko ryż (nie dotykam ziemniaków, bardzo sporadycznie makaron - tylko przy okazji spagetti)
- tylko mięso z kurczaka i ryby (to drugie zamierzam wprowadzić do diety)
- zawsze warzywa, zależnie od przygotowanej potrawy - marchew, por, kukurydza itd.
- zwykle do tego herbata wypijana po posiłku

----- kolacja (około godziny 20-21) - czas niestety jest określony zajęciami
a) zwykle 3 kromki chleba pełnoziarnistego z dodatkami podobnymi jak na śniadanie
b) zamierzam spożywać także określoną ilość warzyw, sałatki itp.


Mam nadzieję, że dostarczyłem odpowiednią ilość informacji do wstępnej "diagnozy". W razie jakichkolwiek pytań proszę napisać, a z pewnością udzielę konkretnej i rzeczowej odpowiedzi.

Pozdrawiam

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 82 kg

Wzrost: 194

Obwód klatki: 98

Obwód ramienia: 36

Obwód talii: 82

Obwód uda: 59

Obwód łydki: 37

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 24,23%

Aktywność w ciągu dnia: Od poniedziałku do piątku jestem w szkole średnio od godziny 8:00 do 16:30 (jest to orientacyjna godzina uśredniona dla całego tygodnia, jeżeli będzie potrzeba podam dokładne godziny). Potem ze względu na klasę maturalną zajęcia dodatkowe, prawie codziennie. Doliczając czas potrzebny na naukę pozostaje bardzo mało wolnego.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Często jeżdżę na rowerze do szkoły (około 7 km dwa razy dziennie), zajęcia WF w ramach zajęć lekcyjnych oraz jeżeli czas pozwala ćwiczenia we własnym zakresie, które ostatnio niestety zostały zaniedbane.

Odżywianie: Zacznę od wcześniejszego sposobu odżywiania. Nie zwracałem zbytnio uwagi na dietę i liczenie kalorii, jadłem to na co miałem ochotę, a jako że za słodyczami nie przepadam sięganie po nie było sporadyczne. Zwykle jadłem 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) plus drugie śniadanie w szkole. Zdarzało się zjeść coś na mieście (pizza lub zapiekanka).

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: Brak jakichkolwiek ograniczneń żywieniowych. Jedyne jakie wchodzą w grę to ograniczenia smakowe, ale te mogę zawsze przezwyciężyć w razie konieczości.

Stan zdrowia: Brak większych dolegliwości wpływających na ogólne predyspozycje.

Preferowane formy aktywności fizycznej: Nie wliczając w aktywność wcześniej wspomnianych dojazdów do szkoły na rowerze oraz godzin WF-u mogę poświęcić około 0,5 godziny dziennie na trening siłowy o preferowanej wysokiej intensywności oraz do godziny w ciągu weekendu. Wszystko zmieni się dopiero po maturze, gdy będę miał więcej czasu do spożytkowania według własnego planu.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Nie używałem.

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Jeżeli jest to konieczne to nie ma przeciwskazań.

Stosowane wcześniej diety: Jedynie diety własnej produkcji, które nie trwały długo i nie były odpowiedniu ułożone.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Wiek : 17
Waga : 82 kg
Wzrost : 194

Tutaj nie ma błędu? Zrezygnowałeś z fast-foodów, słodyczy, białego pieczywa to wszystko ok. Ale ogólnie nie możesz wprowadzać sobie zbyt mocnych restrykcji żywieniowych by za wszelką cenę spalić tłuszcz.
Ja sugerowałbym Ci dodać trochę masy mięśniowej ćwicząc na siłowni, wtedy nawet bez redukcji tłuszczu wszystko będzie lepiej wyglądać.
Twój organizm potrzebuje składników odżywczych do rozwoju - dlaczego np: nie jesz czerwonego mięsa, jajek, oliwy z oliwek, orzechów? To wszystko są bardzo wartościowe produkty żywieniowe!
Oczywiście do dalszej rozmowy będą potrzebne konkretne pytania z Twojej strony. Ale najpierw musisz poczytać więcej w odpowiednich działach tego forum. Nie będziesz żałował jak poświęcisz trochę czasu na przeglądanie tematów podwieszonych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 408
W wymienionych przez Ciebie punktach nie ma błędu. Dlaczego tak uważałeś?

Czytałem właśnie tematy przyklejone, ale niestety musze stwierdzić, że im więcej informacji zdążyłem sobie przyswoić tym bardziej nie rozumiałem o czym one mówią.

W jaki sposób powinienem dodać wynienione przez Ciebie produkty do diety bo jakoś ciężko znaleźć mi na nie miejsce?
Czy godzina podana przeze mnie w temacie dotycząca kolacji nie jest pod jakimś względem niewskazana?

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Do takiego wzrostu, masa ciała 82 kg, według mnie przydałoby się kilka dodatkowych kg mięśni i tyle, może przy okazji ubędzie trochę tłuszczu jak zwiększysz aktywność fizyczną

Według damskiej prasy nie powinno się jeść po 18. Ty zamierzasz kontrolować to co jesz, zwiększyć swoją aktywność fizyczną, dla lepszego efektu zapomnij o tej poradzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 408
Czy mógłbyś podać linki do tematów, które powinienem przeczytać na temat odpowiedniej diety i ćwiczeń?

Sam nie mogę zdecydować co powinienem wybrać.


Postram się wtedy coś ułożyć bardziej sensownego i dać do oceny.

Czy potrzebne są jakieś suplementy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 408
Po analizach, niekoniecznie prawidłowych (i dlatego proszę o ocenę) doszedłem do takiego oto planu żywieniowego:

1 - sniadanie 7:10
- 3 kromki chleba pełnoziarnistego WASA
- 3 plasterki wędliny lub sera w zależności od dnia
- banan // jabłko // kiwi // grapefruit (jeden z tych owoców)
- szklanka czerwonej herbaty

2 - drugie sniadanie 10:35
- kanapka (chleb WASA + ser albo wędlina + sałata)
- woda mineralna niegazowana

3 - posiłek opcjonalny w zależności od dnia (dlugość zajeć w szkole) ok 14:40
- ser belriso // serek wiejski // jakis jogurt
- woda mineralna niegazowana

4 - obiad (w zaleznosci od dnia 15:15 lub 16:15)
- ryż bialy lub brązowy
- pierś z kurczaka albo ryba
- sałatka z warzyw: marchew, pomidory, ogórki itd.
- herbata czerwona

5 - kolacja okolo godziny 20-21
Wersja I:
- jogurt jogobella mały
- 2 kromki pieczywa WASA
- sałatka warzywna
Wersja II:
- 2 kromki pieczywa WASA
- ser biały
- sałata zielona
Wersja III:
- 2 kromki pieczywa WASA
- 2 plasterki sera żółtego lub wędliny
- sałatka warzywna
Do każdego wariantu zielona herbata do kolacji.


Do tego czasami orzechy, suszone owoce jako przekąska itd.
W opcji śniadania co 2-3 dni jajka, czasami parówki.


Teraz chciałbym po krótce opisać trening. Codziennie rano i po południu 7 km (droga do szkoły) na rowerze dosyć szybkim tempem. Trzy razy w tygodniu intensywne zajęcia WF (prawie 45 minut biegania po boisku bez odpoczynku). W domu ze względu na wspomnianą maturę nie mam za bardzo czasu ale staram się wygospodarować czas na codzienny trening siłowy:
- ławeczka - sztanga z obciążeniem łącznym około 40 kg - około 20 powtórzeń w serii (2-3 serie)
- brzuszki z zatrzymaniem napięcia mięśni w pozycji uniesionej przez około 5 sekund 40 powtorzeń 2 serie
- przysiady ze sztanga na barkach - 30 powtorzen
- przysiady z uniesieniem sztangi (tak sobie jakos wymyslilem) - 30 powtorzen
- podciągnięcia na drążku - 20 powtórzeń



Pytania szczegółowe dotyczące diety:
Jakie modyfikacje powinienem wprowadzic do diety?
Zapomniałem o jakiś elementach czy umieściłem w miarę wszystko?
Czy należy przestrzegać zapotrzebowania kalorycznego - ogólne wyszło 2191, po odliczeniu 300 (dziennik żywieniowy) 1891 i czy dieta zgadza się z tymi danymi?

Pytania szczegółowe dotyczące treningu:
Co powinienem zmienić w treningu? (uwzględniając małą ilość wolnego czasu)
Czy nie powinienem zastosować treningu HIIT?

Ogólnie proszę także o obiektywny komentarz.

Dziekuję i pozdrawiam
[stan na 13 IV - edycja poprawiona]

Zmieniony przez - Inf0- w dniu 2007-04-13 18:43:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2931 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24391
1 - sniadanie 7:10
- 3 kromki chleba pełnoziarnistego WASA
- 3 plasterki wędliny lub sera w zależności od dnia
- banan // jabłko // kiwi // grapefruit (jeden z tych owoców)
- szklanka czerwonej herbaty

dlaczego wasa?
nie mozesz wlaczyc tu zwyklych platkow owsianych? zreszta najlepsza opcja bylaby np. jajecznica z twarogiem, warzywami/owocem

2 - drugie sniadanie 10:35
- kanapka (chleb WASA + ser albo wędlina + sałata)
- woda mineralna niegazowana

zamiast wasy juz lepiej razowiec z miesemm salatka i nieco orzechow/oliwy

3 - posiłek opcjonalny w zależności od dnia (dlugość zajeć w szkole) ok 14:40
- ser belriso // serek wiejski // jakis jogurt
- woda mineralna niegazowana

serek wiejski +jablko +orzechy/slonecznik

4 - obiad (w zaleznosci od dnia 15:15 lub 16:15)
- ryż bialy lub brązowy
- pierś z kurczaka albo ryba
- sałatka z warzyw: marchew, pomidory, ogórki itd.
- herbata czerwona

ok, pewnie po nim jest trening? w dni nietreningowe staraj sie unikac tu wegli, zjedz tylko mieso, warzywa z oliwa

5 - kolacja okolo godziny 20-21
Wersja I:
- jogurt jogobella mały
- 2 kromki pieczywa WASA
- sałatka warzywna
Wersja II:
- 2 kromki pieczywa WASA
- ser biały
- sałata zielona
Wersja III:
- 2 kromki pieczywa WASA
- 2 plasterki sera żółtego lub wędliny
- sałatka warzywna
Do każdego wariantu zielona herbata do kolacji.

wersja ostateczna twarog/mieso/jaja z warzywami


Do tego czasami orzechy, suszone owoce jako przekąska itd.
W opcji śniadania co 2-3 dni jajka, czasami parówki.

nie boj sie jesc jajek codziennie, z parowek zrezygnuj, kontroluj kalorycznosc przekasek


Pytania szczegółowe dotyczące diety:
Jakie modyfikacje powinienem wprowadzic do diety?
Zapomniałem o jakiś elementach czy umieściłem w miarę wszystko?
Czy należy przestrzegać zapotrzebowania kalorycznego - ogólne wyszło 2191, po odliczeniu 300 (dziennik żywieniowy) 1891 i czy dieta zgadza się z tymi danymi?

zapotrzebowania nalezy przestrzegac, na poczatek nie odejmuj kalorii, odejmij po jakichs 2tyg., na reszte masz odp

pzdr

----> www.pajacyk.pl <----

na weekendach mnie NIE MA!

::]]}|{{[[:: a44 - electro glide in blue

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla ojca mile widziana pomoc

Następny temat

RYŻ PRAŻONY

WHEY premium