SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o ocenę treningu i diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4318

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Witam!!
Chciałbym się dowiedzieć, czy robię wszystko dobrze, aby pozbyć się tkanki tłuszczowej. Moim głównym problemem, zresztą jak większości ludzi jest brzuch. Mam za sobą już dwa podejścia do schudnięcia. Pierwsze podejście zalecone było przez lekarza, właśnie po wykryciu u mnie problemów z chorobą. Stwierdził on wtedy, iż mam zbyt dużo tłuszczu w organizmie. Schudłem wtedy 7 kg, z 85 do 78 kg. Niestety znajomy otworzył pizzerię i znów przytyłem, tym razem już do 87 kg. Kolejne podejście było więc w minione wakacje. W ciągu 3 miesięcy schudłem ponownie do 78 kg, głównie poprzez długie wypady rowerowe na dużej szybkości. Prawie codziennie 40-50 km i do tego 8 minutes ABS. Potem poszedłem do nowej pracy i znów przytyłem. Tym razem do 89 kg. Ponowną redukcję rozpocząłem jakiś miesiąc temu. Od tego czasu chodzę na siłownie, do domku kupiłem sobie rower stacjonarny, ab trimmer oraz urządzonko mierzące puls. Dodatkowo chodzę na siłownię 2 razy w tygodniu w poniedziałki i środy. W domu wygląda to w ten sposób. Poniedziałek rano zaraz po przebudzeniu wypijam dwie szklanki wody i wsiadam na 30 minut na rowerek wykonujać tzw. interwał. 5 minut puls 130-150, 3 minuty puls 170-180. W ten sposób do osiągnięcia 21 minut, a w następnych tygodniach czas zwiększył się do 30, a następnie 39 minut. Po wykonaniu interwału przechodzę do tzw. "crunchu" brzucha. Codziennie zwiększam długość wykonywania crunchu. W dni w które chodzę na siłownię tzn. wtorek i czwartek wykonuję tylko rano interwał. Na siłowni natomiast najpierw jeżdżę 30 minut na orbitreku równym szybkim tempem (leje się jak z cebra:P), następnie ćwiczenia na różne partie mięśni, co tydzień na zmianę. W 7 dniu nie ćwiczę w ogóle a spożycie kalorii zwiększam do 2500. Normalnie jadam 1500 kcal, ale to co lubię, za to w mnieszych ilościach. Czy tak jest dobrze. Przykładowo rano około 7 spożywam 2 kromi chleba razowego z twarożkiem i kiełbasą np. rzeszowską popijając zieloną herbatą. Następnie już w pracy koło 10 zjadam drugi mały posiłek najczęściej składający się ponownie z 2 kromek chleba z jakąś wędliną, do tego banan lub kawałek melona. Potem jem około 15:50 obiad, jak wrócę z pracy i o 17 lekką kolację. Potem już do końca dnia nie zjadam nic, a gdy zachce mi się jeśli wypijam wodę. Wody wypijam około 5 litrów dziennie, w różnej postaci. W ciągu miesiąca straciłem na wadze około 4 kg. W centymetrach straciłem 4 cm w brzuchu, który jest moim głównym problemem. Obwód ramienia oraz klatki wzrósł. Z nogami nigdy nie miałem problemu, gdyż kilka lat uprawiałem piłkę nożną na pół-profesjonalnym poziomie. Chciałbym się więc dowiedzieć, czy robię to dobrze czy powinienem coś zmienić. I ostatnie pytanie, jak zmusić się do tego, aby po zrzuceniu tłuszczyku zachować sylwetkę.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 22

Waga: 84

Wzrost: 174

Obwód klatki: 104

Obwód ramienia: 34

Obwód talii: 94

Obwód uda: 59

Obwód łydki: 42

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 19,99

Aktywność w ciągu dnia: Praca 7:30-15:30. Praca siedząca w biurze. 16-22 dom.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Siłownia 2 razy w tygodniu po 2h. Codziennie 2 razy dziennie trening interwału + crunch brzucha.

Odżywianie: Jem niestety tłusto. Lubię kebab, pizzę, ogólnie miesą. Nie przepadam za ważywami.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: Choroba wątroby. Do tej pory nie wykryta przyczyna. Podwyższony ALAT i ASPAT. Wykluczone zapalenie wątroby typów A, B i C.

Preferowane formy aktywności fizycznej: Wszystkie formy są mile widziane.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: L-Karnityna, Therm Line II Olip.

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak, jest to możliwe.

Stosowane wcześniej diety: Dieta 1500 kcal.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ćwiczenia na czczo spalają mięśnie wiec na redukcję nie są dobrym wyjściem. Po przebudzedzeniu możesz wziaść antykatabolik i po tym iść pojeździć. Zabezpieczy Cię to przed katabolizmem.

Na noc należy jeść samo białko + ew. tłuszcz. Jeżeli nie zjesz - spalisz mięśnie co będzie skutkiem tego że organizm będzie miał mniejsze zapotrzebowanie (łatwiej złapać tłuszcz).

Ogółem źle się odżywiasz i trenujesz - poczytaj.
Co do stosowania spalaczana therma to skonsultuj to z lekarzem ze względu na właśnie tą wątrobę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
:) Dzięki za odpowiedź. Przeczytałem wszystkie podwieszone tematy, ale natłok informacji spowodował lekkie zamieszanie dlatego zadam kilka konkretnych pytań.
Wiem, na pewno, że muszę zmienić czas odżywiania się. Teraz zjadam max 4 posiłki dziennie, więc chyba muszę zwiększyć ilość posiłków? Cukru nie używam w ogóle, więc to moim problemem nie jest. Zapotrzebowanie kaloryczne wychodzi mi 2500 kcal, więc jeśli zmniejszę do 1500 kcal to będzie ok? Rozumiem, też, że powinienem spożywać tłuszcze w innej postaci niż teraz (oleje rafinowane itp.). Oczywiście zamieniam to na oliwę z oliwek, mięso tłustych ryb (czy może być też. np tran?). Jeśli chodzi o białka. Rozumiem, że białko mam dostarczać głównie wieczorem, a także przed treningami. Zauważyłem u siebie w domu coś takiego jak serwatka, ale chyba jakaś dziwna po ma 11g białka i ponad 70g węglowodanów. Tego raczej nie stosować?
Co do treningu. Wiem, żeby coś zjeść przed, lub wziąć jakiś antykatabolik. Co z tego będzie najlepsze BCAA, HMB, czy może coś innego. Rozumiem, że po treningu też trzeba coś zjeść. Mi najczęściej nic nie chce się jeść po treningu i nic nie jadłem prawie nigdy.
Co do Therm Line. Rozmawiałem z lekarzem i stwierdził, że jeżeli nie odczuwam żadnych efektów ubocznych to mogę używać. Nie odczuwam. A może jest coś lepszego?
Przepraszam za durne pytania i z góry dziękuję za odpowiedź;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak zwiększ ilość posiłków. Jedz je co 2-3 godziny.
Odejmuj po 200-300kcal, więc 2200 kcal będzie ok.
Tran to tłuszcz z ryb. Więc może być.
To serwatka więc wyrzuć, ma dużo laktozy (cukier mleczny).
BCAA moim zdaniem lepsze, po treningu jak Ci się nie chce nic zjeść to zjedz np. gęstą zupę bądź inne danie które Ci wejdzie bez problemu.
Spróbuj pierw tego Therma, później będzie sprawdzał inne spalacze. Na każdego działa dana substancja inaczej.
To nie są durne pytania, pytaj jak czegoś nie wiesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Dzięki bardzo za odpowiedź.
Spróbowałem stworzyć sobie jadłospis na 1 dzień. Proszę o uwagi do niego.
Śniadanie:
Therm Line II 2 kapsułki
L-Glutamina Olimp 2 kapsułki
Musli z rodzynkami
Mleko 1,5 % tłuszczu
Jajo kurze całe
Pomidor
Ogórek
Oliwa z oliwek
Wychodzi: 25 g białka, 20 g tłuszczu i 70 g węglowodanów, 564 kcal

Śniadanie 2:
Tran 2 kapsułki
Marchew
Pierś z kurczaka
Ogórek
Banan
Białko 11 g tłuszcz 5 g węglowodany 12 g, 127 kcal

I posiłek

Pierś z kurczaka
Ziemniaki

40 g białko 1,5 g tłuszcz 18 g węglowodany 248 kcal

Trening

II posiłek

Chleb żytni razowy
Banan
Mleko 1,5 %

Białko 11 g tłuszcz 2 g węglowodany 66 g 616 kcal

Kolacja I

Chleb żytni razowy
Tuńczyk w oleju
Pomidor
Ogórek
Oliwa z oliwek

Białko 30 g, tłuszcze 30 g, węglowodany 27 g 487 kcal

Kolacja II

Mleko 1,5 %
Tran 2 kapsułki
Makrela wędzona

Białko 27 tłuszcz 17 węglowodany 10 303 kcal

Razem wychodzi na cały dzień Białko 146 -> 75% dziennego zapotrzebowania, tłuszcze 76 g 100 %, węglowodany 210 g 71%
Kcal 2045 79% zapotrzebowania

Co zmienić, żeby odpowiednio ułożyć proporcje
Co dodać, a co usunąć
Dziękuję za poświęcony czas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Śniadanie:
Therm Line II 2 kapsułki
L-Glutamina Olimp 2 kapsułki
Musli z rodzynkami
Mleko 1,5 % tłuszczu
Jajo kurze całe
Pomidor
Ogórek
Oliwa z oliwek
Wychodzi: 25 g białka, 20 g tłuszczu i 70 g węglowodanów, 564 kcal
musli rób sam tzn. płatki owsiane + rodzynki, orzechy. Mleko jest złym źródłem białka

Śniadanie 2:
Tran 2 kapsułki
Marchew
Pierś z kurczaka
Ogórek
Banan
Białko 11 g tłuszcz 5 g węglowodany 12 g, 127 kcal
ok

I posiłek
Pierś z kurczaka
Ziemniaki
40 g białko 1,5 g tłuszcz 18 g węglowodany 248 kcal
ok

Trening

II posiłek
Chleb żytni razowy
Banan
Mleko 1,5 %
Białko 11 g tłuszcz 2 g węglowodany 66 g 616 kcal
Za miast mleka daj mieso, chleb zastąp ryżem

Kolacja I
Chleb żytni razowy
Tuńczyk w oleju
Pomidor
Ogórek
Oliwa z oliwek
ok
Białko 30 g, tłuszcze 30 g, węglowodany 27 g 487 kcal

Kolacja II

Mleko 1,5 %
Tran 2 kapsułki
Makrela wędzona
Białko 27 tłuszcz 17 węglowodany 10 303 kcal
mleko zbędne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Mam już ostatnie pytanie. Jakie źródło białka wziąć zamiast mleka? Bo po przeglądnięciu tabel kalorycznych to o większą ilość białka ciężko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mięso chude wieprzowe, wołowe, drobiowe
Świeże ryby
Jaja kurze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Twaróg na noc,
opcjonalnie tuńczyk z puszki.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
No proszę jaki jestem przewidujący:P Właśnie wracając z siłowni kupiłem twaróg i tuńczyka. Oblazłem cały sklep i wszystko ma mało białka, albo jeśli ma to dużo tłuszczy. Chyba będzie trzeba dokupić jakąś odżywkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
białko tylko w promocji bym kupował, bo przy aktualnych cenach...

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Baton

Następny temat

Pizza Razowa - Dominium :)

WHEY premium