SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o ocenę "treningu"

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5202

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 276
Cześć :) Od razu chcę zaznaczyć, że jestem początkująca jeśli chodzi o ćwiczenia i diety i bardzo się w tym gubię. Mam 160 cm wzrostu i od trochę ponad miesiąca próbuję zejść z wagi 57 do 48 kilo (orientacyjnie). Idzie mi powoli ale stabilnie, zeszłam już do 53 z jednym małym zatrzymaniem wagi na ponad tydzień gdzieś tak w połowie, ale potem ruszyło. Mam dietę i przyjmuję około 1300-1400 kalorii i ćwiczę... no właśnie, z tym mam problem. Na początku ćwiczyłam codziennie po godzinie na steperze plus rozgrzewka plus rozciąganie. Teraz dołożyłam siłowe i przestałam ćwiczyć codziennie, wygląda to mniej więcej tak:

dzień 1: siłowe (dzień 1) opisane tutaj: https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_dla_początkującej_Lady_:_-t803543.html wersja domowa ;) plus godzina stepper
dzień 2: wolne
dzień 3: siłowe (dzień 2) z tego samego postu plus godzina stepper
dzień 4: godzinna stepper
dzień 5: siłowe (dzień 1) plus godzina stepper
dzień 6: wolne
dzień 7: siłowe (dzień 2) plus godzina stepper

Myślicie, że tak może zostać? Muszę przyznać, że ten godzinny stepper po siłowych trochę mnie dobija, bo zabiera to razem sporo czasu. Czy jeśli zmniejszę ten czas do pół godziny w dni, kiedy mam siłowe, to zepsuję sobie efekty?
Nie mam możliwości (i chęci, przyznaję) chodzić na siłownię i od razu mówię, że mój tryb życia jest baaardzo siedzący, więc ta aktywność to czasem jedyna w ogóle w ciągu dnia. Będę wdzięczna za wszelką pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Rozkład treningów co drugi dzień na pewno lepszy niż codziennie. Po co tyle cardio? I dlaczego akurat stepper, czyli najbardziej szkodliwa dla bioder, kręgosłupa maszyna? I dlaczego aż godzina? Dieta głodowa, ledwo co dajesz energię swojemu ciało na pokonywanie codziennych czynności czy choćby pracy narządów... pełną ankietę proszę wypełnij (w podwieszonych tematach)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 276
Stepper dlatego, że tylko to mam w domu. Opinie o nim są różne, wiem, ale ja go akurat bardzo lubię i nie chcę zaniechać ćwiczeń na nim. Dlaczego aż godzina? Bo nie miałam pojęcia, ile go dać, a tyle bez większych problemów wytrzymuję (często rozkładam na dwa razy po pół godziny w trakcie dnia). Ile powinnam w takim razie?
Ankietę zaraz wypełnię, ale dieta nie jest głodowa, przy moim wzroście, wadze i trybie życia wyszło mi, że to moje ppm to 1341, 1600 to zapotrzebowanie z ćwiczeniami, więc odjęłam około 200, żeby być na redukcji. Nie schodzę poniżej ppm.


Zmieniony przez - fancy92 w dniu 2017-03-05 11:08:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Jest głodowa. Cardio przy porządnym siłowym nie jest niezbędne. Pełna ankieta + zdjęcia + zrzuty prosimy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 276
ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: fancy92
WIEK: 25
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: około półtora miesiąca

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 53,1
WZROST: 160
OBWÓD RAMIENIA: 25
OBWÓD ŁYDKI: 34
OBWÓD UDA: 56
OBWÓD BIODER: 94
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 72
OBWÓD TALI: czym się różni od obwodu na wysokości pępka?
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 77

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
wysmuklić sylwetkę

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: astma, ale rzadko daje znać o sobie
PRZEBYTE KONTUZJE: -
WADY POSTAWY: -
ALERGIE: na pokarm brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: -
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? tak, na astmę

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) średnio co rok na wiosnę ;p ograniczenie kalorii

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE
nie wiem, czy zdjęcia pojawią się tu gdzie mają, bo jestem zielona jeśli o to chodzi, ale dodaję do tematu. Zdjęcie przekąsek nie chciało się dodać: maliny (250 g - 130 kcal), jogurt (150 kcal) kilka chrupków serowych (15 kcal), razem: 294 kcal
za cały dzień: 1497 kcal zjedzonych, w tym 58 g białka, 207 g węgli i 50 g tłuszczu (wyjątkowo słabo z białkiem stałam w tym dniu, wiem)


CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? chudnę

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: NIE

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - tak, jak na górze. Co drugi dzień siłowe tu z forum, do tego codziennie stepper godzina, dwa dni całkowitej przerwy od ćwiczeń w tygodniu

ZDJĘCIA
W tym momencie nie mam jak dodać, jeśli są konieczne, to uzupełnię wieczorem/jutro













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Pępek jest niżej zrzuty z potreningu poproszę, bo to jest nieczytelne niestety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 276
nie mam zrzutów z potreningu, jak to się robi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 276
a, okej, mam :) chwileczkę, muszę to wszystko poprzepisywać teraz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 276
zrzuty










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 276
Okej, na przyszłość będę wiedziała, dziękuję, ale już wyłączyłam tą stronę i mam tylko tak, myślę, że z tego wystarczająco widać :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy z redukcją

Następny temat

trening i dieta do oceny , co nie tak ..

WHEY premium