SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o korektę diety dla dziewczyny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1758

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 321
Jestem tu nowa i mam nadzieję, że wkrótce połapię się w pełni,jak to forum funkcjonuje .No i mam problem.Chciałabym zrzucić parę kilogramów-głównie chodzi mi o wysmuklenie ud i pośladków.Wiem, że zaraz mnie odeślecie do przeczytania podstawowych artykułów na ten temat, więc od razu zastrzegam, że troszkę sobie posiedziałam przed kompem ostatnimi czasy i poczytałam sobie porządniena temat wszelakich dietek-łącznie z super dokładną rozpiską Smoczka.Tylko niestety mój problem polega na tym,że mój organizm nie toleruje nabiału-(jogurty,jajka w dużej ilości odpadaja)(choć ja go uwielbiam).Mogę go jeść max.raz na tydzień-co się zazwyczaj kończy wysypką..Dlatego standardowe dietki odpadają w moim przypadku.Chciałabym się po prostu dowiedzieć, czy wymyślona przeze mnie dietka(choć to raczej zbyt mocne słowo)ma szansę być skuteczna.A więc:mam 20 lat,wzrost 174,waga 57 kg.Moim problemem jest duża dysproporcja między górną i dolną częścią mego ciała.Dół jest dość masywny,zaś góra drobniutka.Przez ostatni rok trochę utyłam(moją normalną wagą było 53-54 bez stosowania jakichkolwiek diet-ta ma być moją pierwszą..) i wszystko poszło mi właśnie w pupę i uda.Chcę powrócić do wcześniejszych wymiarów.
Teraz konkrety:
Śniadanie:godz.6:30.3Wasy z sezamem(lub chleb Kołodziej 2 kromki)+wędlinka(duszony schab,szynka gotowana,kiełbasa krakowska sucha-na zmianę)+zielenina(rzodkiewki,sałata,papryka,ogórek,pomidor(na zmianę).

godz.10:00 jabłko/grapefruit

godz.13:00 2 Wazy z sezamem (lub 2kromki Kołodzieja)również z wędlinką i zieleniną

godz.15:00-16:00 ryż ciemny/kasza gryczana z piersią z kurczaka(schab/indyk/kotlety mielone domowe-czyli nie chemia)+duużo brokułow/kalafiora/sałaty/obecnie kapusty na gęsto,fasolki szparagowej itp

godz.16:30 (czasem)zupa:jarzynowa,krupnik,pomidorowa,rosół

godz.18:00 no właśnie,tu jest największy problem,bo powinnam serek wiejski,ale nie mogę...Czasem jem tuńczyka(ale więcej niż 2,3xtyg.nie dam rady),czasem jajko (z żółtkiem),często po prostu Wasę lub ciemny chleb(zestawienie jak przy śniadaniu).
Zastanawiam się,czy te wieczorne kanapki to aż takie"zabójstwo"dla mojej figury??(wiem,wiem,węglowodany na noc..)

No i oczywiście pełno wody mineralnej....

Co do ćwiczeń,to zazwyczaj ok.5 razy w tyg.(teraz w czasie sesji trochę mniej)ok.20:00 przez 0,5godz.ćwiczę-wymachy,wypady,skłony,rozciąganie itp.,a później 1godz.aerobów.Niestety nie posiadam stacjonarnego rowerka,więc wchodzę i schodzę na kilka wysokich deseczek(konstrukcja własnego autorstwa, która w zamierzeniu ma imitować step).W weekendy dodatkowo 1,5godz.roweru w terenie.
No i na koniec moje pytanie:co jest błędne w moich założeniach?Czy postępując zgodnie z tym schematem(opierającym się głównie na mej radosnej twórczościmam szansę osiągnąć mój cel??
Przepraszam za zawracanie głowy w tak gorącym okresie dla każdego studenta....
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Moim problemem jest duża dysproporcja między górną i dolną częścią mego ciała. /MOZE NIE SPODOBA CI SIE TO CO NAPISZE ALE JEDNYM Z WYJSC (WBREW POZOROM DOSC ROZSADNYM) JEST ROZBUDOWA GORNEJ CZESCI CIALA TAK ZEBY CALOSC WYGLADALA PROPORCJONALNIE NP. NA SILOWNI. ODTLUSZCZENIE MIEJSCOWE JEST BARDZO TRUDNE. POZA TYM WAGA 57KG PRZY TWOIM WZROSCIE TO NIE JEST DUZO.

CO DO DIETY TO CIEZKO SIE DO NIEJ W PELNI USTOSUNKOWAC NIE ZNAJAC GRAMATURY ALE WYDAJE SIE BYC SKUTECZNA I DOBRZE DOBRANA.

Śniadanie:godz.6:30.3Wasy z sezamem(lub chleb Kołodziej 2 kromki)+wędlinka(duszony schab,szynka gotowana,kiełbasa krakowska sucha-na zmianę)+zielenina(rzodkiewki,sałata,papryka,ogórek,pomidor(na zmianę). /ZAMIEN PIECZYWO WASA (PRZETWORZONE) NA PELNOZIARNISTE, NIE ZAPOMINAJ O WEDLINIE DROBIOWEJ

godz.10:00 jabłko/grapefruit /KROMKA PIECZYWA Z CHUDA WEDLINA LUB SALATKA Z TUNCZYKA/PIERSI KURCZAKA Z WARZYWAMI BEDA LEPSZE.

godz.13:00 2 Wazy z sezamem (lub 2kromki Kołodzieja)również z wędlinką i zieleniną /J.W.

godz.15:00-16:00 ryż ciemny/kasza gryczana z piersią z kurczaka(schab/indyk/kotlety mielone domowe-czyli nie chemia)+duużo brokułow/kalafiora/sałaty/obecnie kapusty na gęsto,fasolki szparagowej itp /RYZU/KASZY OK. 50G LUB MOGA BYC PIECZONE 2 ZIEMNIAKI

godz.16:30 (czasem)zupa:jarzynowa,krupnik,pomidorowa,rosół /CHUDY I BEZ RYZU, MAKARONU

godz.18:00 no właśnie,tu jest największy problem,bo powinnam serek wiejski,ale nie mogę...Czasem jem tuńczyka(ale więcej niż 2,3xtyg.nie dam rady),czasem jajko (z żółtkiem),często po prostu Wasę lub ciemny chleb(zestawienie jak przy śniadaniu). /SPROBUJ NP. TUNCZYK Z WARZYWAMI LUB CHUDA WEDLINA TEZ Z WARZYWAMI, COS NA KSZTALT SALATKI.

No i oczywiście pełno wody mineralnej.... /FAJNIE, DO WARZYW (SALATEK) DODAWAJ LYZKE OLIWY Z OLIWEK

GRATULUJE POMYSLU ZE "STEPEREM"

______________________________
I want to be a better man
Lord knows that I'm trying
I want to keep the master's plan
But sometimes things get wild
Demons sleep with me in bed
I can feel their fire
When darkness gets around my head
Sometimes I go blind
______________________________
Doradca w Odżywianiu

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 321
Hej!!
Wielkie dzięki za odpowiedź.Bardzo mnie ucieszyłeś tą zamianą Wasy na ciemny chlebek.Ten drugi zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu.Ale jakoś zawsze wydawało mi się,że Wasa jest lepsza przy zrzucaniu zbędnych kilogramów.Czyli w ogóle wykreślić ją z diety??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 321
Acha,jeszcze jedno:chciałam Ci dać soga,ale nie jestem pewna,czy mi się to faktycznie udało.Kliknęłam na napis w dolnym rogu Twego postu-"ekspert na forum".Czy to o to chodzi??(nie jestem jeszcze całkiem zorientowana w tej dziedzinie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, tak o to chodzi. Witam i pozdrawiam :)

Monia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to ja sie doloze ;]

wase wyrzuc, jest mocno przetworzona, a jak wiadomo, im mniej przetworzone zarelko tym lepiej

pozdro

haaron

<BANG!> YoU'rE DeAd, BrAiN`s OuT YoUr HeAd ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Harron juz odpowiedzial.

______________________________
I want to be a better man
Lord knows that I'm trying
I want to keep the master's plan
But sometimes things get wild
Demons sleep with me in bed
I can feel their fire
When darkness gets around my head
Sometimes I go blind
______________________________
Doradca w Odżywianiu

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
;] bylem pierwszy ;D

btw: u mnie cala procedura bedzie troche inna, trzeba kliknac na "czytelnik dzialu" ;] (ja nic nie sugeruja, to tak tylko dla informacji)

pozdro

haaron

<BANG!> YoU'rE DeAd, BrAiN`s OuT YoUr HeAd ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 321
Haaron,sog jest Twój.Hmm..ale skąd się wzięły Twe podejrzenia,że jestem blondynką??(dot.Twej instrukcji w kwestii przyznania Ci soga..)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a, tak nawiazalem do Twojego pytania (lubie ulatwiac ludzim zycie, wiesz, uprzejmosc ponad wszystko ;])

przy okazji, jaki masz n a t u r a l n y kolor wlosow ;>

pozdro

haaron

----------==========----------
<BANG!> YoU'rE DeAd, BrAiN`s OuT YoUr HeAd ;]
* wqrza mnie te 10 minut, moze abon wykupie ;/
* pomoglem? kliknij gdzies tam ---------------------------------------------------------------------->
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no i oczywiscie musialem poczekac 10 minut, zeby napisac, ze oddaje soga (uprzejmosc) ;D

haaron

----------==========----------
<BANG!> YoU'rE DeAd, BrAiN`s OuT YoUr HeAd ;]
* wqrza mnie te 10 minut, moze abon wykupie ;/
* pomoglem? kliknij gdzies tam ---------------------------------------------------------------------->
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proporcje

Następny temat

ile macie % tluszczu?

WHEY premium