SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba do G U R U

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2708

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1364
Już mówię co mnie boli:
3 lata temu tak bardzo przejąłem się sportem, że po roku uprawiania kick-boxingu( 5 razy w tygodniu) i chodzenia na siłownie( 3razy ) codziennie rano biegałem 1,5 km. Nic dziwnego ,że przemęczyłem kolana (teraz to wiem) ale od tamtego czasu moje kolana są cały czas zmęczone.Gdy poszedłem do lekarza powiedział,że trzeba rzucic sport. To zrezygnowałem z k-b
Teraz chodzę tylko na siłownię,ale
nie moge stać dłuzej niż godzinę, gdy biegne dłużej niż kilka minut tez się męcza ,najgorzej jest na rowerze. Jak ćwiczę uda na maszynie ,nawet bardzo małym ciężarem, to też czuję dziwne zmęczenie w kolanach. Dodam jeszcze,że mój ojciec też ma kłopoty z kolanami. Może to dziedziczne? Ale dla mnie to nienormalne, po tak długim czasie,żeby bolały. Nawet kiedy wstaje to czuje sie jakbym długo stał na nogach. Co dziwne bola również łydki i te mięsnie nad kolanami. Guru jeśli możesz coś polecić to byłoby miło.

dziękuję i pozdrawiam,
P.S. Jak zdrowie?

[email protected]

pozdrawiam,

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2389 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25188
nie

--------------------------------------------------------------------------------
Inny niż wy bo mam prawdziwego ducha...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Guru nie odpisal jeszcze to moze ja wtrace swoje trzy grosze. Na moje oko to potrzebujesz 1-3 miesiecy bez wysilku - czyli zero silki, rowerow, biegania ,kb. Przez ten czas zdrowo sie odzywiaj i uzupelniaj diete kolagenem. Pozniej silka powinna wygladac przez ze nie wykonujesz cwiczen obciazajacych kolan. Tzn- odpadaja cwiczenia nog oraz martwe ciagi oraz wszytskie dzwigania i podnoszenia w pozycji stojacej. Po kolejnym miesiacu stopniowo wprowdzaj bardzo lekkie cwiczenia na nogi. Jesli juz na poczatku poczujesz problemy z kolanami to polecam rehabilitacje i odradzam jakie kolwiek cwiczenia obciazajace nogi. Takie zycie. Moim skromnym zdaniem bez opasek uciskowych na kolana nawet w wypadku gdy lekarz pozwli ci cwiczyc sie nie obedzie. Takie zycie. Ale jesli jest cos co moze cie pocieszyc to to ze problemy kolanowe to "choroba zawodowa" wsyztskich fighterow z wiekszym stazem.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1364
Ronowicz dzięki za radę ale jest pewien szczegół,
sport odstawiłem na bardzo długo, miałem elektroterapię, a kolana dalej sie męczą, więc może tak jak mówisz nic już się nie da zrobić?

pozdrawiam,


[email protected]

pozdrawiam,

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Hmmm, skoro rehabilitacje juz miales...hmmm.
W takim wypadku - radykalna sprawa - polecam przeprowadzic sie w suche miejsce nieskalane wilogcoia. Nie wiem gdzie mieszkasz - ale np. takie tereny kaszali-slupsk bardziej szkodza niz pomagaja. Druga sprawa ze mozesz miec solidne braki w diecie spowodoane np. zla metodyka zywieniowa w rodzinie. Kolagen np. pomaga w wielu kontuzjach. Kolejna sprawa jest takze twoj wiek. Trudno mi ocenic,wiec by nie strezlic gafy powiem ze jesli jestes z przedzialu 11-16 lat to problemy ze stawami moga byc okresowymi spowodowanymi szybkim dorastaniem. Osobiscie mi to wyglada na ostre przetrenowanie ktore jest nieuchronnym parnterem treningow sztuk walk. Sam mialem operacje lewego kolana i praktycznie nie wolno mi cwiczyc... inna sprawa ze niewiele sobie z tego robie (co jest naganne).
Z rzeczy codzniennych - bol i niesprwanosc moze byc spowodowana nienaturalnym siedzeniem badz spaniem. Niby banal - ale czasem wystarczy przez miesiac siedziec z jedna noga podwinieta pod tylek np. przy kompie by wypracowac sobie auke na kilka miesiecy. Nie jestem lekarzem by wypowiadac sie w sprawach jakis schorzen dziedzicznych ale polecam ci na codzien sportowa opaske uciskowa na staw kolanowy. Ona bardzo pomaga. Takze jesli masz w zwyczaju chodzic w ciezkich butach typu glany to radze ci z nich zrezygnowac.
Dodatkowo jesli masz nadwage to to tezm oze byc zrodlem problemu. Nadmierny ciagly ucisk masy ciala moze powodowac takie problemy.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ronowicz - zasłużyłeś sobie na potężnego soga.Niewiele można dodać. Mam pewne wątpliwości co do doboru fizykoterapii. Najlepsze efekty daje krioterapia i ćwiczenia w odciążeniu ZAMIAST treningów przez 2-3 miesiące. Powinny zostać uzupełnione kolagenem i naturalną dietą kolagenową. Dobre efekty daje siarczan glukozaminy (najpierw spróbuj Arthryl 1500 mg dziennie i poczakaj aż Hi Tec będzie miał swój). Do tego okresowo środki przeciwzapalne - np. Dexprofen 4x 150 mg i rewizja obciążeń stawów kolanowych.
Nie masz innego wyjścia - spróbuj.
Pozdrawiam.

guru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1364
Bardzo dziękuję Wam obojgu. Spróbuję kolagenu i reszty preparatów ,które polecił Guru.Wciąż jednak zastanawia mnie kwestia eliminacji treningu. Kiedy skończyłem trenować k-b miałem 19 lat, teraz mam 23 a kolana pomimo tak długiej przerwy dają o sobie znać.

jeszcze raz dzięki i już soguję,

[email protected]

pozdrawiam,

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Odrzuciles kb ale cwiczyles kulturystyke (?). Jesli tak to wina sa ciezary ktore podnosiles. Zwykly bicepisk na stojaco, wysiskanie sztanki stojac, martwy ciag, przysiad - i juz masz cala game cwiczen dajacych ujemny wplyw na stwa kolanowy. A z podworka sztuk walk taka jedna ciekwostka,ktora obserwowalem przez 14 lat moje kontaktu z MA. Spora grupa trenujacych przez znaczny okres po zakonczeniu treningow i spadnieciu naciagu narzeka na bole stawow - ktore przechodza po ponownym rozpoczeciu rozciagania sie. Co pomaga im. Jako ze to lekko tryska o szamanizm - nie polecam ci tej metody- traktoj jako ciekawostke.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1364
Jeszcze raz dzięki Ronowicz.

[email protected]

pozdrawiam,

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Ronowicz - rozciaganie wzmacnia sciegna, zaczepy miesni. Dlatego wlasnie bol Twoich kolegow prrzechodza. Zgadzam sie z tez z tym co pisales o codziennych nawykach. Ostatnio mialem problem z przedramionami. Wystarczylo kupic podstawke pod nadgarstki i postawic ja kolo klawiatury i myszki by bole przeszly.

Ja przeszedlem rehabilitacje kolan. Zrobilem 3 miesiace przerwy od treningu i muszepowiedziec, ze praktycznie wszystkie kontuzje daly mi spokoj. Czasem zaboli mnie bark ( kontuzja sprzed 2 lat ) ale szybko przechodzi i musze sie z tym chyba pogodzic.

Sluchajcie co pisze Guru - tu sie nie ma co zastanawiac.

Pozdrawiam
M.
Pierwsze Polskie Radio Internetowe
http://www.e-stacja.pl
BJJ -studying the art, living the life, having the passion
GDYNIA

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1364
Maciek na czym polegała Twoja rehabilitacja?


pozdrawiam,

pozdrawiam,

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Krioterapia, lasery, cwiczenia na rowerku - pierwsze tygodnie bez.. koleje w obciazeniu. Do tego odrobina lekow przeciwzapalnych.. czasem basen.. dieta : zrzucilem pare kilo i spozywalem duzo kolagenu. W zasadzie zajelo mi to ok. miesiaca. Moze wiecej a wyniki sa swietne. Naturalnie zrezygnowalemz treningow na ten czas.

Pozdrawiam
M.
Pierwsze Polskie Radio Internetowe
http://www.e-stacja.pl
BJJ -studying the art, living the life, having the passion
GDYNIA

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

B12

Następny temat

tamowanie krwi z nosa

WHEY premium