SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prawidłowe odżywianie / trening podczas ciąży.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6564

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Zadalam juz te pytania w dzialach Odzywianie i Fitness, ale wydaje mi sie, ze moge liczyc na pomoc rowniez tutaj

No wiec, niedawno dowiedzialam sie, ze bede mamusia . Chcialabym byc aktywna fizycznie do samego konca. Czytalam porzednie posty o treningu dla ciezarnych- joga, delikatne rozciaganie- o tym wiem.

Zaplanowalam tez lekki jogging i na zmiane ze stacjonarnym rowerem (3x w tygodniu)- wg jednego z forum dla biegaczy nie ma przeciwwskazan! Takze basen.

A trening silowy? Oczywiscie martwy ciag, przysiad, ciezki trening miesni brzucha odpadaja, ale co z innymi cwiczeniami (z malym obciazeniem, rzecz jasna)? Np. klatka, bic, tric, barki (z wolnymi ciezarami), nogi (czworoglowe, dwuglowe, lydki) na maszynach, wyprosty tulowia na lawce rzymskiej, itd.?

Zastanawia mnie tez kwestia prawidlowego i zdrowego odzywiania dla ciezarnej uprawiajacej sport...

Zaczelam szperac po forach dla przyszlych mam zeby zebrac nieco uzytecznych informacji, dotyczacych prawidlowej diety (oczywiscie nie redukcyjnej!).

Ale to, co jest ogolnie zalecane troche mnie zdziwilo. Mianowicie, zalecaja (niestety nie pamietam adresow- sporo ich przegladalam) zwiekszenie ilosci bialka do ok. 2g/kg masy ciala dopiero od 2 trymestru, a za podstawe diety- weglowodany. Na ktoryms forum kaza do minimum ograniczyc (jak tylko sie da) ilosc tluszczow pochodzenia zwierzecego, wlaczajac w to ryby... Nie za bardzo rozumiem- czy w czasie ciazy potrzeby organizmu kobiety tak bardzo sie zmieniaja?

Bardzo prosze- czy ktos moze zaproponowac rozklac makroskladnikow w prawidlowej diecie dla ciezarnej (w poszczegolnych trymestrach)?

Jeszcze raz podkreslam, ze mam zamiar uprawiac sport az do rozwiazania (w granicach rozsadku, rzecz jasna).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21746 Napisanych postów 71306 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575848
Polecam skonfrontować wszystkie zdobyte informacje z lekarzem prowadzącym, dietetykiem oraz popytać pań w tzw szkołach rodzenia / klubach przyszłych Mam... (jeśli to możliwe w miejscu gdzie przebywasz).

Ciąża to "błogosławiony" stan więc nie zaszkodzi zasięgnąć opinii / rad na live, i jak to się zwykło mawiać u specjalistów.

Wiem tylko, że aktywność fizyczna w ograniczonym zakresie jest jak najbardziej wskazana i dla przyszłej Mamy & dziecka. Co do diety również powinna ona ulec zmianie - z naciskiem już o rozwijający się płód.

Nie mniej jednak GRATULUJĘ , Życzę ZDROWIA oraz pomyślnego rozwiązania wszystkich problemów jakie Cię trapią w ostatnim czasie

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie patrze w temat na biezaco, a tu niespodzianka! Odpowiedzial krzykacz .

Milo Cie znow widziec i wiedziec, ze o mnie nie zapomniales . Mam nadzieje, ze wkrotce dostane od Ciebie cos na priv?

Do wszystkich czytajacych: jesli macie jakies ciekawe informacje, piszcie. Nawet na priv- bedzie mi bardzo milo. W koncu od przybytku (wiedzy ) glowa nie boli

Mam nadzieje, ze wypowie sie wiecej osob (z wystarczajaca cierpliwoscia dla nieco panikujacej po raz pierwszy ciezarnej, ale super- szczesliwej- przyszlej mamy). Z gory dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21746 Napisanych postów 71306 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575848
Mam nadzieje, ze wkrotce dostane od Ciebie cos na priv?

I dołączam się do prośby - kto coś wie, kto coś gdzieś znalazł Proszę się wypowiadać.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wlasnie, piszcie

Moze jakies przyszle mamy skorzystaja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
Martucca szczerze gratuluje:):):) Proponowalbym porozmawiac z ginekologiem prowadzacym, bo każdą ciezarna prowadzi sie indywidualnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mcmd- milo Cie znow widziec

Caly problem w tym, ze w DK ciaze prowadzi lekarz domowy. Kiedy zorientowalam sie, ze jestem w ciazy, poszlam do mojej lekarki, a ona- zrobila mi test ciazowy, zapytala, czy czasem nie chce skrobanki i kazala przyjsc w 3-cim miesiacu, dodajac przy tym, ze wtedy bede miala ostatnia szanse na srobanke... Cala wizyta trwala jakies 10 minut. Na szczescie niedlugo pojade do PL i pojde do ginekologa- poloznika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A tak na marginesie: mial ktos robione takie usg?

http://www.usg4d.pl/index_pliki/Page337.htm

http://www.ultramedica.pl/usg_4d_3d_ciazy_plodu_2tr.html

Ja sie chyba bede na to pisala... Niesamowite, jestem doslownie w szoku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
Martucca Ciebie rowniez milo widziec - zdrowa, w swietnej formie i szczesliwa przyszla mame. Koniecznie odwiedz ginekologa-poloznika - odpowie na wszystkie twoje pytania i rozwieje watpliwosci, ktorych u przyszlych mam jest bardzo wiele.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
co do cwiczen silowych Martucca odradzalbym przynajmniej do czasu jak odwiedzisz ginekologa i on nie wyrazi w tej kwestii sprzeciwu. jogging tez powinnas do czasu wizyty zawiesic. natomiast cwiczenia rozciagajace sa bardzo pozadane jako przygotowanie do porodu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ponownie

mcmd i krzykacz- jestescie moimi autorytetami w tym dziale, wiec chcialabym o cos zapytac- tylko prosze, nie smiejcie sie i nie bierzcie mnie za hipochondryczke...

Otoz, od mniej wiecej tygodnia dziwnie sie czuje- tzn. wciaz jestem bardzo zmeczona i senna. Robi mi sie slabo, mam mroczki przed oczami i kreci mi sie w glowie. Do tego wciaz mi zimno . Czy to jest normalne? Wyczytalam gdzies, ze w czasie ciazy zmeczenie jest naturalne, ale czy do tego stopnia?

Nie glodze sie, jem co 2- 3 godziny, zdrowo i do syta, zadnych torebkowych zupek i gotowych dan, nie jem tez sklepowych wedlin (strasznie slone tutaj sa) i margaryn, ok. 1- 1.5 kg jarzyn dziennie, kilka owocow, swiezo wyciskane soki, chude mieso, 3 razy w tygodniu ryby (takze tluste), chleb razowy, pelnoziarniste makarony, kasze, mleko, jogurty, orzechy, nasiona, wiec powinno chyba byc ok?

Podobnie czulam sie po utracie duzej ilosci krwi, wiec- czy to moze byc anemia? Strasznie mnie ciagnie do tatara, ale wiadomo- zbyt ryzykowne (Toxoplasma i Salmonella).
Wizyte u mojej lekarki mam dopiero 24- tego, a na zwykla morfologie nie mam co liczyc do tego czasu

Wiec- co to moze byc?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naderwanie dwuglowego podczas cyklu.

Następny temat

Melanotan II

Wiecej