SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prawdopodobnie uszkodzony ACL

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 696

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 10
Na początku listopada poprzedniego roku doznałem urazu kolana podczas gry w piłkę nożną na wfie. Zrobiłem gwałtowny doskok, podeszwa buta zablokowała się o podłogę, a w kolanie poczułem, że coś mi przeskoczyło do przodu i wróciło na miejsce. Poczułem ból i przez kilkanaście minut nie dało się normalnie chodzić. Później wydawało się, że jest lepiej i normalnie wróciłem do domu, ale na drugi dzień było jeszcze gorzej. Samo chodzenie po schodach było wielkim wyzwaniem.

Wybrałem się na SOR. Ponad 4h czekania tylko po to, żeby gościu mi powiedział, żebym przez kilka tygodni nie wykonywał ruchów skrętnych. Dostałem też skierowanie do ortopedy, gdyby się nie poprawiło.

Odpuściłem treningi na siłowni. Po jakimś czasie dało się już normalnie funkcjonować nogą z tym, że jakiekolwiek dynamiczne ruchy odpadały. Nawet kopnięcie piłki mogło zakończyć się bólem.

W styczniu zacząłem powolny powrót na siłownię. Nie robiłem ciężkich treningów i nie czułem żadnego bólu podczas wykonywania ćwiczeń.

Sprawność kolana poprawiła się. Jednak ciągle czułem, że nie jest ono w pełni stabilne. Postanowiłem wybrać się do ortopedy. Czas oczekiwania jakieś dwa miesiące. Po wizycie miałem odczucie, że ortopeda, u którego byłem, świetnie zna się na swoim zawodzie. Stwierdził u mnie lekką niestabilność przednią, czyli prawdopodobnie coś z więzadłem krzyżowym. Rezultat to skierowanie na rezonans. Termin-sierpień w tym roku.

W chwili obecnej ciągle ćwiczę na siłowni, jestem w życiowej formie i nie chcę tego przerywać. Jedyne ćwiczenie przy którym doskwiera mi to kolano to martwy ciąg przy większych ciężarach (przy podnoszeniu noga zaczyna mi czasami lekko latać na boki). Chciałbym wykonywać inne sporty, ale wciąż dynamiczne ruchy odpadają.

Czego się mogę spodziewać po rezonansie i ogólnie? Po tym, co czytałem w internecie mam wrażenie, że pełnej sprawności nie odzyskam bez operacji :/ Samo czekanie na operację może trwać rok, a rehabilitacja też sporo się później ciągnie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 115 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11093
ACL może być rozciągnięty albo zerwany (ale kumaty lekarz/fizjoterapeuta powinien testami to "wyczuć"). Jeżeli to się potwierdzi to artroskopia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
uzytkownik295963982

Czego się mogę spodziewać po rezonansie i ogólnie?


potwierdzi ewentualne uszkodzenie ACL i wówczas dalsze postępowanie w postaci zabiegu rekonstrukcji
jeśli chodzi o trening na siłowy to tak bardzo nie przeszkadza jak w przypadku innych dyscyplin sportowych
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Badania hormonow i nie tylko

Następny temat

wzrost rano i wieczorem

WHEY premium