SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prawdopodobieństwo NADCZYNNOŚCI TARCZYCY

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 13081

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1082 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28663
Witam !

Poruszylem wczesniej tematy nadcisnienia tetniczego oraz nadmiernej potliwosci. Zasugerowal Pan, ze powinienem zbadac tarczyce - i slusznie. Ostatnie moje badania tarczycy byly ponad 4 lata temu. Wowczas USG tarczycy wykazalo, ze mam nieznacznie powiekszony lewy płat, ale lekarz mnie uspokoil i powiedzial, ze moze to byc spowodowane wiekiem dojrzewania i powinno z czasem wrocic do normy.
Szukam juz od wielu lat przyczyn stałego napiecia nerwowego, nadpobudliwosci, nadmiernego pocenia sie, czestego kolatania serca, podwyzszonego tetna. Wszystko wskazuje. ze wlasnie tarczyca daje sie we znaki - gdyz sa to typowe objawy dla nadczynnosci tarczycy.
Poszedlem wiec do lekarza po skierowanie do poradni specjalistycznej. Za glowe sie zlapalem ! gdyz czeka sie na badania okolo 3 miesiecy !

W zwiazku z tym zwracam sie do Pana z prosba o doradzenie lub przepisanie preparatow dostepnych bez recepty, ktore moglyby czasowo zredukowac objawy napiecia nerwowego, nadmiernej potliwosci itd. do czasu oczywiscie zrobienia badan USG tarczycy.
Na jakie witaminy powinienem zwrocic uwage ? Czego unikac ?

Prosze o wypowiedz !

Mariux

Mariux

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bez poziomu hormonów nie ujadę, szczególnie z leczeniem. To, co możesz zrobić to łagodnie uspokajające środki - np. Melisa (pij ją jak herbatkę - kilka razy dziennie. Są w aptece bez recepty "Tabletki uspokajające" - to ich nazwa. Tam też są ziółka. A zacznij od wyjazdu nad morze na kilka dni.

guru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Zapraszam do uzdrowiska Sopot :)

Pozdrawiam
M.
3MIASTO GORA!
BJJ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1082 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28663
Dziekuje Wam za odpowiedzi !

Tak sie sklada, ze Trojmiasto jest moim drugim domem ( mam tam wiekszosc rodziny, w Sopocie rowniez :). Mimo tego, jestem tam tylko raz do roku, moze kiedys sie przeprowadze na stale.

Jesli chodzi o powietrze, to rzeczywiscie lepiej sie tam czuje, jest wiecej jodu itd. Poki co musze zrobic badania na oznaczenie TSH.

Jesli jeszcze ktos ma cos do powiedzenia w tym temacie to zapraszam !

Mariux

Mariux

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1082 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28663
Witam ponownie !

Wlasnie odebralem wyniki badan laboratoryjnych TSH.
Otoz moj wynik TSH to: 2,470 mlU/l - norma podana na karcie to 0,300 - 5,010, wiec jak widac - chyba sie mieszcze.

Mam pytanie, czy wystarczy tylko do okreslenia hormonow tarczycy badanie na TSH, czy jeszcze trzeba zrobic jakies badania, aby do konca byc pewnym ze wszystko jest w porzadku z tarczyca ?

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz !

Mariux

Mariux

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Powinines miec jeszcze dorobione fT3 i fT4, ale rzadko zdarza sie, zeby te wartosci byly podwyzszone, a TSH w normie... Raczej mozna wykluczyc nadczynnosc tarczycy.

Wiesz, czytalem gdzies o wykorzystaniu toksyny butolinowej A (jak bakteryjny) w leczeniu nadmiernej potliwosci. Ta metoda chyba nawet jest wykorzystywana przez chirurgow plastycznych, ale reki nie dam sobie uciac. Jak Ci bardzo calezy to sie dowiem...

pozdrawiam
krates

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1082 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28663
krates: dziekuje za odpowiedz. Tak, tez o tym czytalem, ale jest to zabieg na pewien okres czasu, a do tego drogi.

Tez wlasnie slyszalem ( czytalem ), ze powinno sie okreslic poziom ft3 i ft4, jednak nie wiem czy mam isc i pouczac lekarza, oby mi sie to zle nie odbilo na relacji: pacjent - lekarz.

Doradźcie !

Pozdrawiam !

Mariux

Mariux

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Idź do lekarza bez tego - jak doradzisz, to się obrazi. Poczekaj - nie zrobi - zrobisz prywatnie.

guru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Guru ma racje, ze sie obrazi (przynajmiej jest duza szansa), ale szczerze mowiac to nie powinien. To jest jeden z przejawow polskiego koltunstwa wsrod lekarzy.

pozdrawiam
krates

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie sposoby regeneracji po treningu?

Następny temat

cukrzyca

WHEY premium