SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Praca jako fizjoterapeuta?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2749

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Witam mam pytanie czy są tu jacyś fizjoterapeuci? Jestem po Wychowaniu fizycznym i myślałem że wystarczy jak zrobię sobie studia podyplomowe i będę mógł z czasem otworzyć własny gabinet, jednak dowiedziałem sie że od 1 października 2017 obowiązują jedynie pełne studia magisterskie w tym kierunku. Jakoś można to obejść? Jeszcze 3 letnie to może bym się podjął ale iść teraz na 5 letnie to trochę za długo.

>>> Maszeruj albo giń <<<

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Jeden na pewno - moderator działu więc będzie z kim pogadać
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Witam, dokładnie jak wspomniał kolega wyżej


W poprzednim roku weszła ustawa o zawodzie fizjoterapeuty co pod względem organizacyjno-prawnym jak i odnośnie modelu kształcenia wprowadziło pewne zmiany.

Odnośnie kwestii które wspominasz , od tego roku studia na kierunku fizjoterapia (być może inaczej w kwestii uzupełniających jest pewnie jakiś okres na to przeznaczony) będą jedynie jednolite 5-letnie

Jeśli chodzi o kwestie otwarcia gabinetu fizjoterapii aktualnie jest taka możliwość dopiero po udokumentowanym stażu pracy w przypadku licencjata jest to 6 lat , magistra - 3 lata


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2017-05-05 22:55:04
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Rozumiem czyli zgapiłem się o kilka miesięcy.Jakbym zaczął w tym roku akademickim to mogł bym sobie zrobić licencjat. A tak to lipa :)

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Wówczas otworzenie własnego gabinetu mógłbyś najwcześniej za 9 lat , 3 lata studiów + 6 lat udokumentowanego stażu pracy w zawodzie. Nie wiem czy akurat miałoby to sens patrząc na Twój wiek, zakładając że profil jest prawidłowo wypełniony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Tak profil jest prawdziwy. No to mnie teraz zaskoczyłeś. U mnie w miescie był gość co nie miał na 100 % żadnych studiów tylko jakiś kursik czy technika, i przez x lat był fizjoterapeutą. Gadałem z nim kiedys na bank miał mniejsza wiedzę niz ja teraz a kase kosił aż miło. Widze ze teraz sie wszystko pozmieniało.

Czyli tak naprawdę można by zrobic sobie kurs z masażu-dla 99 % ludzi będzie to to samo co fizjoterapia :) hehe


Zmieniony przez - krawat w dniu 2017-05-06 16:14:29

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Odnośnie kwestii w zawodzie masażysty to ich ustawa nie dotyczy jest to całkiem inny zawód i nie obejmują ich te regulacje i taką szkołę np. policealną to można nawet w rok zrobić, co będziesz po niej umiał jest jednak całkowicie odrębną sprawą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Ja teraz trochę żartuję, ponieważ rozmawiałem z x osobami na temat kontuzji itd. Wiele ludzi twierdzi że było u fizjoterapeuty, okazuje się że to masażysta. Dla niech to to samo :). Robota podobna, kasa też, studiów nie wymaga żadnych. Jednak tak na poważnie to coś takiego mnie nie interesuje. Szkoda że tak zablokowali ten zawód.


Zmieniony przez - krawat w dniu 2017-05-06 18:31:21

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Robota jest całkiem inna oraz wynagrodzenie również ten zawód wymaga stałego bardzo kosztownego dokształcania się jeśli chcesz być dobrym terapeutą i po ukończeniu studiów nim się nie jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
U mnie w mieście fizjo bierze 50-60 zł. Masażysta 40-50 zł. Obecnie jestem nauczycielem wfu i powoli rozkręcam biznes treningów personalnych. Jednak mocno jara mnie właśnie fizjoterapia. Jest to zawód bardzo przyszłościowy i bardzo mnie ciekawi. Jednak jak pisałem 5 lat studiów to dla mnie za dużo. Skończę będę miał 39-40 lat :D

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Żeby otworzyć swój gabinet i mieć w miarę wypełnione grafiki trzeba posiadać pewne umiejętności oraz doświadczenie. W placówkach typu NFZ wynagrodzenie jest bardzo niskie. Wiem dlatego właśnie pisałem że już w Twoim przypadku chyba trochę już nie ma sensu.


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2017-05-06 19:10:38
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HCG czy test- leczenie

Następny temat

Szybkosc jedzenia a zdrowie

WHEY premium