SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Próba powrotu do formy

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8602

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15272
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich. No wiec trochę o mnie.
Mam na imię Marcin i w tym roku stuknie mi 36 wiosen, więc chyba piszę w dobrym dziale. Z siłownią mam styczność od 1993r z mniejszymi i większymi przerwami. W międzyczasie przyplątał się nowotwór, waga spadła do 69 kilogramów, na dzień dzisiejszy jest ok. Dobra koniec smucenia, było minęło.
Cele na teraz:
Pozbyć się bębna który kiedyś był brzuchem.
Poprawa kondycji - bo jest b.źle
Reszta wyjdzie w praniu

Obecnie ćwiczę od prawie roku 3 razy w tygodniu, była dieta masowa. Od 1 marca mam zamiar przejść na dietę redukcyjna i nie ukrywam, że liczę na waszą pomoc. Może nawet będzie to coś w rodzaju dziennika.

Wiek - 36
Waga - 103kg
Wzrost - 186cm
Klatka piersiowa - 119cm
Pas - 110cm
Obwód ramienia 41cm
Obwód uda – 63cm
Łydka - 41cm
Będę ćwiczył siłowo trzy dni w tygodniu + aeroby 5 razy, może od czasu do czasu wpadnie basen.
Suplementacja: Kreatyna, białko, omega3, witamina C, glutamina, witaminy A-Z, ZMA. Mam też MAN Scorch'a ale to na później.

CO MNIE NIE ZALEJE TO MNIE WZMOCNI

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15272
ŚRODA Dzień 38 4 kwiecień

Trening poszedł kiepsko, miska nie przypilnowana i nie miałem zupełnie siły na treningu. Odstawiam kreatynę na jakieś 6 tygodni.

TRENING

Ściąganie linki do klatki
Podciąganie na drążku szerokim uchwytem
Podciąganie końca sztangi w opadzie
Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie
Szruksy
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie
Wyciskanie francuskie sztangi w leżeniu
Po treningu orbitrek 35 min.

SUPLEMENTACJA

Bcaa, omega3, ZMA, Man Scorch

DIETA

Jajecznica
Białko
Ryż z kurą + warzywa
Białko
Twaróg

CZWARTEK Dzień 39 5 kwiecień

TRENING

Orbitrek 35 min

SUPLEMENTACJA

Bcaa, omega3, ZMA, Man Scorch

DIETA

Jajecznica
Płatki + białko
Kura + warzywa
Ryż z kurą + warzywa
Białko + owoc
Twaróg

CO MNIE NIE ZALEJE TO MNIE WZMOCNI

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15272
Wstępnie dieta będzie wyglądała tak jak poniżej, posiłki 1, 2 stałe reszta będzie zmieniana od czasu do czasu. W posiłku 3 i 4 zaczne prawdopodobnie od 100g ryżu a później będę zmniejszał. I teraz mam pytanie. Jeśli trening mam zawsze o 20-tej to czy nie zamienić 5 z 4?. I drugie pytanie, to jeśli po treningu biegam na orbitreku ok 10 min. (kondycja na razie więcej nie pozwala) to mam zabezpieczać się BCAA czy na razie sobie darować?

TRENING
Poniedziałek- klatka, biceps + orbitrek
Wtorek- orbitrek
Środa- plecy, triceps + orbitrek
Czwartek - orbitrek
Piątek- nogi, barki + orbitrek
Sobota - wolne (czasami basen)
Niedziela - wolne





Zmieniony przez - marsyl1976 w dniu 2012-02-24 11:16:46

Zmieniony przez - marsyl1976 w dniu 2012-02-24 12:02:19

CO MNIE NIE ZALEJE TO MNIE WZMOCNI

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
Witaj,
Dobrze,że postanowiłeś wrócić do formy ;)
Liczyłeś swoje zapotrzebowanie kaloryczne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15272
Moje zapotrzebowanie wynosi ok. 2967kcal.

CO MNIE NIE ZALEJE TO MNIE WZMOCNI

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
ja bym nie zamieniał tych posiłków
bcaa będzie zawsze mile widziane
w diecie brakuje warzyw - musisz o tym pomyśleć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15272
flex1976 dzięki za odniesienie się do pytań, a jeśli chodzi o warzywa to oczywiście są w diecie ale nie uwzględniam ich w bilansie.

CO MNIE NIE ZALEJE TO MNIE WZMOCNI

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A czemu nie ? Przeciez to glowne zrodlo weglowodanow wiec musisz je uwzglednic. Jesli chcesz miec obraz sytuacji dokladny musisz uwzglednic wszystko w bilansie. Ostatni posilek dosyc pozno. Trening jak na redukcje nienajlepszy wg mnie. Zobacz jak cwicza chlopaki co robia przemiane i prowadza dzienniki w dziale.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15272
DARNOK35 na etapie początkowym warzywa nie są u mnie głównym źródłem węglowodanów.

CO MNIE NIE ZALEJE TO MNIE WZMOCNI

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To nie dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15272
Przez przypadek wcisnąłem enter i już nie mogłem edytować wypowiedzi, chodzi mi o to,że warzywa są na razie dodatkiem do posiłków
100 gram pomidora to ok 3 g węgli, 100g brokuł to ok 4g węgli więc tak naprawdę śladowe ilości. Później gdy będę obniżał węglowodany z ryżu prawdopodobnie zwiększę ilość warzyw a co za tym idzie pewnie będę je wliczał.
Co byś zmienił w treningu?
P.S zrobiłeś fajną przemianę

CO MNIE NIE ZALEJE TO MNIE WZMOCNI

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki za przemiane, ale walka nadal trwa:) Aktualnie tez schodze z waga z 99 - 100 kg ale to juz nie to co kiedys tzn. nie ma brzucha takiego i muskulatura inna :) Co do treningu to split nie jest dobry na redukcje. Powinienes postawic na wysilek aerobowy rowniez silowy wiec trening ACT bylby wskazany. To sie sprawdza po prostu. A jak nie masz kondycji to w ogole ja bym na razie postawil na zbudowanie wytrzymalosci tak zebys mogl 45 min. cwiczyc na orbitreku, biegac, wioslowac itp. a trening silowy ograniczyl do podstawowych cwiczen typu pompki, przysiady, cwiczenia brzucha itp.. Poszukaj w dziale co MASTI tutaj rozpisywal bo gdzies komus napisal jak wlasnie powrocic z treningiem po przerwie. Oczywiscie drog jest wiele, ale najlepiej stopniowo. Zaplanuj sobie na rok trening - rozpisz go po prostu tak jak diete - bedzie Ci latwiej to ogarnac.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pyszne i zdrowe - moje kuchenne szaleństwa!

Następny temat

Nadciśnienie tętnicze - profilaktyka

WHEY premium