SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Poziom testosteronu

Wysłana -
Witam mam 19 lat i testosteron na tym poziomie..
w wieku 18 lat badałem i miałem 340 ale lekarz powiedział że w tym wieku jeszcze występują wahania.
Czytałem o objawach i wiele zgadza się z moim samopoczuciem, pojęcie o diecie mam, jem zdrowe tłuszcze, dużo warzyw, złożone węglowodany i pełnowartościowe białko, obecnie trzymam 2400 kcal przy wadze 70 kg i 176 cm wzrostu, aktywność to ok 10k kroków dziennie, czasami rower, troche pracy fizycznej i PUSH PULL 4 dni w tygodniu, śpie po 8 godzin, nawet więcej, co jest ze mną nie tak? takie geny czy co?

Pójde z tym do lekarza ale zapłace pieniadze a lekarz i tak to zleje...

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Michal2206
Czytałem o objawach i wiele zgadza się z moim samopoczuciem

Czyli, co dokładnie..?
Wysłana -
brak popędu seksualnego, rozdrażnienie, brak energii, słabe wyniki sportowe jak na 2-letni staż, częste doły,
Wysłana -
trzeba by poszerzyć badanka i udać się do jakiegoś dobrego lekarza, najlepiej prawdopodobnie prywatnie.
Wysłana -
robiłem jeszcze TSH, prolaktyne i estradiol bo mam ginekomastie odkąd pamiętam, wszystkie z nich są w normie, morfologia, glukoza, mocz także
Wysłana -
Michal2206
brak popędu seksualnego, rozdrażnienie, brak energii, słabe wyniki sportowe jak na 2-letni staż, częste doły,

To może wskazywać wyraźnie na problemy w głowie. Choć warto zrobić więcej badań żeby się upewnić:

testosteron wolny + całkowity
prolaktyna
estradiol
progesteron
panel tarczyca
kortyzol
morfologia + rozmaz
crp
glukoza
mocz + kreatynina
vit.b12
ck

Pokaż się też u urologa żeby dokładnie Cię przebadał.
Wysłana -
okej, załatwię to, a jakie mogą być przyczyny i czy da się go podnieść na tyle żeby był w widełkach? oczywiscie naturalnie
Wysłana -
pokaż wszystkie wyniki jakie masz.
Nie ma co zgadywać. W zależności od przypadku, albo stylem życia i naturalnie da się wyprowadzić, albo lekami, czy w ostateczności wchodząc na HTZ i podawać egzogenny testosteron dożywotnio. sprawdź lh i fsh.
Wysłana -
2x dokładnie + LH & FSH dostaw do tego zestawu to raz, a dwa nie zgaduj, nie szukaj diagnozy w necie do niczego to nie prowadzi. Badania + konsultacja lek.
Wysłana -
okej dzięki, wiem wiem, mam nie zgadywać ale czy redukcja może spowodować spadek aż poniżej normy? redukuje od marca ale poniżej 2000 kcal nie schodziłem
Wysłana -
Może.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź