SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót po zimie.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 447

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 908
Siemanko, robi się piękna pogoda i czas na rozruszanie się - granie w piłkę, jazda na rowerze, bieganie, siłownia, dłuższe spacery i ogólnie dużo dużo więcej ruchu niż przez zimę. U mnie zima bardzo bardzo mizerna - siłownia od czasu do czasu, zero roweru, zero biegania. Łączna liczba kroków to może max 5000 dziennie (używam aplikacji do mierzenia). Później wyjazd na pewien czas i też tylko spacerki.

Wiem że każdy trener personalny przed rozpoczęciem współpracy każe wykonać badania które sprawdzają naszą wydolność. Ja nie chcę tego robić, ale chcę wiedzieć czy mogę na spokojnie uprawiać sport. Kondycja no mocno spadła, głównie przez fajki i zwiększenie masy ciała (no po prostu ulałem się) Dzisiaj zrobiłem 8 kilometrów rowerkiem i czułem się świetnie, nie miałem żadnych duszności w trakcie, ani momentów słabnięć ani nawet się zbytnio nie zmęczyłem.

Ciśnienie u mnie w normie, puls w normie, coroczne badania skończyłem jakieś 6 lat temu ale nie czuję potrzeby aby iść do lekarza żeby z moim organizmem było coś nie tak. Jaki według Was jest objaw z którym trzeba byłoby iść po wysiłku? Jeśli ciśnienie i puls jest w porządku to raczej o serce nie ma co się bać? Nie towarzyszą mi żadne bóle, czasem tylko się zdarzy w klatce ale to rzekomo jest spowodowane krzywym kręgosłupem bo jak się rozciągnę to nic już nie czuje.

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jak się ludzie 6 lat nie badają, to trudno się dziwić, że potem są dramaty. Podstawowe badania, mofrologia, crp, profil lipidowy, próby wątrobowe, mocz - to takie podstawowe podstawy, które rozsądny człowiek raz w roku robi. Lekceważenie objawów chorób układu krążenia, przy braku aktywności, nadwadze i paleniu papierosów też nie jest rozsądne. EKG robi się w 5 minut. 8 km rowerkiem to nie jest wyzwanie kondycyjne, tylko relaks.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 908
byłem dzisiaj u lekarza rodzinnego. Dostałem skierowanie na prześwietlenie klatki przez te ostatnie bóle. Dostałem także skierowanie na następujące badania:

Hematologia i Koaguologia: Morfologia+rozmaz oraz OB. - Odczyn Biernackiego.
Analityka Ogólna: Mocz - badanie ogólne + osad
Chemia Kliniczna: Glukoza oraz jonogram

wiem, że przy następnej wizycie poproszę o próby wątrobowe, coś jeszcze powinienem wykonać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Profil lipidowy, czyli cholesterol z podzialem na frakcje i trójglicerydy.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Antybiotyk - trening - siła

WHEY premium