SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót po półrocznej przerwie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8833

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1205
Witam, chciałbym wznowić trening na siłowni po dość długiej przerwie (jakieś 6-7 miesięcy) Wcześniej ćwiczyłem i skończyłem trening ACT. Wyglądał on tak:
1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch)/ unoszenie kolan do
klatki w zwisie na drążku-(proste brzucha)
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie-(czworogłowe ud),
3.Uginanie nóg w leżeniu przodem na maszynie-(dwugłowe ud),
4.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na skośnej ławce-(klatka)
5.Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu -(naramienne),
6.Wyciskanie sztangi z przed szyi w staniu-(naramienne),
7.Podciąganie drążka wyciągu do klatki w siadzie-(najszersze grzbietu), wąski podchwyt
8."dzien dobry"
9.Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy), Z SUPINACJĄ NADGARSTKA
10.Pompki na poręczach/pompki w podporze tyłem -(tricepsy),
11.Uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w siadzie-(przedramiona), podchwyt
12.Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach-(łydki). wspięcia na palce na jednej nodze.
Wszystkie informacje dotyczące mojego wcześniejszego życia treningowego, i wszelkie znajdują się tutaj oraz w moim profilu: https://www.sfd.pl/Nie_wiem_czy_dobrze_robię-t344987.html

Powracając do treningu zacząć tym samym ACT?
Czy może jakiś FBW? Jeśli ACT to przez jakiś okres czasu?
Po ustaleniu treningu muszę sobie jeszcze dobrać jakąś tanią i w miarę prostą dietę. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
staraj się jeść zaraz przed kursen i wówczas co trzy godzinki wypadnie posiłek

wiem jak to ciężko pogodzić z pracą

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1784 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5148
możesz zmienić trening nie jedz tym samym cały czas...
ja bym ci zaproponował lekkie FBW potem może coś bardziej hard corowego:P rada: nie przesadzaj z ciężarami... diete mozesz zrobić tanio: jakieś sery, twarogi, ryż, kurczak, itp myślę ze znasz się na tym jak juz przedtem trenowałeś...

co do fbw to posty podwieszone są też propozycje treningow tylko czytać:) pozdrawiam!

"Jesli straciles wiare we wszystko, zyj dla swojej silowni, dla swoich miesni"
---------------------------
mój dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/Massujemy_-_Vice_Lord2_komentujcie_:_-t425576.html#post9

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Tak, po tak długiej przerwie zaczynaj od treningu ACT. ok 4 tygodni, a potem przeskakuj na FBW :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 326 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3237
zaczyna sie.

ACT to strata czasu.
nieporozumienie-mowiac bardzo delikatnie.

full body bedzie w sam raz.
tak,jak sugreruje kol.Vice_Lord2

pozdrawiam.


PS.
czy ta klatwa sie kiedys skonczy?

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1205
Do tego myślałem żeby sobie zrobić a6W i zacząć troszkę biegać i jakiś streching do tego.
Może po robię to ACT jakieś 2 tyg a potem znajdę sobie FBW? Czy lepiej od razu? Może ktoś coś jeszcze dopowie?
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
Ulubienicu skąd Twoje przekonanie o bezsensowności mezocyklu przygotowawczego??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 326 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3237
Sir_Lukasz

hahaha

coz za okreslenia!

ACT w zaden sposob nie porzygotowuje mlodego atlety do dalszego ciezkiego treningu.

dwa,niewybaczalne grzechy:

1) dobor oraz ilosc cwiczen.
2) forma treningu(obwodowy,stacyjny,czyli aerobowy- ma to niewiele wspolnego z treningiem silowym,ktory jest anaerobowy)

jeszcze mozna by bylo dolozyc jako 3) problemy natury technicznej z organizacja takiego treningu na typowej silowni.

ACT to porazka.

pozdrawiam.

PS.
lightowe full body(6-8 cwiczen,3xtyg.) spelnia z nawiazka role przygotowawcza.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
Jakie określenia?? mezocykl przygotowawczy Cię śmieszy ..

ACT świetnie nadaje się jako po ciężkim cyklu treningowym lub w okresie poprzedzającym taki cykl jako forma wprowadzenia
jest to bardzo uniwersalny trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
ulubieniec rozumiem, ze wiesz dlaczego w ACT stosuje sie wiekszosc cwiczen na maszynach, a nie na wolnych ciezarach, mimo iz wiadomo, ze cwiczenia na wolnych ciezarach sa duzo bardziej porzadane, dla poczatkujacych.

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 326 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3237
juz mnie wyprzedziles.

jeszcze chcialem dodac....


od samego poczatku nacisk musi byc polozony na nauke wlasciwych cwiczen,czyli:przysiadow,ciagow oraz wyciskan.
bez tego-DUPA!

kto tego nie rozumie-to niech zajmie sie lepiej szachami podwodnymi.

hahaha

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
bzdura... traktujesz ćwiczenia siłowe w bardzo wąskiej kategori nie uwzględniając periodyzacji treningu

act jest tylko formą treningu obwodowego, jakie są przeciwskazania aby nie wykonywac ćwiczeń na wolnych ciężarach... wcale nie musimy ćwczyć na maszynach


Zmieniony przez - Sir_Lukasz w dniu 2008-06-26 12:31:23

Zmieniony przez - Sir_Lukasz w dniu 2008-06-26 12:34:17
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w optymalizacji planu na mase.

Następny temat

Pomoc w ułorzenui treningu na MASSE

WHEY premium